Necenzurujeme.cz

Deltakron: směs variant viru?

Rakouský ústavní soud projedná stížnost na vládní covid-opatření, ministr předal soudcům odpovědi na "vzrušující" otázky. Na Ukrajině loni silně vzrostla covid-úmrtnost.

Na novou mutaci SARS-CoV-2, jež získala název deltakron, už na začátku roku upozornily úřady více zemí. Rakouská www.orf.at nedávno informovala, že britské úřady registrují 32 případů infekce "deltakron"; mělo se prokázat, že jde o směs varianty delta a omikronu - uvedl úřad UKHSA, název deltakron zatím figuroval neoficiálně. Na začátku roku byl hlášen výskyt této směsi variant např. z Kypru, ale usuzovalo se, že jde s vysokou pravděpodobností o smísení variant na základě znečištění v laboratoři. 

Každopádně odborníky tato směs neznepokojuje, nepočítá se s větším šířením nových či smíšených variant, podle expertů nevyvolává velké starosti. Další informace např. www.nationworldnews.com nebo www.california18.com).

Některá rakouská aj. média se nyní věnují tomu, zda rakouský ministr zdravotnictví W. Mückstein (Zelení) obstojí před ústavním soudem, jemuž na žádost soudců dodal odpovědi na stěžejní "covid-otázky" cca v 50stránkovém dokumentu. 

Např. www.diepresse.com/6101792/lockdown-fragen-die-selbst-am-vfgh-irritieren: u ústavního soudu byl napaden lockdown pro neočkované, soud by měl přezkoumat vládní covid-opatření možná už v březnu, i když rakouská vláda přislíbila od března další uvolňování. Také www.tkp.at: soud obdržel odpovědi ministra na své otázky. 

www.unzensuriert.at: Nyní jsou všichni zvědaví, co v dokumentu dodaném soudcům ministerstvem skutečně je, jeho obsah zatím zůstává utajen, jen strany sporu mohou nahlížet do spisů. Jsou např. pacienti, kteří se léčí na JIP kvůli selhávání ledvin a mají pozitivní test, zařazeni do covid-případů? Nebo jak bude zodpovězena otázka, o kolik redukuje přenos nákazy respirátor ve vnitřních, popř. venkovních prostorách? Zvlášť vzrušující je dotaz soudu na účinnost vakcín - např. co znamená absolutní a relativní redukce rizika nákazy. Také smysluplnost PCR testů bude šetřena a údaje o nadprůměrné úmrtnosti.

Šéf rakouské strany FPÖ H. Kickl (na Oe24.at) podpořil veřejné jednání soudu: týká se to miliónů Rakušanů - lockdown, pravidlo 2G (jen pro očkované a uzdravené), povinné očkování - to by měl soud projednávat veřejně. 

www.wochenblick.at/brisant/gen-stich-kaum-wirksam-junge-verschwindend-von-corona-betroffen-muecksteins-vfgh-antworten:

Tato redakce tvrdí, že již zná odpovědi ministra zdravotnictví (přetiskovala údajně části příslušného dokumentu). Uvádí, že místy ministr odporuje či není v souladu se zprávou vládní odborné komise GECKO. Přinejmenším někteří odborníci namítali, že lockdown pro neočkované ohledně ev. redukce šíření infekce není kvantifikovatelný jako vládní opatření, člověk se může nakazit např. doma nebo v práci, i když se mu brání chodit do restaurace. 

Redakce např. uvádí, že z dat za r. 2020 vyplývá, že nedošlo ani k jednomu covid-úmrtí u dětí pod 15 let. V nemocnicích mělo být kvůli covidu 77 % hospitalizovaných, zatímco 23 % jen mělo pozitivní test či u nich covid nebyl primární příčinou hospitalizace. Porovnání nadprůměrné úmrtnosti v letech 2020-21 prý naznačuje neúčinnost očkování.

Nejvíce případů covid-úmrtí se týkalo věku 85-90 let, pak od 80 let; 1 úmrtí má být podle redakce registrováno u věku 15-20 let, podobně u 20-25 let, u 25-30 let dvě úmrtí... V 90 % všech covid-úmrtí jde o věk přes 70 let. 

Za období začátek roku 2020 - 30.11.2021 se s covid-19 léčili na JIP jedinci pod 60 let ani ne v 1 %, např. 70-79 let 7,4 %; celkově na JIP 1,3 % - za tato data nemohu zcela ručit (resp. někdy není jisté, zda jde o hospitalizaci či JIP), nicméně z úředního webu www.covid19-dashboard.ages.at vyplývá, že covid-závažnější případy se týkají převážně nejstarších a více nemocných jedinců. 

Podle Wochenblick (a dokumentu ministerstva) měl na JIP covid být hlavní příčinou přijetí pacienta ze 71,8 %%, jako vedlejší příčina 28,1 %.

Už po dvou týdnech po 2. dávce vakcíny vůči omikronu očkování chrání jen z 36 % - 55 %, přesto ministerstvo rozhodlo o povinném očkování, uvádí redakce (moje pozn.: ověřování ne/účinnosti vakcín se v jednotlivých zemích tu a tam liší, někdy je otázka, nakolik se někteří politici vzdálili výzkumným studiím ve svých tvrzeních). Vstřelil si Mückstein vlastní gól? ptají se novináři nad jeho odpověďmi na dotazy soudců.

Redakce připojila zprávu, podle níž analýza dat o 10 miliónech pojištěncích německých podnikových pojišťoven měla ukázat 10 - 20krát více vedlejších účinků v časové spojitosti s očkováním, než jak uvádí německý Institut P. Ehrlicha ve svých zprávách. 

www.heute.at: rakouské ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo stanovisko, podle něhož není třeba s ohledem na krizi Ukrajina-Rusko hromadit soukromé zásoby jodidu draselného (z obav před jaderným konfliktem), stát pro případ nouze zajišťuje zásoby; pokud by se tablety měly užívat, pak jen po rozhodnutí úřadů a pro určité osoby. 

www.sozialministerium.at: zatím se v Rakousku stále ještě na mnoha místech využívá covid-pas - na pracovištích, gastro, službách s fyzickým kontaktem, akce, sport aj. Teprve od 5. března nemá být omezován přístup, budou otevřeny noční podniky, respirátor ve veřejné dopravě, obchodech, pošta, banky, ve zdravotnických a sociálních zařízeních přísnější pravidla. 

69,8 % z celé populace je plně očkováno, z 9miliónové populace má 4,7 mil. třetí dávku.

www.covid19-dashboard.ages.at: když jsem se před chvílí dívala na tento úřední web, byl zrovna částečný výpadek dat, nicméně na JIP s covidem bylo jen 190 pacientů (tj. 9 % jejich kapacit, 35 % lůžek JIP bylo volných).

www.worldometers.info (Austria): 2,5 mil. Rakušanů je z covidu uzdraveno, 191 pacientů na JIP z 264 535 aktivních případů; celkově v Rakousku v souvislosti s covid-19 zemřelo 0,6 % z pozitivně otestovaných.

K 30.12.20 měl stát 6149 covid-úmrtí, k 30.12.21 už šlo o 13 701 úmrtí (žádný pokles), k 1. březnu 2022 jde celkově o 14 841 covid-úmrtí. 

K 1. březnu mělo být hlášeno téměř 25 000 infikovaných a 32 úmrtí.

Na Worldometers.info (nebo www.altavista.com, worldometers + ukraine) si lze rovněž zadat Ukrajinu (Ukraine): Tento stát má velké problémy s Ruskem, separatisty aj. nejen dnes, měl je dlouhodobě, takže je otázka, jak úřady zvládaly mj. statistiku v průběhu času, uvedený informační zdroj má data naposledy za 24. únor.

Více než 40miliónový stát by nyní měl mít přes 4 milióny úředně uzdravených z nákazy a k 1. letošnímu březnu celkem 105 505 covid-úmrtí. 

K 30.12.20 měla Ukrajina 18 324 covid-úmrtí, k 30.12.21 už 95 690 úmrtí (možná se statistika zpřesnila?). V únoru bylo nyní hlášeno např. kolem 25 000 infikovaných za den a kolem 300 covid-úmrtí za den.

 

 

 

Štítky článku: Covid

prestiž 1: 7,21 přečteno 432×

2 Hodnotit článek 1

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Deltakron: směs variant viru?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse