Necenzurujeme.cz

Švýcarsko také udeří?

Spolkový prezident I. Cassis už před dnešním zasedáním vlády avizoval, že lze očekávat nové zpřísnění vůči Rusku. Švédská televize k dnešní jednání Ukrajina-Rusko.

www.srf.ch/news/international/krieg-in-der-ukraine-schwere-gefechte-russischer-vormarsch-laut-usa-gebremst: švýcarská veřejnoprávní televize k těžkým bojům na Ukrajině, podle USA se postup ruských vojsk zpomalil. Televize ale informuje o nočních ruských útocích na více místech. 

Dnes zasedá švýcarská spolková vláda na mimořádné schůzi k Ukrajině. Spolkový prezident I. Cassis pro RTS uvedl, že vláda "velmi pravděpodobně" schválí zmrazení ruských finančních aktiv ve Švýcarsku.

Ruské informační zdroje se i nadále snaží svou propagandou a různými "informacemi" poškodit Ukrajinu, podobně i hackeři. Kanada se připojila k EU, také ona přijala opatření proti ruským státním informačním zdrojům.

Švýcarské univerzity (podobně jako vlády evropských zemí) chtějí přijmout z ukrajinských vysokých škol studenty, učitele a vědce, aby se mohli dál věnovat vzdělávání.

Rostoucí ceny ropy. 

Švédská veřejnoprávní televize se mj. věnuje dnešní schůzce zástupců Ukrajiny a Ruska na běloruské hranici.

www.svt.se/nyheter/utrikes/direktrapport-forsamrat-sakerhetslage: živé vysílání k vyjednávání ukrajinské a ruské delegace. Ukrajinský prezident V. Zelenskyj se měl vyjádřit, že si nemyslí, že by toto jednání s Ruskem k něčemu (dobrému) vedlo. 

V neděli v ruských ulicích protestovaly tisíce lidí proti válce na Ukrajině, proti ruské invazi. Je tu údaj o 2710 protestujících v 52 městech. Podle některých zdrojů za čtyři dny (při každodenních protestech po invazi) muselo být v Rusku zatčeno asi 6000 lidí. Režimu samozřejmě vadí, že mnozí Rusové vidí situaci jinak než Kreml.

Podle Zelenského během bojů už zahynulo 4500 ruských vojáků. Válka bohužel zasahuje mj. i ukrajinské civiliní obyvatelstvo, uvádí se, že mj. zahynulo 16 dětí.

 

Štítky článku: válka

prestiž 1: 6,49 přečteno 284×

1 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Švýcarsko také udeří?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse