Necenzurujeme.cz

SPD a Trikolora pro osmičku

Volební koalice SPD a Trikolory v Praze 8 získává konkrétní podobu. Oba vyjednávací týmy se shodly na zásadách spolupráce, dotahujeme podobu kandidátky, diskutujeme o programových prioritách a o způsobech oslovení voličů. Jsme si v mnohém blízcí, v jednotlivostech odlišní.

Jménem Trikolory bych chtěl poděkovat vyjednavačům SPD za velmi vstřícný přistup v průběhu celého vyjednávaní. Jako Trikolora jsme si vědomi toho, že SPD, coby úspěšné parlamentní hnutí, je silnější subjektem v tomto svazku. My však v naší městské části však nebudeme tím, kdo se ve volbách pasivně poveze.

 

Přes různé peripetie, kterými si Trikolora jako nová strana zřejmě zákonitě musela projít, v ní pořád zbylo dost aktivního potenciálu. Až nás překvapilo, že navzdory pasivitě a až úmyslném sabotování činnosti Trikolory v Praze 8 ze strany jejího bývalého osmičkového předsedy, i po jeho překotném úprku je stále dost sympatizantů, kteří se nenechali odradit, kteří stále Trikoloře věří a mají chuť být aktivní. Mohu jim slíbit, stejně jako všem, kdo mají zájem, že každá aktivita je vítaná, že si vážíme každého, kdo má zájem se zapojit do veřejného dění v naší městské části. Pasivita a nezájem je minulostí, budoucnost vidíme ve znamení zájmu o věci veřejné, v diskusi o otázkách politických i ryze praktických ovlivňujících náš každodenní život.

 

Teď jsou před námi volby a je naším úkolem přispět k úspěchu společné kandidátky s naším koaličním partnerem a momentálně jedinou skutečné opoziční silou proti současné vládě podivné a budoucnost České republiky fatálně ohrožující pětikoalice, tedy s SPD. Výsledek těchto voleb nejen v Praze, ale v celé ČR určí, zda Trikolora má právo na existenci jako autentická politická strana, nebo zda skončí jako parta kamarádů, vzájemně se poplácávajících po zádech, bez náznaku reálného politického vlivu.

 

Ještě nikdy se volby do obecních a městských zastupitelstev nekonaly v takto vypjaté chvíli. Je zřejmé, že v nich tentokrát půjde o mnoho více, než „jen“ o místní komunikace, zeleň či kvalitu městské hromadné dopravy. To vše je jistě důležité, ale současná situace je nabitá potenciálními krizemi, které dlouhá léta neměly v naší zemi obdoby. Vysoká míra inflace, dramaticky rostoucí ceny energií a jejich nejisté dodávky, rozvrat veřejných financí, snížení kvality vzdělávání dětí, tlak na novou vlnu anticovidových opatření. To a mnoho dalších jevů vyvolává u velkého procenta občanů existenční nejistotu a strach z budoucnosti. Nutno říci, že oprávněně.

 

Volby jsou příležitostí, aby občan – volič vyjádřil svůj názor na to, jak jím zvolená politická reprezentace zvládá situaci, zda důvěřuje v její schopnost účinně a efektivně reagovat, zdá si je jist, že jedná v jeho zájmu a v zájmu celé země. Zdá se být více a více jasnější, že vláda vzešlá z minulých parlamentních voleb takovou důvěru u nemalé části populace nemá, že její kroky jsou chaotické až nebezpečné, že jí více záleží na sobě samé, že je dokonce spojována s organizovaným zločinem, že podléhá a propaguje těžko pochopitelnou válečnou hysterii, že nemá žádný reálný recept na vysokou míru inflace a řešení energetického ohrožení země, že ji nezajímají naše národní zájmy atd atd.

 

Nedejme se mýlit. I nadcházející volby budou tvrdým testem současných vládních stran, budou svým způsobem referendem o současné vládě. I tyto volby mohou být spouštěčem zásadních politických změn. Máme v nich šanci dát najevo, že takto pokračovat nelze, že rizika budoucího vývoje musíme začít omezovat a tlumit. A že pokud tento úkol vláda nebude schopna zvládnout, musí se poroučet. Selhání centrální vlády vždy velmi rychle dopadne na obce a města a už teď je situace na hraně. Možná i kus za ní. Koalice SPD a Trikolory je připravena udělat maximum proto, aby negativní dopady na občany minimalizovala a aby přispěla ke změně vládní politiky ve směru prosazování autentických zájmů našich občanů.  Jiná cesta není.

 

JUDr. Václav Musílek, místopředseda KO Trikolora Praha

MO Trikolora Praha 8, leader kandidátky do zastupitelstva MČ Prahy 8

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

SPD a Trikolora pro osmičku

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse