Necenzurujeme.cz

Homosexuálové…..

Štrádujete polonazí městy, dokazujete světu svou hrdost a žádáte po něm respekt. To je fajn, ale o jaký respekt Vám vlastně jde?

Ve svém životě jsem nepotkal jediného člověka, který by někoho nenáviděl jen kvůli jeho sexuální orientaci. Nikdy. Ale potkal jsem poměrně dost homosexuálů, kteří nenávidí obyčejné heterosexuály. Proč? To opravdu netuším. Pro mě člověk vždy byl, je a bude člověkem. Živým tvorem, který by měl žít nejlépe jak dovede.

Sám si každý vytváří své prožití života tak jak mu vyhovuje nebo se mu líbí. Dokonce třeba i mnoho bezdomovců dalo ulici přednost před pro jiné obyčejným životem někde v bytě či domě, protože jim to tak jak žijí vyhovuje. A i když vím, že se občas stane, že na ně nějaká dementní skupina, ostatně stejně jako na homosexuály, zaútočí slovně nebo fyzicky, nikdy mně osobně nepřišlo na rozum někoho odsoudit jen proto, že je jiný než třeba já a žije jinak než já. Je to prostě každého věc. Osobní věc.

Nikomu, pokud na něho nevyvíjím nějaký nátlak, není nic do toho s kým v noci sdílím postel a s kým se mazlím nebo miluji. Je to tak čistě osobní věc, že jsem nikdy necítil potřebu vylézt někam na podstavec a řvát do světa: Haló, to jsem já, heterosexuál, to čumíte co?

Ještě před pár lety jsem neznal ani žádného takového jinak orientovaného člověka. Všichni jsme si žili tak nějak po svém a respektovali tyto odlišnosti jako součást našich životů. Chodím s partou na pivo, dlouhá léta, a s námi od počátku, kdy jsme naši partu začali formovat i Martin, homosexuál, v civilním životě kuchař a velmi dobrý kuchař. Krom fotbalu nebo hokeje jsme se nikdy nedostali do křížku a přišlo by mi až trapný koukat na Martine jinak jen proto, že žije s mužem a miluje ho stejně jako třeba já svou ženu.

Docela nedávno jsme zabředli i na tuto tenkou hranici a povídali si nejen o homosexualitě, ale o všem tom, co ten blázinec který okolo jiné orientace vznikl, přinesl všem a to i homosexuálům. Martin je svéráz. Nikdy by se žádného průvodu nezúčastnil, protože nemá prostě potřebu někomu dokazovat, že je homosexuál. Ti co ho znají a mají rádi, to vědí a jiným to ukazovat nemusí. Není to jejich věc. A představa, že by se sunul Prahou v tangách u něho vyvolává úsměv. A to Vám ze svého pohledu chlapa povím, že je to sympaťák a moc hezký chlap s vysportovanou postavou, takže ve srovnání s těmi, kteří tam pobíhají, by na něho byl i prima pohled..

Stejné to má s adopcí dětí. Velmi často má doma děti od své sestry a společně s partnerem s nimi vyráží na výlety i prázdniny. Děti je oba milují a jsou pro ně součástí jejich životů stejně jako jejich rodiče.

Ale i v tomto má Martin zcela jasno. Povídá, že když začal tušit, že to má jinak, než ostatní kluci, plně si uvědomoval, že nebude nikdy mít své vlastní děti i když děti miluje. Říká často, že to prostě tak příroda zařídila a on je s tím smířený a určitě to přežije. V kontextu s tím co se nyní okolo pohlaví děje jen lakonicky dodá, že je to s ním stejné jako s někým kdo dostal obrnu a musel se smířit s tím, že nikdy na mistrovství světa nepoběží ve finále stovku před plnou a bouřící tribunou i když atletiku od malička jako divák miluje..

Nemusíte nikomu dokazovat svou hrdost. Buďte hrdi na to jakými jste lidmi. Na pohlaví Vám obyčejný svět kašle, protože ho to nezajímá.

Homosexuál pro mne není a nikdy nebyl žádným úchylem jak je mi často tento předsudek podsouván. Úchylem je pro mne někdo, a to se nezlobte, kdo se definuje jako lustr nebo vysavač. Ne, opravím se, to není úchyl, ale duševně nemocný člověk a mělo by se mu dostat řádné léčby. Tedy pokud s tím jde ven a přesvědčuje své okolí, že je vysavač a je možné si s ním vyluxovat koberec. Ale tohle tady taky bylo od nepaměti. Bylo a žilo se s tím běžně. Až v tomto století pochopili politici novou cestu a zaseli mezi občany tento trapný svár, ve kterém menšině tvrdí, že ji většina pohrdá a že si musí vybojovat jejich respekt. A tak pořádají různé pochody, kde se tak rádi s homosexuály vyfotí na přední stránky novin, projdou se bosí po koberci a nebo si přidělají na chvíli čelenku z per, aby svět viděl jak je jejich podpora silná. No a tím to končí. Ta chvilka jednou za rok jim prozatím přináší efekt ve volbách a neziskovkám finanční toky, na které by jinak neměly žádný nárok.

A to mě mrzí a proto i píšu dnes své povídání. Nenechávejte se opíjet rohlíkem. Svět nebude jiný jen proto, že Vám to pár vychcánků tvrdí. Lžou Vám. Jste pro ně jen nástrojem k moci a penězům. Můžete se spolehnout, že o nějakou jinou orientaci jim nejde. Chtějí být vidět a Vás k tomu zneužívají. Pak se v koutku chechtají, když vidí jak na jejich pokyn mašírujete ulicemi a předvádíte se a předstíráte veselí. Co je asi tak strašně veselého nebo dojemného na tom, že někdo má rád kluky, jiný holky?

Život není vždy spravedlivý. To není. Ale jiná sexuální orientace třeba ve srovnání se slepotou, hluchotou a nebo nevyvinutými končetinami, mi skutečně přijde jako malichernost, Jako nic.

Chcete svá práva? Ale jaká? Přece můžete žít a tvořit si svůj život nezávisle na jiných a nikdo Vám do toho nebude kecat a ani říkat co máte nebo nemáte dělat. Je to Vaše věc. Tak už to přijměte a žijte podle toho.

Klidně vyrazte na další politikem zorganizovanou parádu a promenujte se tam dle libosti, jen do toho netahejte jiné, protože to je „Váš“ festival, Vaše paráda. Tedy pokud tomu věříte. Já si opravdu myslím, že to je spíše politická prezentace názoru, kde se z Vás stávají jen zábavné loutky….

A nemusíte mi věřit, ale až Vás nebudou potřebovat, a to se stane, jednoho dne určitě, protože den, kdy si každý uvědomí, že nikomu nic do jeho orientace skutečně není, nastane, tak pak si třeba na těch mých pár slov vzpomenete….

Štítky článku:

prestiž 1: 20,36 přečteno 388×

1 Hodnotit článek 17

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Homosexuálové…..

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse