Necenzurujeme.cz

Nedělejte ze sebe blbce…

Už jsem skoro alergický na slova o tom, jak jsou Češi nezodpovědní v dodržování vládních nařízení. Tím myslím třeba nošení roušek či respirátorů.. Nikdy jsem moc nechápal ty potřeby druhých, kteří jsou evidentně Čechy a mají potřebu neustále svůj původ a své spoluobčany shazovat. Nechápal, ale už jsem tak nějak přivykl..

V poslední době se doslova zažil útok na lidi, kteří mají z nějakého důvodu odpor k zakrývání obličeje. Ty argumenty o „chudácích“ z řad zdravotníků, kteří jsou v tom celý den, je tak nesmírně hloupý, až z toho jednoho může rozbolet hlava.. Oni si přece zvolili své povolání dobrovolně a tudíž věděli a ví o možnostech, které se mohou vyskytnout, třeba jako pandemie či jiné infekční nemoci. A ten argument o unaveném chirurgovi, který musí celý den operovat v roušce, to už je opravdu tak velký nesmysl, že nemá cenu se jim zabývat…

Kdopak asi z těch mravokárců kdy politoval třeba kopáče, kteří musí tvrdě dřít za neuvěřitelných veder? Kdo z těch „správných a uvědomělých“ občanů kdy při návštěvě restaurace pomyslel na to, že ta obsluha tam běhá i čtrnáct hodin denně? Kdo politoval třeba prodavačku v supermarketu? Jak by se líbil dobrošiřitelům dojemný tanec popelářů nebo řidičů hovnocuců?

Každá profese má to své a to bez rozdílů. Jen je potřeba to vidět a uvědomit si to. Kolik z Vás kdy napadlo při návštěvě restaurace, že tam někde vzadu v zázemí je paní, která musí všechno to nádobí umýt a dělá to dvanáct hodin v kuse? Zažilo se, že spokojený zákazník pošle pivko kuchaři, ale slyšeli jste někdy o někom, kdo poslal pivo pomocné síle, bez které by žádná restaurace prakticky nemohla fungovat? A to jsou tedy lidi, kteří si nezaslouží náš obdiv či úctu za jejich dřinu? Ano, taky si to zvolili sami a taky je to jejich věc..

Nechtěl jsem dnes psát o rozboru a přínosu profesí, ale zmínit jsem to musel, protože více jak rok mi někdo neustále vnucoval myšlenku, že mám být vděčná skupině lidí za to, že odvádí svou práci..

Chci psát o tom, jak se vyrojily názory na nás, Čechy, jak jsme nezodpovědní a jak se neumíme na chvíli uskromnit, jak nám všechno vadí a jak jsme nejhorší na světě a možná i v celém Vesmíru.. Chci zmínit i to, jak se začíná mluvit o lidech, kteří z jakéhokoliv důvodu odmítají očkování, že jsou to bezohlední sobci..

Ta manipulace už je skutečně za hranou…

A já chci jen podotknout jednu věc. Ne, nejsme nejhorší a nejsme nezodpovědní. Jsme lidi jako všichni ostatní. Pořád se dáváme sami sobě za ošklivý příklad pohrdání zdravím celé společnosti..

Ha ha ha…

V posledních dnech koukám na tenis z Paříže a včera večer jsem viděl fotbal z Říma…

Proč to zmiňuji? Protože se taky můžete podívat a uvidíte v přímém přenosu lidi. Lidi, kteří mají dost už všech těch opatření a nařízení, hrozeb a pokut.. Chtějí žít a neumí pochopit, že sedí na sluníčku a někdo po nich chce, aby si zakrývali obličej a sedělo na přímém slunci v respirátorech a nebo odstupech..

Ty záběry ukázaly, jak už lidi nechtějí a světe div se, nebyli to Češi. Byli to lidi ze všech koutů Evropy a možná i světa..

Viděli jsme manželku nejlepšího tenisty současného světa, jak nejprve stahovala respirátor pod bradu, a včera už ona a všichni z celého týmu ochranu odložili zcela..

Úžasný pohled se naskytl před zahájením fotbalového zápasu, kde se objímali fanoušci obou týmů, bez rozestupů, bez roušek. Prostě lidi se zase stávají lidmi..

Nikdy v životě jsem v televizi neviděl nic víc absurdního, než když ve čtvrtfinále v Paříži, přerušili zápas a vyhnali fanoušky, kteří tam seděli celý den, domů, protože nějaký blb chtěl, aby dodrželi zákaz vycházení… To jsou věci, které nás nesmí zlomit. A odezva byla velmi rychlá. Včera už se policejní hodina nekonala.. Stačí se bránit, ozvat a připomenout, že jsme lidi a ne zvířata a nebo stroje..

Takže jak vidíte, nejsme to jen my, ale lidi po celém světě, kteří chtějí normálně žít a kteří už mají dost těch nesmyslných omezení a zákazů..

Nebo si opravdu někdo myslí, že ten vir zmizel s rozvolněním v té které zemi? Opravdu věří někdo tomu, že na víc jak roční boj vlastně stačilo na čtrnáct dnů zlikvidovat život v zemi? Proč tedy potom ta ekonomická a více jak rok trvající likvidace lidí a živnostníků? Pro č se lidi honili po kopcích kam šli lyžovat? Proč dětem zabavovali saně? Přece stačí 14dní absolutně bez ničeho a je po viru, že?

Nikdo by neměl pohrdat svou vlastí a svými spoluobčany jen proto, že vidí svět jinak. On to totiž stejně funguje po celém světě a věřte mi, že ponožky v sandálech se nosí i jinde…

Zdraví člověka je jeho věc. Každý z nás se umí s ohleduplností podřídit pravidlům a ochraně společnosti, jen to musí mít smysl a logiku. A narvaná městská doprava při uzavření obchodů, restaurací a služeb, opravdu smysl nedává nikomu bez rozdílu…

Mějme rádi jiné lidi, mějme rádi svůj domov, svou vlast a nepodléhejme tlakům, že my Češi jsme hloupí a ostuda Evropy.. Není to tak a každý se o tom může sám přesvědčit třeba pouhým sledováním televize a přímých přenosů ze sportu…

Ať se Vám všem daří...

Štítky článku:

prestiž 1: 21,01 přečteno 613×

0 Hodnotit článek 16

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Nedělejte ze sebe blbce…

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse