Necenzurujeme.cz

"Proč Bašta?", "O co tu doopravdy jde?"

2 otázky, ani na jednu nepřináším odpovědi, ale naopak informace - podle mého k zamyšlení - nad nimi. Nelze uvést vše, ale doufám, že i část bude zajímavá.

Dovolím si vstoupit do předvolebního ringu k tématu - možná dlouhým, přesto omezeným - příspěvkem. Článků, názorů, rozhovorů přinášející argumenty pro i proti, za to či ono nebo proti tomu či onomu je mnoho. V různých pořadech se hledá to, co patrně i zde. Nevolit či ano a koho. Mezi určitou částí je oním kandidátem pan Bašta. Nepochybně lze uvést řadu důvodů pro jeho podporu, můj příspěvek má pouze posloužit k případnému vyvážení pohledu na tohoto kandidáta. Připojím několik informací, které jsou než výběrem v rámci přiměřenosti rozsahu.

Setkal jsem se s argumentem, který by se dal shrnout asi tako - má program, hezky mluví, mluví rozumně. Také jsem zaregistroval výrok:

„…budu volit program a nikoliv konkrétního člověka.“

     Volit někoho jen proto, že něco hezkého říká, že má hezký program? Takto přece jednají davy. Hezký program (pro své elektoráty) má každá strana. Jak to vypadá/dopadá – důsledky vidíme. Pan Bašta má bohatou minulost. Je možné rozdělit integritu osoby na složku člověka a složku rétoriky? První pominout a následovat druhé? Není právě složka Člověka tou zásadní, která určuje významnost i skutečný charakter slov? Považuji osobně za nutné na toto upozornit. Tento přístup by umožnil obhájit volbu mnoha jiných lidí, kteří se snaží působit v politice nebo začnou.

 Osobní hodnocení a postřehy:

Pana Baštu hodnotím jako nespolehlivého člověka a to na základě doby jen událostí nedávné doby. Něco říká, jinak hlasuje. Nebo-li jsou v rozporu slova vs. skutky. Konkrétně – jde o postoj ohledně konfliktu na Ukrajině. V ČRo upozornil např. na procesy na Ukrajině, zákony, které míří proti ruskojazyčnému obyvatelstvu, viz. pořad z doby před konfliktem

6.12.2021 https://plus.rozhlas.cz/v-zajmu-ruska-neni-jednota-eu-a-nato-vi-ze-jejich-slabosti-je-soudrznost-tvrdi-8634171

Následně viz. Usnesení PS ČR 24.2.2022

Pekarová, 24.2.2022 Sněmovna ČR: 

https://www.psp.cz/eknih/2021ps/stenprot/013schuz/s013008.htm#r4

„Jsem velmi ráda, že mohu konstatovat, že po dohodě všech klubů v Poslanecké sněmovně zde přednesu následující návrh usnesení:

1. kategoricky odsuzuje barbarskou, neomluvitelnou a nevyprovokovanou agresi Ruska proti Ukrajině [...]

 

Usnesení o nevyprovokované agresi najdeme též ze dne 5.4.2022 v reakci na události v Buče. https://www.psp.cz/eknih/2021ps/stenprot/016schuz/16-5.html

Ponechávám k zamyšlení, jak poslanci věděli, co se tam stalo v době války po několika dnech…

 Existují další detaily, kterým se zde pro stručnost nebudu věnovat, např. skutečnost, že nikdo z SPD 5.4.2022 k bodu jednání č.120 nevystoupil. Bašta hlasoval v obou zmíněných hlasování tak, že potvrdil, že šlo o nevyprovokovanou agresi (stejně tak všichni přihlášení za SPD).

Hlasování č.4 ze dne 24.2.2022 https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=77733

Hlasování č.97 ze dne 5.4.2022 https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=78025

 

Pan Bašta na Svobodném rádiu dne 5.9.2022 v čase 1h32

https://svobodne-radio.com/2022-09-05-studio-beta-jaroslav-basta-nejen-o-vlade-ale-i-o-geopolitice/

dostal dotaz, zda byl - podle něj - konflikt na Ukrajině vyprovokován a kým. Odpověď si poslechněte celou – stručně - podíl na konfliktu mají obě strany, jde o zástupnou válku Rusko vs. kolektivní Západ.

 Aby nedošlo ke ztrátě podstaty – středem pozornosti není otázka, zda je/byl konflikt vyprovokovaný a kým či nikoli (pravda se bude rozkrývat postupně, jako u mnoha jiných významných událostí světového významu a dost možná, se ji nikdy nedozvíme, nebude první ani poslední událostí) - podstatou je integrita p.Bašty. Soulad mezí tím, co sděluje veřejnosti (=elektorátu) a tím, jak koná ve sněmovně. Pan Bašta má bezpochyby rozhled, viz. třeba pořad výše na ČRo z 6.12.2021 I dříve v minulosti. 

Rozporů je však více viz. třeba bod. VII Usnesení ze dne 24.2.2022 odkaz viz. výše: 

VII. vyzývá vládu České republiky, aby nadále pokračovala ve svém úsilí na podporu Ukrajiny, a to jak bilaterálně, tak v rámci Evropské unie, NATO a dalších mezinárodních organizací, a aby Ukrajině poskytla veškerou potřebnou pomoc; 

     Následně se SPD hledala v otázce podpory dodávek zbraní… až usoudila(?), že je proti dodávkám. Otázka – jak by reagoval asi elektorát, kdyby SPD v postoji setrvala nadále? Háček leží v následující otázce: Věříte, že nikdo z poslanců nepochopil rozsah a význam „veškerá potřebná pomoc“? Ale to jsou už detaily, které svoji významnost získají při podrobnější analýze.

SPD-zbrane-Ukrajine-ano-ne-SPD-se-snazi-vysvetlit-zmenu-nazoru

Titulek vypůjčen odsud: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-zbrane-ukrajine-ano-nebo-ne-spd-se-snazi-vysvetlit-zmeny-nazoru-193104

Dále tu je několik širších poznatků.

     Pan Bašta se objevil jako lídr pardubické krajské kandidátky SPD pro volby 2021. https://www.volby.cz/pls/ps2021/ps111?xjazyk=CZ&xkraj=9&xstrana=4&xv=1&xt=1 Personální politika SPD je téma samo o sobě. Pan Bašta byl vybrán jako kandidát za SPD. SPD je falešná strana (počínaje nejvyšším vedoucím tandemem Okamura-Fiala), která plní určitou funkci v celém Systému. Proto si kladu otázku – od kdy falešnost má zájem na férovosti??! Jak může falešnost, která používá štít vlastenectví jako Hodnotu a návnadu pro lidi, být představitel/mluvčím/zástupcem vlastenecky smýšlejícímu elektorátu?!! A také si kladu otázku, proč SPD v desetimilionové zemi vybrala právě p.Baštu – nikdo lepší tu skutečně není? Času hledat měla dostatek, prezidentské volby mají svoji periodicitu. Ve spojení s rozpory pana Bašty: slova – hlasování – slova docházím k otázce „O co tady doopravdy jde?“

 OSOBNĚ – nebudu legitimizovat to, co je nabízeno. Jediné, co ještě uvážím, je vhození protestního-neplatného hlasu (ne po vzoru Okamury, senátní volby 2022) – tedy účast ano, jako vyjádření odporu/nesouhlasu „volit menší zlo“ (fráze by si vyžádala širší komentář). Věc má ještě jeden rozměr vůči falešné SPD – podobně jako volby 2021 – přístupem „menší zlo“ je poskytována argumentace pro vedení SPD o „správné politice“, která tlumí vnitřní procesy a drží falešný vedoucí tandem Okamura-Fiala ve vedení.

 Poznámka pod čarou: Po cca 7letech patrně už v hnutí ovšem není kádr, který by byl představitel očisty. „Chyb/selhání/klamání“ ze strany SPD je tolik, že takový „reformátor“ měl dostatek argumentace aniž by musel čekat na „volební neúspěch“. Bohatě postačila doba covidu a to, co předvedla či spíš nepředvedla SPD.

 Výsledek: SPD se dopracovala do stavu nereformovatelnosti ze svého vnitřku. Řada lidí byla vyhozena nebo odešli sami. Čím dříve to příznivci pochopí, tím lépe. Na Svobodném rádiu se stále nedostali ke kritické analýze. Bohužel.

 Připomínám, že

  • poslanci SPD 5.4.2022 seděli v lavicích jako zařezaní. Boj proti případné smlouvě začíná již tím, že se začne rozkrývat válečná propaganda nikoliv mlčením či posvěcováním svými hlasy Usnesení ve sněmovně.
  • poslanci SPD stejné předvedli dne 20.dubna 2021 u bodu 530 (k Vrběticím) https://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/098schuz/98-5.html (vystoupil pouze poslanec Podal, který však mluvil mimo hlavní podstatu celé záležitosti). Vrbětice je případ, který nabízí řadu dalších poznatků o SPD, Výboru pro bezpečnost, panu poslanci Kotenovi. (zde pro změnu posvětili zase něco jiného, aby pak vedli pro elektorát jinou - "tu správnou" - rétoriku) Oblast bezpečnosti, sněmovní výbory, zpravodajské služby pokrývá pan Jiří Wagner (ExanPro.cz - jeden ze zablokovaných webů na úvod konfliktu)
  • SPD se svými miliony mohla udělat MNOHO – jak v době covidu, tak 2022-dosud, tak v otázce referenda - jenže to by musela mít zcela jiné vedení! Mohla mnoha lidem otevřít oči, uvidět míru lží. Jenže její noviny Na vlastní oči - ve volebním roce 2021 – byly plné stranické agitky, volebního kamionu, jarmarku… vrcholem „umu“ byla kritika předraženého nákupu roušek.* Servírovali lidem to, z čeho širší veřejnost neměla ŠANCI pochopit víc než sdělovala "důvěryhodná média", pouze to, co pomáhalo udržet nepozorný, zaslepený dav následovníků kultu Okamury se štítem vlastence, především však svoji stranickou propagandu.
  • SPD před volbami 2021 vytvářela dojem, jak potrestá viníky z doby covidu. Např. noviny Na vlastní oči, č.1/2021, str. 14, viz. obrázek níže. Zamyšlení: SPD chtěla do vlády po volbách 2021, jenže to by bez ANO (Babiše) nešlo, SPOLU (ODS+TOP09+KDU-ČSL) a PirSTAN (Piráti+STAN) jasně řekli, že s SPD do koalice nepůjdou. Vládnout a být součástí jiného bloku bez ANO bylo nemožné. Otázka: SPD by potrestala struktury, které byly nějak napojeny na Babiše? A i kdyby nebyly, špína by spadla bez tak na Babiše a jeho minulou vládu. Co by následovalo od opozice, médií, ale též od společnosti (zcela logicky a oprávněně)? Jaký by byl osud vlády s přímou/nepřímou účastí SPD? Věříte ještě slovům nebo zasazená do souvislostí Vám začínají dávat poněkud jiný smysl a tedy i vnímání reality?
    SPD-na-vlastni-oci-cislo-1-2021-str-14-vich-budeme-pozadovat

*) bylo na to upozorněno a screeny novin zařazeny do videodokumentů "Psychologická operace DIVOC" (1., 2.díl) a možná také ve videodokumentu "Politická kultura". Najdete na youtubu.


Přemýšlejte nad skutky, slova dostanou rázem jiný – realitě bližší – význam.

Opravdu tedy stačí hezky mluvit, nezohlednit, kdo je autorem slov? Právě skrze SLOVA se odehrává masivní klamání skrze média. Propaganda je založena na krásných slovech nebo příslibu šťastné budoucnosti či definování nepřítele. Pokud se budeme řídit jen slovy, nikoliv zkoumáním pozadí za nimi ukryté skutečnosti, budeme jako lidé, jako společnost, snadným objektem/obětí manipulace. S veškerými důsledky. Otázka (ne)legitimizace voleb je dvojsečná zbraň. Nechci rovněž nikoho nabádat k neplatné volbě. Je to pouze symbolika o stavu, která by byla zajímavá (možná?), kdyby se stala tématem ve společnosti dříve. Možná ve druhém kole, podle jeho obsazení? Každý nechť uváží. Ve světle malé části výseku o SPD/Bašta dostává otázka "O co tady doopravdy jde?" a "Proč právě Bašta?" myslím celkem zajímavý rozměr i kontext.

     Kdo chce volit pana Baštu, nechť jej volí. Komentář má pouze podnítit zamyšlení z jakého důvodu tak případně osoba činí. Jaký podíl má na rozhodnutí faktor rétoriky pana Bašty, zda není neadekvátně vysoký až vzdálený realitě, viz. tento stručný pohled do nedávné minulosti v barvách SPD. Nezpochybňuji jeho rozhled ani zkušenosti z diplomacie. Argumentů pro tohoto kandidáta lze najít dostatek. Hrozba podobného scénáře ze Slovenska ohledně zahraniční armády na našem území je reálná, ale není překvapivá(!). Volby 2021 ukázaly stav společnosti tím, že byla schopna/ochotna zvolit tu samou nekompetentnost (v plném rozsahu). Otázka, zda by Bašta znemožnil realizaci slovenského scénáře – navzdory jeho slovům – považuji za nejistou. Obzvlášť pokud bude pokračovat konflikt na Ukrajině a pro-válečná propaganda si klidně vytvoří „další události“ pro objektivně informovanou veřejnost z důvěryhodných zdrojů. (Věnujte pozornost jednání sněmovny 5.4.2022, viz. výše!) Právě tuto mytologii důvěryhodných zdrojů (a nejen ji) mohla SPD zcela zbourat během covidu. Prostředků na to měla dostatek a našla by i další externí donory - jenže to by SPD musela být jinou než za jakou se vydává.

A tak se vracíme zpět na začátek k úvodním otázkám:

     "Proč Bašta?" &  "O co tu doopravdy jde?"

Berte tento komentář jako kritický pohled i podnět k zamyšlení, který mj. příznivcům SPD otevře konečně oči, včetně moderátorů Svobodného rádia (mediální partner SPD bez kritické analýzy zdroj stranické propagandy).

Přeji pěkný den.

 

Štítky článku:

prestiž 1: 11,73 přečteno 476×

3 Hodnotit článek 7

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

"Proč Bašta?", "O co tu doopravdy jde?"

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse