Necenzurujeme.cz

Drahoš a Dublin IV: Všimli jste si toho?

V závěru debaty na TV Prima 23.1.2018 od 20.15h došlo na téma Dublin IV. Zdánlivá světlá chvilka Drahoše v učinkování, ale já onu  světlou chvilku Drahoše vidím jako Dobu Temna nad českými zeměmi.

Drahoš v daném tématu opravil sebejistě Zemana (cca 69min pořadu):

 "Pane prezidente, Dublin IV. není mezinárodní dohoda. To je jedna věc [za probíhajícího potlesku]. Druhá věc je, pokud bych byl já prezidentem, tak bych aktivně jednal s politiky evropskými, aby takováto dohoda o přerozdělování migrantů nebyla.“

 

Drahošovo hlas zněl vítězně a zatímco mladá generace bouřila v hledišti, čímž Drahoš ze sebe oklepal bahno země, kam byl sražen dvojitým K.O na téma „Dezinformace a ovlivnění voleb Ruskem“ stejně jako na tématu „Ústavního zákona na držení zbraně“, kdy zjevně nepochopil, proč měl být ústavní zákon přijat… tak v ten moment by mělo ovšem spíše každého diváka mrazit. Ale kdepak, zábava pokračovala.

Mrazit z toho, že o nás bude rozhodovat Brusel a my budeme mít možnost laskavě sedět u toho stolu. Ano, sice jdou informace, že bude při dosahování dohody se bude vyžadovat konsenzus, ale.... kdo trochu sleduje politiku, tak ví. Navíc - přesně to samé bylo přece dohodnuto na Evropské radě před povinnými kvótami 2015. Jenže ona ta dohoda ne a ne tenkrát přijít, a tak se ukázala některá ustanovení Lisabonské smlouvy v praxi.

 Můj názor je ten, že radovat se z malého vítězství nad Milošem, když hrozí katastrofa (tj. Dublin IV. nebude jen v našich rukou!) pro celou zemi, nevypovídá mnoho dobrého o panu Drahošovi. Nebo chcete-li jinak:

Tento inkriminovaný okamžik vypověděl o Drahošovi několikrát více než ostatních 70min pořadu. Závěr pořadu, společenský bonton a chování už je proti tomu nezajímavé komentovat.

 

Ale pro mne jen potvrzení a utvrzení jiných postojů. Jako příklad zde - postoj k EU, euru, referendu obecně a pak zejména si všimněte postoje vůči účasti na sjezdu sudetolandsmanšaftu (SL). Zatímco v případě referenda, migrace - by se snažil působit na vládu, v případě SL aktivitu vyměnil za servilitu. Jistě ví proč - jeho vazby na Německo skrze AV ČR jsou známy, hojně o nich taky mluvil na různých místech.

 

Černý scénář? Drahoš na hradě, lidovci ve vládě a na blízkém sjezdu SL už nejenom ministr, nebo ministr a místopředseda vlády, ale do třetice - zmíněná dvojice posilněná prezidentem. Kéž bych se ve všem mýlil!

 

Štítky článku: EUpolitikastáttotalitauprchlícivládaZeman

prestiž 1: 22,05 přečteno 873×

0 Hodnotit článek 17

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Drahoš a Dublin IV: Všimli jste si toho?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse