Necenzurujeme.cz

Je snad premiér Fiala agentem USA?

Jak sleduji kroky premiéra Fialy, jeho válečné štvaní, jeho vyzbrojování Ukrajiny, kterým podporuje další zabíjení a přivolává tak s dalšími eskalaci konfliktu a hrozbu použití jaderných zbraní, nabývám pocitu, že jedná cíleně proti zájmům této země a jejího lidu.

Premiér neudělal absolutně nic pro pomoc bohužel již milionům lidí, řítících se na hranici chudoby. Chválí se za zvyšování důvodů, ale jejich valorizace proběhla podle zákona a premiér neměl na navýšení sebemenší vliv. Inflace atakuje hranici 20%, u důchodců se blíží ke 40%! Lidé, kteří mají nemovitosti, je začínají prodávat, aby přežili, tak obětují vlastní střechu nad hlavou. To je cesta do pekel, protože si již v životě vlastní bydlení nepořídí, navíc ceny pronájmů strmě stoupají. Pracovití a odpovědní lidé tak přicházejí o celoživotně budovaná zázemí a majetky. Je velmi nepravděpodobné, že se jim podaří vybudovat vše znovu.

Lidé přestávají žít a začínají přežívat. Zcela hrozivá je situace důchodců a nízkopříjmových rodin s dětmi. Ty děti dnešní stav možná poznamená na celý život. V lidech narůstá deprese a bohužel i arogance a nenávist. Roste počet pacientů u psychiatra, narůstá počet alkoholiků, přibývá rozvodů, nárůst vykazuje i počet sebevražd a co je alarmující, bohužel i u mladistvých. Lidé se začínají točit v kruhu, ze kterého není úniku. Spíše, než kruh je to spirála, která se čím dál víc svírá. Rostoucí inflace připravuje lidi o úspory, snižuje cenu jejich majetků.

Čím vyšší inflace, tím vyšší DPD a spotřební daň a vůbec. Zdražení potravin oproti loňsku je více než 50%, u některých potravin je zdražení téměř o 100%. Na daních tak z toho, co kupujeme, odvádíme státu téměř dvojnásobek, co loni, což vládě vyhovuje. Proto zřejmě nedělá nic. Tedy vlastně dělá, posílá zbraně na Ukrajinu, namísto aby pomohla vlastnímu lidu. Rozpočet vykázal v červnu 2022 přebytkový výsledek ve výši 6,3 mld. Kč. Kolik z toho vláda použije na pomoc vlastním lidem? Zřejmě nic. Letos v únoru po schválení rozpočtu se Fiala chlubil, že vláda bude v roce 2022 hospodařit s plánovaným schodkem „jen“ ve výši 280 miliard korun, což je o bezmála 100 miliard méně, než loni plánovala předchozí vláda.

Hospodaření státního rozpočtu ale skončilo na konci června deficitem ve výši 183,0 mld. Kč. Po očištění o příjmy z Evropské unie a finančních mechanismů, stejně jako o výdaje na tyto projekty, činil schodek 183,4 mld. Kč! Takže, pokud druhé pololetí dopadne stejně jako první, nebude deficit státního rozpočtu 280 miliard, ale cca 370 miliard! Člověk, která žije dlouhodobě na dluh a situaci neřeší, zkrachuje. Kdy zkrachuje tento stát? Premiér Fiala slepě poslouchá Brusel, namísto toho, aby se postavil za svou zemi, jako premiér Orbán. Ten protiruské propagandě a sankcím nepodlehl a ropu a plyn nakupuje přímo. Ceny v Maďarsku jsou o zhruba 1/3 nižší, než u nás.

USA se sice „nenápadně“, ale jistě hroutí, a tak nezbytně potřebují oslabit Rusko. Proto dlouhodobě podporovaly a hrotily situaci na Ukrajině za poslušné spolupráce Bruselu. Proto horečně vyzbrojují na úvěr Ukrajinskou armádu, my jí dokonce dodáváme zbraně zdarma. Americkým zbrojařům, kteří jak je historicky známo, mají velký vliv na politiku USA to vyhovuje. Americký výrobce zbraní Lockheed Martin plánuje téměř zdvojnásobit výrobu protitankových střel Javelin, které mají pomoci Ukrajině v boji proti ruské invazi. Co na tom, že na Ukrajině budou díky tomu umírat desetitisíce lidí, že? Premiér Fiala s tím drží krok. Je nesoudný? Nebo zešílel? Nebo je snad agentem USA či amerických zbrojařů?

Je nezbytné, aby si Biden s Putinem podali ruku a dohodli se. Hrozí jaderná válka!

Vláda není schopna ani domluvit se mezi sebou. Jeden tvrdí, že máme zásoby plynu na rok. Plynu, který není náš, v zásobnících, které nejsou naše? Druhý zase varuje, že plyn máme s bídou do Vánoc. Třetí, že se vše vyřeší LPG. Ten k nám ale není v potřebném množství jak dodat, a kde jej skladovat. Vláda prý má plán, ale tají jaký. Vláda prý jedná, ale zatím neuzavřela ani jednu smlouvu. Přitom energetici jasně konstatují, že 80% ruského plynu není jak v horizontu příštích let nahradit. Vláda nesmyslně radí, aby lidé méně topili (a snad i vařili?) a pořídili si tepláky a svetry, přitom domácnosti oproti průmyslu spotřebují minimum plynu.

Pokud naše republika nebude mít plyn, průmysl se zhroutí. Obrovská spousta průmyslu se bez plynu prostě neobejde, nejsou to jen elektrárny, automobilky či pekárny. Lidé nebudou mít teplo, nebudou mít chleba. Začne docházet k výpadkům elektřiny, takže bude kolabovat tramvajová doprava, metro, železniční doprava, průmysl. Zkolabuje bankovní systém. Bude kolabovat výroba a zpracování potravin a jejich distribuce. Pak lidé, kteří nebudou mít nic začnou, jak je historicky známo, nenávidět ty šťastlivce, co ještě mají a budou jim to chtít vzít. Mohou vypuknout a bohužel dle mého vypuknou velké sociální nepokoje, které mohou přerůst v násilné ozbrojené střety s ozbrojenými složkami moci. Pak může vypuknout občanská válka, která velmi snadno může přeskočit na mezinárodní, světovou. Takový vývoj totiž bude ve většině zemí Evropy.

Za současný stav nemůže Putin, ale ti, kdo 30 let usilovně živili protiruskou propagandu, ti, kdo systematicky posouvali hranice NATO k Rusku, ti, co kolem Ruska budovali vojenské základny. V žádném případě se nezastávám Putina a ač chápu z jeho pohledu kroky, kterými se snaží Rusko ze svého pohledu chránit, ale nemohu souhlasit s intervencí na Ukrajině. Válka je svinstvo a vždy v ní jde o peníze, moc, suroviny, nadvládu, smazání dluhů. Lidské ztráty jsou pro její strůjce nepodstatné. Jeden fakt ale žádná propaganda nezakryje. Fakt, že tuto válku nezačal Putin, ta začala v roce 2014 a začala ji ukrajinská armáda na Donbase. Pokud by zejména USA donutili Zelenského plnit Minské dohody, válka na Ukrajině by nebyla. Američanům ale současný stav vyhovuje, ostatně jako vždy konflikt probíhá mimo jejich území.

K tomu všemu nemusí dojít, pokud se Brusel vzpamatuje a vymaní se z vlivu USA, což dle mého nehrozí. Nemusí k tomu dojít, pokud se vláda okamžitě nezačne chovat jako vláda v Maďarsku, pokud se lidé konečně proberou ze sna a z protiruské propagandy, a nedotlačí odbory k tomu, aby urychleně začaly jednat s vládou a dotlačily ji k nezbytným krokům. Ten tlak a ta jednání musí začít hned a s varováním, že pokud nedojde k radikálnímu a účelnému řešení stávající situace, bude 17. listopadu vyhlášena generální stávka. Nikoli symbolická varovná, ale neprosto nekompromisní. Pak bude třeba zopakovat 17. listopad, ale bez jakéhokoli sametu a snílkovství.

Lidi, prosím, proberte se, vůbec netušíte, co nás čeká, pokud se urychleně nespojíme a účinně se nepostavíme proti. Začněme konat! Rychle!

Michal Malý, místopředseda MO Trikolora Praha 8, kandidát do zastupitelstva MČ P8 – SPD a Trikolora pro Osmičku.

Napsáno pro Parlamentní listy.

Foto: novinky.cz, lidovky.cz

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Je snad premiér Fiala agentem USA?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse