Necenzurujeme.cz

Slušní lepšolidé v kampani, kteří o politice neví vůbec nic

Všimli jste si, jak jsme zmrzačili demokracii? Jak mnozí vydávají inflaci vlastních slov za pravdu, za názor? Jak, když se komusi nelíbí výsledek demokratických svobodných voleb, nažene na náměstí hýkající, protestující komparz?

V listopadu 1989 mnozí z nás na Letné a Václaváku cinkali klíči a skandovali: „nejsme jako oni“. Nejsme. Začínáme být v mnohém horší. Jsme v mnohém horší. Tehdy, za totáče, u nás vládla strana. Dnes vládnou kmotři a korupce. Když se ve velké privatizaci rozkradlo i to, co rozkrást nešlo, začaly se v tiskárně tisknout další papírky, které už nebyly kryty zlatem. A tak se nerozkrádají firmy, fabriky, ale státní rozpočet. Ono, když se rozkrade fabrika, je to sakra vidět. Ale státní rozpočet? Vždyť to jsou jen papírky……

Jsou politici, co kandidují a slibují to, na co ve svých funkcích roky kašlali. Pak jsou "politici", kteří vlastně politiky nejsou. Prostě to jsou kandidáti, které si "kdosi" vybral a kteří nejprve chtěli objíždět republiku, aby se dozvěděli, co si vlastně lidé myslí. Pak říkali něco jiného, než před rokem. Když na to někdo poukázal, tak tvrdili, že nic takového neříkali. Když jim to, co říkali bylo doloženo, připustili, že to možná tak nějak řekli, ale mysleli to zcela jinak. Ale chodí mezi lid……

 

Slušní lidé. Když se nikdo z nich nestal prezidentem, budou senátoři tak, aby si jeden z nich tu cestu s prezidentství prošlapal na senátním PR. Prostě, jak říkám, slušní lidé.

 

Někteří z nich jsou bez názoru, není to tak dávno, co hlasitě říkali "nevím". Dnes říkají naučené fráze od PR agentur. Novopečení skauti v lakýrkách, co ani neví, jak se zapaluje skautský oheň. Někdo je profesor, který podepsal kdejaký patent, jiný známý lékař, jiný zase třeba právník, či odborník v jiném oboru. Ano, smekám, jsou skvělí ve svých oborech. I když nevím, zda všichni. Jsou "seriózní a slušní". Mají odborné pozice, které těžko budou opouštět a tak pro ně možná bude politika spíš taková bokovka, která jim, až co odříkají stranická moudra, profesně pomůže.

Jsou skvělí ve svých oborech, ale mají nulovou zkušenost s politikou. Jsou to jen figurky stran, nebo dokonce kmotrů. Je mi z toho smutno, jak na to lidé naskakují a volí ty skvělé odborníky s nulovou politickou zkušeností. Ve vyspělé demokracii politik pracuje na své pozici roky, mnohdy desítky let. Tvrdě pracuje. U nás stačí, aby byl navenek slušný odborník na cokoli a je vytažen z klobouku. A lidé jej zvolí. Pak se ale nedivme, že to v této zemi vypadá tak, jak to vypadá. Už máme i piráty, co drancují, i když nemáme moře.

Už se smí psát pouze to, co je „po proudu“. Apolitické školství politicky a genderově mrzačí naše děti. Princ je černý, Rusalka je černá, Achilles je černý……budoucnost je černá. Terorista Mandela byl bojovník za svobodu. Černoch není černoch, ale afroameričan a za chvíli afroevropan. Matka není matka, ale rodič číslo jedna. Budeme mít troje WC, nebo možná jedno genderově společné. Muži budou čůrat vsedě a ženy vestoje. Otec není otec, ale rodič číslo dvě. Na pánských WC budou přebalovací pulty. To, že frustrovaní pomatení jedinci znásilňují evropské ženy není pravda. Kdo to tvrdí, je nácek.

V některých evropských zemích nevraždí teroristé, ale kamiony, či dodávky. Znásilněné ženy si za znásilnění mohou samy, protože nechodí v pytlích a provokují. Z vysokých škol se vyhazují studenti pro názor, stejně tak novináři z redakcí. Někteří se pro jistotu i zavřou. Jinde se ruší Vánoce, či sundávají kříže, nebo se alespoň mažou z plakátů. Pokud vyslovíme obavy z řízené sociální migrační vlny, která má zničit Evropu a naše tradice, jsme náckové. Jsme rasisté. Pokud jsou v Africe vražděni bílí farmáři, nejde o rasismus, ale o revoluci. Ještě vám nedošlo, co se tu děje, oč jim jde?

Berou nám to nejcennější, svobodu. Svobodu, nad jejímž získáním jsme v listopadu 1989 jásali, protože jsme netušili, že je to vše podvod. Dnes tou svobodou pohrdáme a udáváme se na sociálních sítích a jinde pro názor. Ano, máme se (jako celek) relativně dobře. Tak dobře, jako jsme se asi nikdy neměli. Možná to ještě nějakou chvíli vydrží, pokud půjdeme po proudu. Pokud budeme poslušně mlčet. Pak ale přijde krach. „Oni“ to tu ovládají prostřednictvím těch slušných seriózních figurek, které vytáhli před volbami z klobouku. Slušných, co budou poslušní. Buďte opatrní, koho budete volit, ještě máte šanci něco trochu ovlivnit a změnit. Malou, ale máte. Zatím.

Mnozí „slušní lidé“ budou možná více zastupovat svoji partaj, než vás. Tak, šťastnou ruku u voleb a hezký víkend všem.

 

Michal Malý


Člen ReV Strany svobodných občanů, člen  Liberálně-konzervativního křídla Svobodní Plus

protože usiluji o zachování suverenity a nezávislosti ČR, usiluji o skutečnou svobodu našich občanů: kandiduji do Senátu ve volebním obvodě 23 -  Praha 8 pod číslem 9

O nás musíme rozhodovat sami! Jde o naši zemi a budoucnost našich dětí. Prosím, podpořte Deklaraci nezávislosti České republiky

Mé odpovědi na nejčastější otázky naleznete ZDE

Napište mi, co vás trápí, co byste chtěli TADY.

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Slušní lepšolidé v kampani, kteří o politice neví vůbec nic

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse