Necenzurujeme.cz

50 dětských sirotků není dětmi ani sirotky, ale jsou volební PR

Jsem alergický na zneužívání dětí v reklamě. Žvatlající chlapeček se ptá maminky, proč má tak krásné ruce a ona odpoví, že proto, že mu jeho letadélko myje nejmenovaným saponátem. Ještě horší je použít děti jako politické PR.

Politici rozjeli své volební PR kolem 50 syrských dětí, které jsou sirotci. Hrdě začali bubnovat na city, vždyť jde o děti a je před volbami. Chytla se toho většina stran, aniž by věděla, oč jde. Tak předně se zjistilo, že to až tolik děti nejsou. Tedy, rozhodně ne všechny. První informace byla, že je jim 12 -. 17 let. Následovala další, že některým z nich je 21–22 let. Informace od lidí, o kterých se rozhodně nedá říci, že by byli nedůvěryhodní. Jenže pak přišla druhá informace. Nejde o sirotky, ale děti bez doprovodu.

Ostatně, v Sýrii jsou rodiny velmi rozvětvené a drží úzce spolu. Pokud by došlo k úmrtí některého z rodičů, ostatní dospělí se o dítě okamžitě postarají. Na Blízkém východě nejsou sirotčince, o děti bez rodičů se vždy a bezvýhradně stará širší rodina a to i v uprchlických táborech. Ale co na tom, když politici měli najednou tak skvělé PR. Vždyť jde přece o dětské sirotky. No, nejsou to až tak úplně děti a už vůbec ne sirotci. Ale kdo by to řešil, vždyť přece běží kampaň, za chvilku jsou volby.

Hned se ale našlo 50 rodin, které si ty 12–17-22 leté děti chtěly osvojit. A hned tím politici začali argumentovat. Jak jinak, opět bez znalosti věci a problému. Ono vytrhnou dítě, které žilo nejen v jiné zemi ale i na jiném kontinentu, ve zcela odlišné kultuře a prostředí a přeroubovat je na jiné je prakticky nemožné, pokud je tomu „dítěti“ 12–22 let. Prostě to nejde, bylo by to doslova znásilnění daného člověka. Ostatně, proč jsme nepřijímali děti na začátku války a snažíme se o to na jejím konci? Není to divné?

V Syrské arabské republice se hovoří těmito jazyky: arabština (úřední), kurdština, arménština, aramejština, čerkézština a francouzština. Která z těch padesáti rodin tyto jazyky perfektně zvládá? No, ostatně, ona tomu paní europoslankyně dala korunu svým prohlášením v Lidových novinách 16.9.2018, kde odůvodňuje svou kampaň, stojí za povšimnutí věta: „Vůči Evropské unii bychom mohli říct, že jsme solidární s Řeckem.“ Takže jde o děti, nebo o to ukázat Bruselu, že posloucháme?

Další věcí je, že mladiství migranti z méně kompatibilních islámských kultur mohou být pro naši sekulární společnost velkým potenciálním rizikem. Navíc, i v Sýrii speciálním výcvikem od některé z islamistických skupin, kterých v Sýrii působilo velké množství. Ty „děti“ se dostaly na řecké ostrovy nelegálně z Turecka. Nelze prokazatelně ověřit jejich původ, tedy odkud přišly. Z průběhu války v Sýrii je známo, že proti Asadovi bojovaly hlavně radikální islámské skupiny ve městech a oblastech, kde měly podporu muslimského obyvatelstva. Křesťané nebo alávité bojovali po boku Asada a do Evropy neutíkali.

V ostatních uprchlických táborech, které mají mnohdy značně horší podmínky, než ty v Řecku jsou natěsnány statisíce lidí a desetitisíce dětí, zřejmě strádajících mnohem více, než ty v Řecku. Ty nikoho nezajímají? Inu, proč také, to by bylo mnohem problematičtější, tohle je snadné, předloženo doslova na talíři, skvělé předvolební PR. Na většině území Sýrie se již neválčí. Pro ty děti, či mladistvé by bylo mnohem prospěšnější, pomoci jim vrátit se domů, k rodinám, pomoci té zemi s její obnovou. Jenže, to by to politické honění procent vyšlo mnohem dráž a byla by to spousta práce.

Našim politikům možná nejde o syrské děti, ale o jejich PR. Pokud by jim o ty děti opravdu šlo, pak bychom jich měli od začátku války tisíce a byli bychom schopni se o ně do skončení války postarat. S ohledem na uvedené, zřejmě až tolik o ty děti které nejsou ani dětmi ani sirotky až tolik nejde. Spíše o to nahnat si politické body. Zneužít k tomu tento případ považuji za něco neskonale hnusného a pokryteckého. Hra na city lidí, jen aby se vytřískal politický kapitál. Navíc se tato kauza používá k dehonestaci a zastrašování kritiků přijetí těch dětí. Těm dětem je třeba umožnit návrat domů, k jejich rodinám a ne je využívat k nahánění politických bodů.

K textu tohoto článku se připojili členové  Liberálně-konzervativního křídla Svobodní Plus

Aleš Kuna                        předseda Krajského předsednictva, člen Republikového výboru
Pavel Hubka                     předseda Krajského předsednictva, člen Republikového výboru, koordinátor
Ing. Lenka Brčková         předseda Krajského předsednictva, člen Republikového výboru
Ing. Jiří Procházka, MBA    předseda Krajského předsednictva, člen Republikového výboru
Ing. Stanislav Pimek      předseda Krajského předsednictva, člen Republikového výboru
Vratislav Škorpil             místopředseda Krajského předsednictva,Koordinátor
Lubomír Hron                  místopředseda Krajského předsednictva
Ing. Zdeněk Přikryl        místopředseda Krajského předsednictva
Bechyňová Martina        místopředseda Krajského předsednictva, koordinátor
Jan Jakub Ptáček            místopředseda Krajského předsednictva, koordinátor
Antonín Bechyně             člen Republikového výboru
Ing. Ivan Šrámek             člen Republikového výboru
Karel Kropš                        člen Republikového výboru, Koordinátor
Markéta Chvalovská       člen Republikového výboru
Ing. Jiří Jelínek                 místopředseda Krajského republikového předsednictva,
Ing. Zdeněk Sadecký, Ph.D.         místopředseda Krajského republikového předsednictva,
Ivana Burešová Marková    člen Republikového výboru, Koordinátor
Mgr.Jan Čertík                  místopředseda Krajského předsednictva
Ing. Štěpán Tampír         Koordinátor
Ing. Vladimír Gregor     Koordinátor
Matěj Gumulák
Anna Gumuláková
Ing. Pavel Kutka
Petr Rydval
Irena Škorpilová
Ing. Václav Jakl
Jan Sova
Mgr. Karel Vlk
Kateřina Kropšová
Ondřej Skoták
Ing. Jaroslav Pelán
Ing. Šárka Haviarová
Jan Priester
Petr Chaloupek
Lukáš Cvrček
Ing. Milan Albrecht
Jindřich Čeněk
Marek Hovorka
Jan Stehlík
Jan Růžička
Martin Ševčík
Ing. Martin Morozovič
Helena Sasová
Jan Třeštík
Jan Daniel

 

Michal Malý
Člen ReV Strany svobodných občanů, člen Liberálně-konzervativního křídla Svobodní Plus

protože usiluji o zachování suverenity a nezávislosti ČR, usiluji o skutečnou svobodu našich občanů: kandiduji do Senátu ve volebním obvodě 23 -  Praha 8 pod číslem 9

O nás musíme rozhodovat sami! Jde o naši zemi a budoucnost našich dětí. Prosím, podpořte Deklaraci nezávislosti České republiky

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

50 dětských sirotků není dětmi ani sirotky, ale jsou volební PR

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse