Necenzurujeme.cz

,,Mirek Topolánek, jeho „nesmetánkoví“ lidé práce a akademik Drahoš

Mirek Topolánek zase perlí. Tedy, nevím, kdo mu ty projevy píše, ale zas tak špatné nejsou. Klukům z energetiky asi nějak nevyšel záměr se slušným akademikem, tak z klobouku vytáhli Mirka Topolánka.

Projekt prezident21 se sice podle mého až hystericky snaží „objektivními“ elektronickými volbami tvrdit, že Drahoš vede a Zemana lidé nejvíc nechtějí, ale to by jim uvěřil snad jen zmrzlej vrabec u nás na okně, ale museli by mu nasypat dost krmení. Jenže slušný pan akademik se stal terčem sprosté kampaně, tvrdící, že spolupracoval snad s KSČ, StB, byl na chlapečky a vydíral autory patentů, že je shodí ze stolu, pokud ho tam nepřipíšou. Údajně se to povídalo ještě před tím, než kandidoval, včetně toho, že jako první po výbuch plynu zdrhnul z budovy, ale tohle vytahovat na kandidáta bez důkazů je sprosťárna.

Pomluvy jsou svinstvo a šíří se jak lavina. Navíc, pomluvu nelze vyvrátit, ta prostě zůstává. Jenže co je mi divné je to, že profesor Drahoš měsíce mluví o tom, že podá na autory trestní oznámení a zatím nic. Pan profesor sice nejdřív podepsal elaborát „Vědci proti strachu a lhostejnosti na podporu řešení migrace“, ale pak trochu otočil. Jeho vzorem je Merkel, chce EURo, trvá na sankcích proti Rusku, bude na slovo poslušný vládě, souhlasil by s rozmístěním vojsk NATO na našem území. Rozumí si s Kalouskem a Fišerem. Referendum je podle něj nebezpečné. Přes svůj věk (a tedy životní zkušenost) pan profesor zprvu nedokázal příliš odpovídat na otázky a potřeboval si zřejmě zjistit, co si lidé myslí. Neměl se ptát Angely, ale zajít do první hospody, pak by nespáchal takové názorové fiasko.

Tož kluci miliardářští a Toskánští, prostě partička ČEZ/Monte Argentario, když to začalo vypadat, že akademik byla chybná volba, vytáhli z klobouku rétora na slovo vzatého, Mirka Topolánka. Ano, řekl bych že ze všech politiků se obléká nejlépe, rétor je to dobrý, charizma má. O tom žádná. Je ale známo, že Topolánek pracuje pro Daniela Křetínského a jeho energetický a mediální konglomerát EPH. Tento holding má nejasnou vlastnickou strukturu a hodně vydělal díky vazbám na ČEZ. Topolánek je podle mého byznysový kandidát EPH a ČEZu. (Jiří Drahoš se stal asi velkým zklamáním pro obchodní zájmy).

Tak trochu mne pobavilo prohlášení Tomáše Haase v Pravém prostoru – cituji: „Já jsem po celý rok s Topolánkem trávil mezi osmi až dvanácti hodinami denně, velmi často ještě víc, dlouho do noci. A věřte mi nebo ne, já jsem Dalíka v životě neviděl…… To tajemné Toskánsko. Co se tam vlastně stalo? Topol šel po molu a potkal ředitele Čezu Romana, který tam byl také na dovolené. Prohodili spolu pár slov a rozešli se. A celé to natočil na kameru Randák, bývalý šéf rozvědky a poslal jej tam, jak se později ukázalo, šéf Věcí veřejných Bárta. Topol se rovněž sešel na molu se svým ministrem Řebíčkem a vypil s ním kafe na palubě jeho jachty. Opět natáčel Randák.“ Konec citace, ZDROJ

Co na tom, že existují snad stovky fotek Topolánka s Dalíkem, když Dalíka nikdy pan Haas neviděl. Nu, krásná pohádka, jak politici, byznysmeni, energetici a lobbisté čirou náhodou zakotvili své tři jachty u jednoho mola na Jadranu, jen tak se pozdravili a zase šli. Co na tom, že je plno fotek, jak se mnozí z  z nich pohybují na jedné jachtě, v jedné vile, na jednom místě několik dní? Další zcela nevinnou náhodou je, že se v danou chvíli na stejném místě vyskytovali vedle Topolánka lobbysté Roman Janoušek a Marek Dalík, zázračně zbohatnuvší exministr dopravy a exmajitel Slávie Aleš Řebíček, … Mimo jiné tam potkali také Martina Procházku, ředitele firmy Spolchemie a společnosti Setuza.

Nechyběl ani tehdejší místopředseda ČSSD Milan Urban (přijel prý na pozvání Vladimíra Johanese, lobbisty pracujícího pro ČEZ), což rozvířilo spekulace o spekulace o možném vyjednávání o povolební spolupráci a uzavření velké koalice i o odpuštěných 70 miliardách za emise. Na místě byli vidět i bývalý náměstek ministra dopravy Jiří Hodač, exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, plzeňský „kmotr“ ODS Roman Jurečko, správce systému exekucí Petr Šikoš. Další obrovskou a nevinnou náhodou je jistě to, že se toto „náhodné“ setkání odehrálo jen pár dní poté, co zákonodárci schválili zákon o emisních povolenkách. Spornou novelu, která de facto znamená, že se stát vzdá ve prospěch energetických společností přibližně 70 miliard korun.

Mirek Topolánek prohlásil – cituji: „Vždy jsem měl blíž k lidem práce než ke smetánce.“ Tak jo, podívejte se:

 

A na závěr trochu pro odlehčení:

Až na pár výjimek se tyto celebrity na dovolené nesetkali poprvé. Na italské „tax holiday“ se Topolánek spolu s ministrem dopravy Alešem Řebíčkem setkali s jedním z klíčových manažerů finanční skupiny J&T Dušanem Palcrem a také opět s exšéfem ČEZ Martinem Romanem. Další náhodný dovolenkový pokec? Topolánek uvedl, že na návštěvě u svého italského protějšku Silvia Berlusconiho mluvili i „o energetice a společných zájmech v Rusku“. Pro ředitele státního ČEZ nepochybně velmi důležité téma. Topolánkova dovolená na Sadinii musela být plná práce. Jen den poté, co se vrátil z Itálie, rozhodla vláda, že pražské letiště bude prodáno strategickému partneru, mezi „hráči“ byla i finanční skupina J&T. Inu, opolánkovi "lidé práce".

Mirek Toplánek podepsal Lisabonskou smlouvu. Před tím ji vehementně prosazoval. Dříve, než se stal Topolánek premiérem, bylo přijato závazné usnesení, že ODS nesmí schválit přenos jakýchkoli kompetencí na EU. S vědomím tohoto usnesení Topolánek prosadil Lisabonskou smlouvu. Takto dělá Topolánek politiku. Jen snílek si může myslet, že ji chce dělat jinak. Pamatujete? Klusi (Topolánek, Zahradil...) si to už asi nepamatují. Topolánek: Svoji politiskou kariéru jsem spojil s ratifikací Lisabonské smlouvy:

Jiří Payne před osmi lety: Topolánek je nevěrohodný.

Jiří Payne: Topolánek je nevěrohodn

Jiří Payne: Topolánek je nevěrohodn

Mirek Topolánek je přece fajn kandidát, ne? Dobře mluví, je sympatickej, má zkušenosti v politice… a kauza Becarijo, VAE systems, Toskansko, Dalik, Smluva s občanem a další? No a co, vždyť je proti Zemanovi a o to tu jde. O to samé jde v kauze Babiš (nezastávám se ho) – prostě „je třeba“ oslabit Zemana za každou cenu. Každý má právo volit, koho chce. Jen je škoda, že mnozí volí podle kýmsi napsaných rozhovorů, projevů, vyretušovaných fotek a slibů a přitom o kandidátech neví vůbec nic. Nezajímá je historie, zajímají je jen fráze a sliby. Miloš Zeman má své chyby, mnohdy jsem na ně poukázal. I on má ve své politické minulosti věci, které se mu dají vytknout. Problém je, že nemá žádného protikandidáta, jen křoví antizemanovců, navíc většinou eurohujerů.

Slušného akademika bez názoru, obdivovatele Merkel, vítače migrantů a poslušného papouška vlády volit nebudu, stejně tak nebudu volit energetického lobbystu a podnikatele. K ostatním kandidátům nemá smysl se vyjadřovat. Holt tedy jako minule, se skřípěním zubů menším než minule - Miloš Zeman.  

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

,,Mirek Topolánek, jeho „nesmetánkoví“ lidé práce a akademik Drahoš

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse