Necenzurujeme.cz

Stát sere na mne a tak mu to stejnou oplácím

Nějak jsem tak trochu přestal psát blogy. Přiznám se, že bych rád napsal pozitivní úsměvnej blog, ale není pozitivní téma. Vše kolem je negativní, přestože se na svět snažím dívat pozitivně.

A tak makám na zahradě, občas si dám dobré jídlo, ale o tom přece nebudu psát blogy. A i ta pozitiva jsou děsivá. Já, pravičák, komunistický bijec musím konstatovat, že předseda KSČM Vojtěch Filip má pravdu v tom, když ve Sněmovně upozornil kudrnáče Sobotku, že nejsme spolkovou zemí Německa. Je to pozitivní, protože je to pravda, nebo negativní, že to řekl komunista? Jsem zmaten jak luční včela. Jsem znechucen. Politici kradou a slibují a jsou nedotknutelní, protože Mafie, která politiky pase, jim zaručuje beztrestnost. Přečtěte si volební program ANO, Lidovců, ČSSD. Snížení administrativy, zátěže podnikatelů, podpora živnostníků, snížen í korupce, snížení zakázek bez výběrového řízení. Skutečnost? Opak je pravdou! Nezapomeňte na to u voleb. Zprávy nesleduju, protože nám lžou, raději zvelebuju zahradu.

Tak o čem mohu psát pozitivně? Navíc, blogy a kritikou nic nezměním. Vedle toho riskuju, že se na mne stát "vyspí". Zažil jsem to naposledy tento týden a nechci být konkrétní. Nic od tohoto státu nechci, pouze to, aby mne neotravoval. Jenže on otravuje a sere na mne a sere mne. Tak já seru na něj. Poctivě makám, abych měl na střechu nad hlavou, jídlu, občas dovču a kdyby odešlo auto, tak na jiný. Mám ojetý, který jsem koupil před deseti lety, stačí mi. Nekupuju na dluh, úvěr, leasing, ale kupuju jen za to, co vydělám a to, co nezbytně potřebuju. Jednou za měsíc, spíš za dva si zahřeším a zajdu na dobrý jídlo, častěji si to nedovolím, musím šetřit na stáří. Celý život jsem poctivě pracoval a odváděl daně jako zaměstnanec, později (ač to slovo nerad) jako podnikatel.

Platil jsem si minimální mzdu, nechtěl jsem zatěžovat firmu. Díky tomu mám důchod spočítaný na 3.260,- Kč / měs. Děkuji ti, státe. Mám psát? A o čem? Souseda ve vsi sebrali, protože se na svém face ostře (ale ne rasisticky) postavil proti migrantům. 80% lidí s ním souhlasí, ale nikdo mu nepomůže, nikdo se ho nezastane. Poslední 4 roky jsem pracoval bez přehánění 7x12. Žádné víkendy a dovolená. Abych si zajistil stáří. Poctivě. Výsledek? Totální vyhoření, kolaps a rok neschopenka. Takže co je pozitivní? To, že si vydělám na střechu nad hlavou, energie, brikety a na dovolenou. To, že mi 13 let staré auto ještě jezdí a stačí mi, je pozitivní. Ale psát o tom blogy? To ne. Za 15 let praxe jako stavbyvedoucí jsem postavil či zrekonstruoval 18 objektů. Všechny dodnes stojí bez potřeby oprav a jsou plně funkční.

40 let se věnuji stavební a realitní činnosti. Všem klientům jsem jejich nemovitosti prodal nejpozději do 2 měsíců k jejich spokojenosti. Je to pozitivní, ale mám o tom psát blogy? Ne, je to nepodstatné ve chvíli, kdy probíhá islamizace Evropy, III. světová válka je na spadnutí a politici kradou jako straky. Nejsem skeptik, nejsem pesimista, rád bych psal o pozitivních věcech, ale není o jakých. Jen prostě seru na tento stát, protože on daleko víc sere na mne. A abych nebyl zas až tak negativní, dnes jsem měl pracovní oběd s kamarádem, na který mne pozval a jednání i oběd bylo pozitivní. Není to na blog, ale podělím se. Mějte fajn víkend a važte si toho, co máte, zítra vám to stát může sebrat.

Važte si sebe a blízkých, pokud jsou fér, tak vám je tenhle zkorumpovaný stát nesebere. Nekupujte na dluh, neutrácejte za blbosti a jednou za dva měsíce si udělejte hezky v restauraci. Máte na to, věřte mi. Zítra může být válka a budete rádi za krajíc chleba. Tady máte motivaci, jak si udělat hezky, dokud to jde:

Dobrou chuť a hezký víkend všem.

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Stát sere na mne a tak mu to stejnou oplácím

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
Mikesh:
a teď ruku na srdce, pane Malý: v čem byli ti komunisté horší? Nebo, nedej bože, nebyli lepší? Myslím tím ty staré, jakešovské, ne ty dnešní, rozlezlé…

V interní diskusi je 1 příspěvků | poslední příspěvek 19. 9. 2016 0:43 || Diskutovat

Facebook diskuse