Necenzurujeme.cz

Můj první blog - malé zamyšlení před svátky.

Vážení přátelé, občas mě napadají myšlenky, které mám zapotřebí nějak ventilovat na veřejnost, asi z vlastní potřeby danou problematiku s někým sdílet a třeba i konzultovat. Když máte na věci víc názorů od různých lidí, dá se občas porozumět i věcem, které jinak nedokážeme vyhodnotit.Proto jsem se nakonec rozhodl, že to zkusím přes blog.

Nejsem spisovatel, ani vystudovaný novinář, takže se budu snažit psát formou srozumitelnou široké populaci.

 

Jak bych začal? Dnes mě docela zamrzelo, když jsem na FB četl příspěvky v diskuzi o situaci v České poště, s.p.

Chápu, lidé jsou v předvánočním shonu unavení a podráždění, ale asi není dobrá cesta ventilovat to tímto nepěkným způsobem a napadat druhého jen proto, že má na věc jiný názor. Mám zkušenost z obou stran a přispívající obou stran i chápu. Jako zákazník jsem si taky občas zanadával, služby pošty nejsou v žádném případě stoprocentní, jenže, jako manžel “pošťačky” mám možnost vidět i druhou stranu mince. Trvalý nedostatek pracovníků, který souvisí jednak s platy, ale hlavně s chováním k pracovníkům asi jako k onuci, absolutní nedodržování Zákoníku práce, prodeje produktů smluvních partnerů, to jsou asi ty nejpalčivější problémy, které by měl ten, až nepochopitelně přeplacený, management urychleně řešit, jinak se se zlou potáže. Ale to, co se děje na poště, je jen odrazem celé naší současné společnosti.

Kam se poděla naše vstřícnost a schopnost vcítit se do toho druhého? Ano, dnešní mocní se rozhodli, ať již vědomě nebo nevědomě, hlavně, že ku vlastnímu prospěchu, náš národ za každou cenu rozdělit na dva nesmiřitelné tábory. A v prostředí, kde zase začaly vítězit ty nejhorší lidské vlastnosti, závist, zloba a bonzáctví všeho druhu, mají dostatek prostoru, aby kradli ve velkém.

Dokud tohle nepochopíme a nechytíme ten pomyslný provaz zase za jeden konec, nikam se nepohneme a pár voliči zvolení mocní se nám budou stále jen smát a dělat, co se jim zlíbí. S každým dalším “velkým” společenským tématem jsou obě skupiny vyhraněnější a debaty krutější. Jakoby nám nešlo vlastně ani o stejnou věc. Všichni přece chceme žít v klidu, v bezpečném státě, bez válek a nepokojů.

Když čtu v diskuzích názory, jako, že když vyhraje volby ten a ten, už mě tu nikdo neudrží, říkám si, že to snad ani nemůže být pravda. Skoro třicet let po sametové komedii a lidi už zase uvažují o emigraci? Něco je špatně. Česká republika je naše zem a nikdo nám ji nemá právo brát. Ani Islám, ani nějaký estébácký zloděj, ani jiný politik. Politiky si přece volíme, aby spravovali věci potřebné k chodu naší země. Ano, souhlasím, že je dobré spravovat zemi jako firmu. Jen si musí politici uvědomit, že ta firma není jen jejich, je nás všech a my všichni z ní musíme mít prospěch. Stejně tak, jako jsme za svou zemi všichni odpovědní!

Lidičky prosím, neprchejme z vlastní země, pojďme k volbám a rozhodněme jinak.

Všem krásné svátky a mnoho zdaru v roce 2017. Michal Koudelka

  1. S.: Pojďme se na sebe zkusit občas usmát. Věřte, že jeden úsměv vyřeší mnohdy více, než hodina dohadů o tom, kdo má pravdu. A když nevyřeší, tak aspoň zvedne náladu a prodlouží život!

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Můj první blog - malé zamyšlení před svátky.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
Michal Koudelka:
Díky za reakci. Občas mě tak něco napadne, chce to ven. Taky myslím, že blog je tím správným ventilem, ať již díky možnosti reakce čtenářů, či možnost…
Frank Krejčí:
Vyjadrim se snad kdyz pro nic, tak na podporu vaseho blogovani. Za prve, pisete pekne, ma to hlavu a patu a takove clanky rad ctu. Sam bloguji snad 7 …
Frank Krejčí:
Vyjadrim se snad kdyz pro nic, tak na podporu vaseho blogovani. Za prve, pisete pekne, ma to hlavu a patu a takove clanky rad ctu. Sam bloguji snad 7 …

V interní diskusi je 3 příspěvků | poslední příspěvek 6. 1. 2017 20:43 || Diskutovat

Facebook diskuse