Necenzurujeme.cz

Rajchl národu: Zastavte to! Později to již nepůjde

Pokud u nás projde nový vládní zákon, začne se za kritiku zavírat! Dvě zprávy. USA - dobrá zpráva: Guvernér Floridy inicioval zahájení trestního tribunálu s Pfizerem za lhaní o očkování a za stíhání kritických názodů.  ČR - špatná zpráva: Vláda navrhuje zákon o trestání za názor. Dotace na stíhání špatných názorů 50 milionů neziskovkám, 100 médiím! A řídit to bude Klíma. 

Zákon určující podmínky, za kterých mohou být zablokované konspirační stránky na internetu, by měl vzniknout už v první polovině příštího roku. V plánu je také zákon umožňující policii stíhat záměrné šíření tzv. "dezinformací". „Předloží se vládě návrh zákona doplňujícího trestní zákoník o trestnou činnost vědomého a záměrného šíření dezinformací s cílem významně poškodit demokratický charakter státu či jeho klíčových bezpečnostních zájmů“.

(Jindřich Rajchl - jeho naléhavá výzva občanům ČR z 28.12.2022)

zdroj: 

https://ok.ru/video/editor/4459391224424 

původní zdroj: 

https://www.facebook.com/rajchl.jindrich/videos/1285120835672958

 

K tématu se v médiích objevily i další texty. Pro ucelené pochopení zde zveřejňuji ještě dva.

 

Štěpán Chába: A bude ticho, vzkazuje vládní zmocněnec pro zavádění cenzury. 

První faktický dopad existence vládního zmocněnce pro dezinformace Michala Klímy je na světě. Začínáme účinně bojovat proti dezinformacím praktikami minulého režimu. Včetně bonzáctví, věrných úderek a finančního vyhladovění těch, kteří mají držet hubu, případně finančního překrmování těch, kteří vyhrávají tu ve Strakovce milou a vítanou propagandu.

Uvedeme si to na příkladu jedné jemné dezinformace z posledních dní. Česká televize přenesla před oči i uši diváků vánoční poselství papeže Františka. Papež podle České televize „odsoudil nesmyslnou ruskou invazi na Ukrajinu a vyzval k jejímu ukončení“. Co řekl papež František skutečně? Požádal, nevyzval, „požádal Boha, aby osvítil mysl těch, kteří mají tu moc utišit válečné hřmění, aby co nejdříve ukončili tuto nesmyslnou válku“. Viz jeho kázání Urbi et Orbi. Jemný rozdíl, který ovšem do úst papeže vložil stejnou fanatickou fangličku, která denně vytéká zpravodajské redakci ČT z ideologicky neomylných mluvidel. Ač ta v papežových slovech nebyla.

(Snímek obrazovky k článku na FaceBooku ČT pořízený 28.12.2022 v 13:15:13 hod) 

 

Česká televize se s tím ale nepárala. Vložila do úst zástupci Boha na zemi slova, která nevyřkl. A tak trochu si, podle vlastního uvážení, vylepšila jeho myšlenkové pochody. Hluboko v článku pak papeže citovala ČT přesně, aby byla z obliga, ale na sociálních sítích se šíří – papež odsoudil ruskou invazi na Ukrajinu. Neodsoudil, žádal Boha, aby všem, kdo to hřímání tuposti mohou zastavit, ať tak učiní. Však kdo je víc než naše vševědoucí Česká televize. Divím se, že se Vatikán ještě nepřestěhoval na Kavčí hory. Tam to je samý prorok a vědma. A jak s Českou televizí všichni víme, detail je skrytý v ďáblu. Nebo to je obráceně? Čert a Česká televize aby se v tom vyznal.

(Na webu ČT byl však odkazovaný text nadepsán zcela jinak?!? Tak kdo si za podobné dezinformace půjde sednout za půl roku do chládku. Že by osobně ředitel televize? Šéfredaktor zpravodajství ČT, nebo jen ten zaměstnanec ČT, který má na starosti FB profil ČT? Kolik za to asi dle nového zákona dostane. Půl roku?)

 

Pracovníci Úřadu vlády ČR a Ministerstva vnitra vypracovali plán na boj s dezinformacemi. Ten má podle předběžných informací vypuštěných do prostoru z úřadoven cenzorů hned několik cílů. Jednak trestnost vypouštění dezinformací, které ohrožují demokratický ráz naší společnosti. Předpokládám, že to nebude onen typ dezinformací, který chtěla ČT vysvětlovat ve svém dávno zaniklém pořadu To se ví s prorežimním moderátorem Alešem Hámou a sezvanými servilními hosty (mezi nimi i Roman „prezident zkažených zubů“ Šmucler). Tam nám čétéčko vysvětlovalo, že pes s šunkou na očích není pes popálený při požáru. Jednalo se o tu nejdrsnější demokracii ohrožující dezinformaci, kterou naše veřejnoprávní televize vypátrala. Ale zmocněnec pro cenzuru a jeho jako králíci rozmnožení byrokraté-cenzoři jistě narazí na výživnější kousky.

Vládní zmocněnec pro zavádění cenzury jde ovšem dál. Podpora. Ale ano, z peněz daňových poplatníků se začne platit těm médiím, která si housličky naladí na vládní notičky. Taková milá výroba Kojzarů naší doby. 100 milionů je pro ně předběžně naplánováno. Není to málo? Časem rozpočet určitě nabobtná. To si buďme jisti. Fórum 24? No hrňte tam ty peníze. Pavel Šafr, tamní vedoucí sekce pro chválení Petra Fialy, už otevírá své bezedné prasátko a chystá další vydání nějakého ideologicky zaslepeného kvákání ve Fialově stínu. Novinařina? Ta tam jde naprosto stranou. Tužíme soudružské kolo věrnosti, zní z Fóra 24, a pokračuje se – píšeme naši pravdu proti vašim lžím. A platí nám to z vašich peněz vaše vláda. Brzy i ve vašich obývácích. Respekt? No hrňte tam ty prachy. Všichni chceme těm zaslepencům platit za jejich fanatickou víru v politiku té jediné pravdy. Všichni dostanou nasypáno. Bojují proti takzvané dezinfoscéně. 100 milionů do těžkých začátků.

A pak tu máme Cemperovic bonzáky a Kartousovic práskače. Těm pšenka také pokvete. 50 milionů jim vrchní cenzor Klíma nalinkoval do plánů Fialovy obrany svobody slova s moderováním Rakušanova Ministerstva té jediné možné pravdy. Ti budou slídit po sociálních sítích a stíhat každého, kdo si myslí něco jiného než oni. Svoboda slova se přece musí chránit jejím omezováním. To dává smysl. Má to svou logiku. Oněch 9 webů zablokovaných po ostré vládní žádosti (jak fikané, pak vláda teoreticky necenzurovala, ač fakticky cenzurovala) - také zaplavil boží klid tu naši dezinformací prostou mísu mezi Německem a Ruskem. Po jejich spuštění se naopak kotlinka zaplavila děsivým nánosem lží a manipulací. Nebo ne? No, spíš ne. I tak potřebujeme začít platit bonzáky a udavače od Cempera a Kartouse. Nebo ne? No, spíš ne. Ale stejně budeme. Kdo nejde s námi, jde proti nám, to ví každý malý harant každé malé totalitky jediné pravdy.

(ČR rok 2023: Na podkladě výnosu vůdce ministerstva pravdy o zřízení úřadu vládního zmocněnce pro dezinformace. Zákaz zneužívání počítačů. § 1. Naslouchání zahraničních dezinformací jest zakázáno. § 2. Kdo rozšiřuje zprávy z vládou zakázaného zahraničí, bude potrestán káznicí a ve zvláště těžkých případech smrtí.)

 

A tak se bude pronásledovat a trestat. U toho se bude nasazovat vodítko i náhubek novinářům, kteří začnou z vládních struktur Ministerstva vnitra přijímat všimné za podporu jejich politiky a potírání té opoziční. Není to v pořádku. Vláda Petra Fialy si začíná brousit hrany při umlčování obyvatel České republiky, při uplácení novinářů, při podpoře udavačství, při zavádění povinného ticha. Jen to dělá fikaně, aby ručky zůstaly čisté, aby byla cenzura delegována na neziskovky. Je to špatně, velmi špatně. Cemper s Kartousem tak byli vyvoleni za faktické ministry pravdy. Ale pozor, omezování svobody slova samotnou svobodu slova zkvalitňuje, ochraňuje. Už si to povinně myslíte také? Měli byste.

Dodatek: Z vládní chunty zaznělo, že je to všechno dezinformace, že prý chundelatý Klíma zatím ordinuje jen s pracovní verzí a že se výše řečené zatím neprojednávalo na vládě. Tak to je, vláda dezinformuje o boji s dezinformacemi. Takže můžeme být nejspíš klidní. Pracovní verze. V té ostré se příjmy pro cenzory a servilní média jen a jen zvýší. 150 milionů, to je jako když plivne. Víte kolik Kartousů, Cemperů a Šafrů se na ten balíček třese? Hromada. A každý si chce uhryznout co největší díl. Víte co, koloušci z vlády? Pracovat na tom, aby nebylo draho, aby lidé nebyli tou vaší neschopností biti, to je váš úkol. Ne to tady umlčovat. Ale to ne, to by bylo moc práce.

Zdroj.:

https://www.krajskelisty.cz/praha/28215-a-bude-ticho-vzkazuje-vladni-zmocnenec-pro-zavadeni-cenzury-komentar-stepana-chaba.htm

 

Parlamentní listy: Hnuly se ledy s cenzurou. 50 milionů neziskovkám, 100 médiím! A řídit to bude Klíma

Vláda Petra Fialy přichází s novou strategií, jak došlápnout na šiřitele dezinformací. Podle plánu, který vypracovali pracovníci Úřadu vlády ČR a Ministerstva vnitra na boj s dezinformacemi, by stát nově mohl jejich šiřitele stíhat, odstřihnout dezinformační weby od reklamy státních institucí nebo desítkami miliony korun podporovat nezávislá média, která se snaží dezinformace potírat.

Vládní zmocněnec pro oblast dezinformací Michal Klíma dnes Deníku N potvrdil, že by mohl zastávat funkci národního gestora této politiky a určovat způsob, jak s takzvanými fake news bojovat.

(vládním zmocněncem pro oblast médií a dezinformací Michal Klíma - zdroj vláda ČR)

 

Autoři vládního dokumentu uvádějí, že stát je špatně připravený na to, aby dezinformacím čelil. A to i přesto, že úřady už roky vědí, že jde o jednu ze zásadních bezpečnostních hrozeb, která podle nich může ohrozit chod demokratických institucí. Vládní experti v tomto odkazují na nedávnou Analýzu připravenosti České republiky čelit závažné dezinformační vlně.

Zákon určující podmínky, za kterých mohou být zablokované konspirační stránky na internetu, by měl vzniknout už v první polovině příštího roku. V plánu je také zákon umožňující policii stíhat záměrné šíření dezinformací. „Předloží se vládě návrh zákona doplňujícího trestní zákoník o trestnou činnost vědomého a záměrného šíření dezinformací s cílem významně poškodit demokratický charakter státu či jeho klíčových bezpečnostních zájmů,“ píše se podle serveru v dokumentu.

(ČR rok 1939: Na podkladě vůdcova výnosu o zřízení rady pro obranu Říše. Zákaz zneužívání příjmačů. § 1. Naslouchání zahraničních rozhlasových... § 2. Kdo rozšiřuje zprávy zahraničních vysílačů, bude potrestán...)

 

Zároveň vládní experti doporučují rovněž podporovat padesáti miliony korun ročně neziskové organizace, které se zabývají bojem s dezinformacemi. Sto milionů korun ročně by pak měla dostávat nezávislá média, která v boji s fake news pomohou. „Považuji pomoc profesionálním zpravodajským a nezávislým médiím v této oblasti za velmi důležitou. Navíc poslední rána pro média byla novelizace autorského zákona, kdy tito vydavatelé přišli o peníze od Googlu,“ řekl Deníku N Klíma. Stát by měl zaměstnat i více odborníků na dezinformace.

Za problematické považují autoři dokumentu skutečnot, že na některých webech označovaných za dezinformační inzerují nyní i státní instituce. Podle Nadace Open Society Fund se tam objevila například reklama na státní agenturu Czech Tourism. I tato praxe by proto měla být omezená. „Narušení tohoto obchodního modelu a snížení výnosů z tohoto společensky škodlivého modelu podnikání by mělo být významnou součástí strategie čelení dezinformační hrozbě,“ píše se v plánu. Pomoci by měly také kampaně proti dezinformacím na sociálních sítích.

Premiér Petr Fiala (ODS) již začátkem prosince při sněmovních interpelacích uvedl, že stát musí čelit nepřátelské hybridní válce vedené i prostřednictvím dezinformací, nelze ale zavádět cenzuru. Poukázal také na to, že jeho kabinet navazuje v čelení hybridním hrozbám na dokumenty přijaté k této záležitosti předchozí vládou Andreje Babiše (ANO) a postupně plní úkoly, které z nich vyplývají. Patří k nim podle ministerského předsedy také zpracování právní úpravy pro posílení možností České republiky čelit dezinformacím a vytvoření systému strategické komunikace státu.

V souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu bylo už na jaře zablokováno několik dezinformačních webů. Internetové sdružení CZ.NIC opět zpřístupnilo sedm webů koncem května. Fiala mimo jiné tehdy uvedl, že k vypnutí dezinformačních webů vyzvala vláda v obecně formulovaném usnesení a je vděčná nevládním organizacím i komerčním firmám, že tyto servery vypnuly. Vládě ale bylo podle něho jasné, že zablokování webů bylo jen přechodné opatření.

Zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hnuly-se-ledy-s-cenzurou-50-milionu-neziskovkam-100-mediim-A-ridit-to-bude-Klima-724536

 

Štítky článku: CempercenzuracoronavirusCovidtotalitavláda

prestiž 1: 18,97 přečteno 623×

2 Hodnotit článek 15

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Rajchl národu: Zastavte to! Později to již nepůjde

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse