Necenzurujeme.cz

Neděláme totéž?

Demonstrace na Václavském náměstí vyvolala různé emoce. Nepřátelské od vlády a neoliberálů, jak se ostatně dalo čekat. V několika případech došlo ke sporu i mezi námi, co spolu chodíme, řečeno slovy Karla Poláčka.

Jistý velký liberální demokrat se ohledně demonstrace z minulého týdne vyjádřil v tom smyslu, že "tato verbež by se měla postřílet".
Je to typické myšlení těchto jediných správných, slušných. Od doby covidové po dnešní dny mají se svými názorovými odpůrci jasný plán: Zabít, zničit, zakopat, nebo alespoň nacpat do vagónů a odvézt pryč. Tak je to prý správné ve jménu pravdy, lásky a evropských hodnot.
Tyto paskřivce známe. Nepřekvapí.

Ozvaly se hlasy i z našich řad, že demonstrace jsou k ničemu, řešila se účast řečníků. Obratem byli nositelé tohoto jiného názoru zatraceni.
Ovšem pokud kritizujeme neoliberály, že tlačí jen jeden názor, jednu pravdu, možná bychom nemuseli totéž dělat mezi sebou.
Osobně se domnívám, že protesty nutné jsou, protože jinak by tato vláda přitahovala šrouby ještě intenzivněji a radostněji. A dokonce si troufám říct, že je úplně jedno, kdo při demonstracích na tom pódiu stojí. Není čas žádat jen andělské ušlechtilé bytosti. Bereme každého. Teď je důležité zbavit se vlády národní pohromy, a pak zase můžeme kádrovat a do krve se rozhádat.
Neoliberálové pluralitu názoru neuznávají, my snad ano.
Tu nízkost ponechme jim.
Hrajeme přece vyšší ligu.

 

Poznámka: Jméno jistého velkého demokrata jsem neuvedl z prostého důvodu, neboť jsem ho zapomněl. Není důležitý. Ale na Facebooku byl poměrně horlivý. Tak nějak ve stylu, že normální člověk si občas odpočine, blbec neodpočívá nikdy.

.

Štítky článku:

prestiž 1: 14,98 přečteno 308×

0 Hodnotit článek 9

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Neděláme totéž?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse