Necenzurujeme.cz

Kdo je tady šváb?!

Než přišel na scénu šváb, začalo to akcí. V Brně demonstranti sundali ze slavné sochy Jošta Lucemburského ukrajinskou vlajku a nahradili ji moravskou. Následně se ministr vnitra nechal slyšet, že to udělali proruští švábi, které HODLÁ ZTOTOŽNIT.    

Je smutné, když ministr vlády nazývá občany, kteří mají jiný názor než on, šváby. To příliš nevypadá na novou politickou kulturu. Asi by se panu Rakušanovi nelíbilo, kdyby jej někdo na oplátku nazval (v tomto případě zaslouženě) vrchním vnitráckým švábem.
Co se týká sejmuté vlajky. Občan má snad právo nesouhlasit, aby se ukrajinská vlajka cpala všude možně. Pokud si je vyvěšují vládní instituce, jejich věc. Na sochy nepatří.
A nesouhlas ještě vůbec nemusí znamenat podporu Putina. To je jenom to naše malé ušmudlané černobílé vidění světa, totalitní pozůstatek hesla „kdo nejde s námi, jde proti nám“. V novodobém chápaní je potřeba toto heslo ještě upřesnit: „musí jít s námi naprosto ve všem, a hlavně bez pochybností.“

Pozoruhodný je také Rakušanův výraz „ztotožnit“ Ten jsme tady ještě neměli. V překladu to znamená, aby povstali práskači a o zbytek se postará jeho Úřad.
Také nic nového.
Proti tomu se lze postavit jediným způsobem. Tak jak to udělala zdravotní sestra Petra Rédová, která vzkázala:
„Před více než týdnem jsem se účastnila akce, kdy jsme řekli dost, sundali UA vlajku a dali naši. Pan Rakušan nás nazval šváby, které hodlá ztotožnit. Ztotožnila jsem se mu
sama.“
A hned se objevilo kádrování paní Rédové. Se vším všudy. Naše skvělá národní specialita, zpravidla provozovaná těmi nejspravedlivějšími ze spravedlivých.
Vedle zákeřnosti Rakušana stojí odvaha paní Rédové.
To je podstata věci.
Navíc: Jaký to kontrast!

 


 

Štítky článku:

prestiž 1: 19,05 přečteno 272×

0 Hodnotit článek 15

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Kdo je tady šváb?!

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse