Necenzurujeme.cz

Trumpa se politici v USA bojí

Je agresivní, říká co si myslí a nebojí se následků. V článku na idnes, byl popsán jistou paní novinářkou, jako prolhaný lhář a celý její članek zní až neuvěřitelně nenávistně.

Sleduji dva kanály kde se o volbách mluví denně. CNN a Fox News. I když se proti výrokům Trumpa mnoho lidí staví negativně, nenávist takového typu jsem ještě nezaslechnul. Samozřejmě, že redaktoři si kálí do vlastních úst výroky jako třeba: „Cruz totally crushed Donald Trump in Iowa“. Ve skutečnosti se ukázalo, že Cruz, další uchazeč o Bílý Dům, získal 28% hlasů, a Trump 26%. Dost daleko od slova „crushed“ které znamená rozdrtil, zničil atd. Jo, se 2% ho rozdrtil na padrť.

Takové slovo bych čekal od té pisatelky nenávistnoho članku na Idnes, ale na Fox News? Hned na to další mudrc na Fox News porovnával průzkum mezi republikány, kde ovšem vyhrál Trump s 27% oproti Cruzovi s 20%. To ovšem popsal pan redaktor asi tak, že „to zase není tak velký rozdíl“.  Rozdíl 7%. Nic moc, že jo? Tohle se vše odehrálo ve stejné půlhodině hlavních zpráv večera. Jeden by se z toho,.... víte co.

Pro upřesnění, Trumpa si prezidentem nedovedu představit. To je můj názor, ale to také neznamená, že jím nemůže být. I když si osobně myslím, že jím nebude. Do voleb v listopadu 2016 je ještě hodně daleko a situace se může tak změnit, že si to neumí nikdo představit. V USA se staly jiné věci, proč ne to, že třeba Trump, ...uuups...havaruje ve své helikoptéře, nebo mu zemře syn a Trump odstoupí od voleb. Ale to už vstupuji do konspiračního pole, kde fatntazie bývá divoká. Tedy pryč odtud.

S Amerikou jsem vcelku ve styku často. Přes email, nebo i jinak. Zprávy sleduji skoro každý večer. Znám tam lidi, a vím, že Američané, byť hrdí na úspěchy jejich neoblomné armády jsou také pořádně naštvaní. Na svého prezidenta, na celkovou situaci ve světě, na očekávanou immigraci Syřanů,  nebo na kriminalitu rostoucí geometrickou řadou.

Obama začal jako celebrita a svět ho zpočátku oslavoval více než Elvise, ale časem to utichlo. Kritka se už dnes ale nepovoluje a slyším hlasy, které vykřikují že kritika prezidenta není na místě. Bílý Dům se brání. Nakonec je to jejich priorita. Ale na příklad, za žádného prezidenta v minulosti občané Spojených Států nenakoupili tolik osobních zbraní, jako za Obamovy vlády. Proč? A rovněž nikdy se nevyzbrojovaly instituce jako „Odbor pro životní prostředí“, kde se nakupují jak zbraně tak i munice za miliony dolarů. Proč? Já nevím. Já nic, já muzikant.

Trump říká to, co si normální Američan myslí. Proto má úspěch. Mluví jim z duše, mluví vášnivě, horlivě, odhodlaně a i když přehání, nelže. To by se na Fox News roztrhali v předhánění kdo jej označí za většího lháře. O CNN ani nemluvím. Spíš se někdy usmívají, což je v jistých případech horší. Některé výroky hraničí  až s porušováním zákona, ale v kampani tak veliké mu zatím dávají pokoj. Buď se sám zničí, nebo ho jinak odstraní, ale zatím na to není ještě čas. Prostě ho mají za mluvku. Ale bojí se ho. Bojí se, kdyby přece jen vše překonal a do hlavního výběru se dostal, nebo dokonce vyhrál, tak bude Amerika jiná. Mnoho politiků by šlo od válu, mnoho korporací by utřelo nos, ani si to neumím představit a proto nebudu zacházet dál. Trump je postrach pro elity. Ano plácá sem tam až moc, ale dává jim zabrat. Nebojí se kritizovat nikoho. Nenechá ani na jednom kandidátovi niť suchou, zachce se-li mu. Ovšem nemyslete si zase, že tohle je můj kandidát. Je mi jen sympatický to je asi vše.

Když se podíváte na celkové výsledky průzkumů, Trump 35%, za ním ten Carson 15% pak mám dojem Cruz 15% a zbytek se tam krčí s 5%, včetně syna a bratra slavných dvou ex prezidetů. Pan Jeb Bush. I to něčemu napovídá. No uvidíme, řekl slepý a šlápnul...

 Budeme tedy čekat. Mě volby v USA zajímají. Je to divadlo a současně zajímavé divadlo. Co se odehrává za oponou se nedozvíme, ale je možné, že Trump i to někde provalí. Proto je dobře, že tam je.

Po pravdě řečeno, bylo by na čase aby se situace v USA změnila. Ono je to stále stejné. Dvě strany a to je vše. Jedna vyhraje, udrží se dokonce dvě volební období, pak zase druhá strana, jako v tom vtipu, ...“Vyhnali jsme Němce z lesa.“ „ Němci vyhnali nás z lesa“. „My jsme vyhnali Němce z lesa“...a tak pořad dokola.

Tak zase někdy na viděnou.

Frank Krejčí

Štítky článku:

prestiž 2: 10,91 přečteno 1 677×

0 Hodnotit článek 183

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Trumpa se politici v USA bojí

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse