Necenzurujeme.cz

Kolik lidí půjde na dlažbu ?

Protiruské sankce, které Česká republika podpořila, a se kterými jsem v žádném případě nikdy nesouhlasil, tak nejen, že nepřinesou absolutně žádný efekt, ale budou mít velké negativní dopady na ekonomiku evropské osmadvacítky.  

Když jsem v průběhu kampaně do Evropského parlamentu všude zmiňoval, že je nutné snižovat míru nezaměstnanosti, tak lidé říkali, že to jsou pouze populistické fráze. Prokazatelně se opak stává pravdou a míra nezaměstnanosti skutečně ještě stoupne díky naší zahraniční politice. Unie přijde jen letos asi o 1,1 bilionu korun, což činí 0,3 % HDP. Příští rok by se ztráty mohly vyšplhat až k 1,5 bilionu korun což je 0,4 % HDP. 

Třeba Itálie není s Ruskem v nepřátelském vztahu, ale hrozí jí kvůli sankcím upadnutí do další recese. Naše firmy, které mají co dočinění s vojenským průmyslem, dostanou pořádnou ránu jako první, pro příklad Aero Vodochody. Největší problémy však bude mít společnost LOM Praha, která opravuje ruské vrtulníky Mi všude ve světě a v podstatě z toho žije. 

Další nepříjemnost nastane u strojírenských výrobků. V případě, že na ně bude uvalena sankce, tak si Rusko najde v Asii snadno nového dodavatele a ty čeští budou v budoucnu penetrovat na ruský trh už jen velmi těžko. Řádově u nás budou tisíce pracovních míst ohroženy a lidé budou propuštěni.

Ing. Pavel Janeček, kandidát do Zastupitelstva města Náchoda

www.janecekpavel.cz

Štítky článku:

prestiž 1: 49,57 přečteno 1 322×

0 Hodnotit článek 81

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Kolik lidí půjde na dlažbu ?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse