Necenzurujeme.cz

Amazon – hejtmanova nová hvězda

Honba za získáním velkoskladů distribuční firmy Amazon se mi v poslední době zdá trochu příliš hujerská a za každou cenu. Naposledy vystrčil po delší době růžky Michal Hašek.

Nejsou naše cesty už tak dost poničené ? Kamiony Amazonu je určitě nevylepší.Nejsou naše cesty už tak dost poničené ? Kamiony Amazonu je určitě nevylepší.auto.idnes.cz

Málo se přitom mluví bez emocí, co reálně může velkosklad u Brna přinést a jaká mohou být také rizika. Ve velkých obavách jsou zároveň české zavedené e-shopy, které tady odvádějí daně a zaměstnávají naše občany, že je americký Amazon postupně převálcuje a vystrnadí často levným a nekvalitním zbožím. Jaký dopad bude mít na dopravu i samotné silnice, když se citelně navýší kamionová doprava? Není již dnes velmi přetížená hlavní dálnice D1? Bude opravdový užitek v podobě pracovních míst a nebude pouze akceptována levná pracovní síla a na jak dlouhou dobu poskytne Amazon obživu lidem z Jihomoravského kraje? Jsou nějaké záruky jasně vyjednané? Amazon prohlásil, že ani nehodlá připravovat českou verzi svých webových stránek. Bylo by zkrátka dobré vědět, že plusy vzniku skladu převažují a že pracovní místa vzniknou opravdu na dlouhou dobu a vytvoří tak stabilní nárůst zaměstnanosti, pokud do této akce má stát či kraj investovat finanční prostředky. I pozemky totiž mají svou cenu. Příliv zahraničních investorů není samospasitelný a mnohokrát jsme se již přesvědčili, že končí debaklem.

Štítky článku:

prestiž 1: 21,11 přečteno 665×

0 Hodnotit článek 16

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Amazon – hejtmanova nová hvězda

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse