Necenzurujeme.cz

UŽ SI VŠIMLI OČIVIDNÉHO, ČÍNA SKUPUJE SVĚT

Latinská Amerika je pohlcována Čínou, o Africe nemluvě. Venezuela je dnes v čínském vlastnictví, a Bolívie, Perú, Ecuador a Argentina jsou též na cestě do jejich náruče. Nabídnou  se snadné peníze, levičácké vlády po nich chňapnou, nemohou splácet, a tak prodají svou zem. Ropná pole, zlato, diamanty, stříbro, a jiné. Jen když se socani udrží u moci, třeba silou

Ne všechny země Latinské Ameriky stojí o to se přestat nechat rabovat od USA,  protože pod jejich botou třeba taková Venezuela bývala na tom nejlépe z celé LATAM, dnes jsou na tom nejhůř, ono pod americkou botou se úpí lépe než pod čínskou vyšívanou papučí. 

Svět dnes kouká jinam a nevšímá si že třeba v Bolívii Evo Morales se nechal znovuzvolit, sice podvodně, ale nechce od válu, i když lid protestuje, policie i vojsko též, ale ještě má k ruce pár vojáků a od koryta nechce. V Chile protestující zapálili metro, lid musí jezdit v dobytčácích, rabují a zapalují kostely, a už zatkli pár pohlavárů co to řídí, jsou to hoši z Venezuely a Kuby, jak jinak. 

V celé Americe je neklid, jediní co se aktivně brání jsou Trump a Bolsonaro, a všímejte si těch zuřivých útoků a snah sesadit tyto dva zvolené prezidenty, ti co se o to snaží jsou sice ubožáci ale snaživí.  A hlavně mají podporu zvenčí. Pokaždé když se Trump snaží prosadit něco proti čínské expanzi, tak taková Merkel už letí do Číny je ujistit že ona nic takového nebude podporovat a že zůstávají nejlepší hospodářští partneři, a Trump je lump. 

V Argentině to vyhrála levice, jsou na mizině, a volají o pomoc, neboli o peníze na splácení dluhů, ty jim slíbil mexický prezident, kterému se jeho bábovičky také bortí, už se tu mluví o puči. Čína tu v Mexiku moc není, ale chtěli by, a o to jde. Ne snad že by Čína zaváděla socialismus protože je jim milý, ten už hodili do koše a mají tam řízný kapitalismus, hezky orientální, pro nás dost nepochopitelný. 

Čína chce udělat ten samý pořádek jaký panoval za studené války, půl světa - socialismus, na východě, a půl světa demokracie. Té se dařilo, snažili se aby lidem bylo dobře, a poukazovalo se na ty v socialismu, vidíte jaký mají bordel? A Západ byl na koni. Dnes se to obrací. Čína už nás zaplavuje svými výrobky, na co člověk sáhne je z Asie, Indie už je v jejich područí, a prostě tam to půjde nahoru, a na Západě už to juchá z kopce.

Pokud se trend nezmění, v Německu to vyhrají die Linke a Zelení, tudíž to půjde šmahem do kopru, tak Evropa bude jejich, bude potřeba po té zkáze nějaký Marshallův plán, jenže tentokrát přijde z Číny, a nebude pro blaho Evropy. EU pohlaváři se snaží jak jurodiví aby tomu tak bylo, jinak si nedovedu představit proč tak bohatý světadíl ženou do zkázy, zelené šílenství, neřízená migrace, genderismus, záporné úroky a kdoví s čím ještě vyrukují. 

Zde jeden z nových čláků kde jim konečně dochází o co jde  Tento článek a jiný podobný se objevil i ve Španělsku. Možná to už lidem docvakne, že Rusko není dnes nepřítel, že Putin ztrácí popularitu protože koketuje s Čínou, jejich dávný nepřítel, ale jako zkušený KGBák vidí co se chystá, a snaži se to ukormidlovat. To by vysvětlovalo mnohé, i když si nemyslím že by Putin měl tu sílu zasahovat do západních voleb, nebo že by on sám dělal Brexit a jiné pitomosti co se píšou v novinách,  ale co je jasné že nechce dobýt EU, sotva ubrání svou obrovskou zem, a co by z toho měl? Snad ne ovládnutí trhu? Co by Rusko prodávalo, vodku a samopaly? Nebo snad matrjošky?

Zato Číně o ovládnutí světového trhu jde, a kdo se utěšuje naší zastaralou představou o ubohé chudé Číně by si tam měl udělat výlet, chlácholit se tím že umí jen vyrábět šmejdy je jako chlácholení se před WW2 že Hitler je hodný socan a Německo je civilizovaná země.  Čína prostě už koná a my jako vždy přičumujeme a čekáme že se to nějak samo uklidní. 

Štítky článku:

prestiž 1: 19,54 přečteno 561×

2 Hodnotit článek 16

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

UŽ SI VŠIMLI OČIVIDNÉHO, ČÍNA SKUPUJE SVĚT

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse