Necenzurujeme.cz

Úvaha o ÚVGZ

Krátká reakce na jeden internetový titulek

Vánoční projev pana prezidenta Zemana jsem neslyšel, ale z titulků, které zaplavily internet a s ohledem na střízlivé uvažování pana prezidenta, předpokládám, že jeho myšlenky týkající se jakýchsi globálních změn souzní s mými.


Jméno Michal Marek jsem nikdy neslyšel, stejně jako jsem nic netušil o existenci jakéhosi Ústavu výzkumu globální změny. Takový ůstav ale opravdu existuje a pan Marek je jeho ředitelem.


Jsem stará škola, chvilkaře považuji za hlupáky, děti nechodící v pátek do školy za záškoláky, moderátory mainstreamových médií za diletanty a individua typu pana Marka za vyčůrané zmetky. V okamžiku kdy se ukáže, že člověk sotva může být původcem globálních klimatických změn, milý pan Marek je bez práce. On je sice bez práce už teď, nicméně jeho nicnedělání (zkoumání situace ve společnosti, tak aby závěry výzkumů jím vedeného ústavu byly v souladu s právě aktuálním bruselským, rozuměj nejvíce výnosným názorem) je měřeno penězi nepochybně velice dobře hodnoceno.
Takže jeho úvahy stran klimatu budou vždy jen takové, aby mu co nejvíc vynášely. Stejně jako jeho kolegům z dalších ústavů rozesetých po celém světě a majícím jedno společné: různé granty zájmových skupin, dotace ze státního rozpočtu apod.
Prostě přísloví "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej" se sem hodí jak vyšité.
Až se ukáže, že teplota nestoupá, ale naopak klesá, nebude se muset výše zmíněný ústav ani přejmenovávat. Pan Marek je ale nepochybně majitelem jistého speciálního pláště, který vždy zachytí správný vítr. Dokonce i ředitel tedy bude moci zůstat stejný.


Dokonalé.


A takhle my si tady žijeme...

 

Pro zvídavé: Vítězslav Kremlík  Obchodníci se strachem

Štítky článku:

prestiž 1: 25,63 přečteno 460×

0 Hodnotit článek 24

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Úvaha o ÚVGZ

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse