Necenzurujeme.cz

OPĚT VE STÍNU JUSTICE – tentokrát kauza Čermák.

Mnohá média přinesla zprávu o tom, jak Vrchní soud v Praze dne 19.7.2023 potvrdil Tomášovi Čermákovi trest vězení ve výši 5,5 roku za podporu a propagaci terorismu za to, že loni měl na sociálních sítích nabádat své sledující, aby za použití všech prostředků, včetně násilí, zabránili přijetí novely pandemického zákona. Rozsudek je pravomocný.

Z jednoho z mnoha úhlů pohledu je pro mne kauza Čermák opětovným ujištěním o tom, jak v obecných kauzách je česká justice obvykle těžce invalidní, ba mnohdy až dysfunkční, tak v kauze Čermák byla ta samá justice neobyčejně akční. Zmíněná justice tak v mých očích opět a bravurně obhájila můj názor, že je významným politickým nástrojem vládnoucí skupiny, a že ve zdejší justiční žumpě věří v průnik spravedlnosti či dovolání se práva a spravedlnosti snad jen pošetilec či idealista.

Z jiného z úhlů pohledu však Čermákovu kauzu vnímám jako jeden z výstražných aktů totalitně-protektorátního režimu proti jeho odpůrcům, a v rámci svého úsudku nevylučuji, že i tento akt byl zmíněným režimem učiněn v obavě před procitnutím národa, či sjednocováním a souznění lidí ve jménu míru, svobody, ústavnosti, státní suverenity a samostatnosti ČR.

Bylo by to takříjkajíc na dlouhé povídání. Nicméně: Zatím co nocit talár bývala dříve čest, dnes je to spíš ostuda!

Štítky článku:

prestiž 1: 31,57 přečteno 692×

1 Hodnotit článek 35

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

OPĚT VE STÍNU JUSTICE – tentokrát kauza Čermák.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse