Necenzurujeme.cz

Hlupáci, plebs a luza nemůže o ničem rozhodovat. Prof. Halík.

Podle Prof. Halíka jsou zdejší lidé na hlasování v nějakém referendu, příliš hloupí. 70% lidí v Oxfordu, samí profesoři, hlasovali proti Brixitu. Uklízečka a taxikář byli pro odchod z EU,“ řekl profesor Halík. Neuměli to ovšem dostatečně, pro pana Halíka přijatelně, zdůvodnit. Z tohoto pan Halík vyvozuje, že všichni, kdož mají vysokoškolské vzdělání, jsou ti kteří tomu rozumí, protože oni to dokáží analyzovat u svých psacích stolů a ti, kteří zažívají realitu každodenního života a každým dnem žijí doslova v ohrožení života, jsou podle Halíka příliš hloupí na to, aby mohli o čemkoli rozhodovat.  

 

Přímá demokracie je zrůdná věc,“ řekl profesor Halík. Podle něj nemohou hlupáci z ulice o ničem rozhodovat.

Lidé naprosto nekvalifikovaní rozhodují o věcech kterým vůbec nerozumí,“ pokračoval dále ve svém poučování.

Naproti tomu v parlamentní demokracii jsou pověřeni lidé, kteří mají možnost tyto věci studovat, diskutovat o nich a pak udělat kvalifikované rozhodnutí,“ korunoval svá slova mega-inteligent národa, profesor Halík.

Podle Halíka jsou čeští občané z 90% úplní blbci kteří nemohou o ničem rozhodovat.

Odchod České republiky z EU by byla, podle Halíka, naprostá sebevražda. Jinými slovy, získání suverenity a nezávislosti na bruselském diktátu by nás zabilo.

Tak tedy, když získáme svou vlastní suverenitu a nikdo nám nebude diktovat kolik máme přijmout cizích a nepřátelských asociálů, tedy, pokud nepřijmeme žádné, bude to naše sebevražda! To znamená, že když nikdo cizí v našich ulicích nebude ničit a devastovat to, co vybudovali jiní, když nikdo cizí nebude parazitovat a vysávat naše sociální dávky, když nikdo cizí nebude šikanovat a terorizovat naše děti, když nikdo cizí nebude znásilňovat naše ženy a dívky, když nikdo cizí nebude šířit v naší zemi teror, když nikdo cizí nebude klást v naší zemi bomby a vraždit naše občany... bude to naše sebevražda. Podle slov velice vzdělaného profesora Halíka, představitele církve, která má za sebou temnější minulost než Hitler se Stalinem dohromady, tedy, podle slov tohoto sociálního parazita, který neumí nic jiného, jen žvanit, nám naše svoboda přinese zkázu a záhubu. Podle Halíka tím, že nedovolíme nikomu cizímu zničit, zdevastovat a terorizovat naší zemi, si kopeme vlastní hrob.

Pan Halík tomu rozumí nejlépe, jak sám o sobě tvrdí. Je přece vysokoškolsky vzdělaný a tím pádem všemu rozumí. Sám několikrát zdůrazňuje důležitost svého vzdělání a lidé, kteří vysokoškolské vzdělání nemají, jsou podle Halíka, příliš hloupí na to, aby mohli o čemkoli rozhodovat.

Já jsem opravář strojů. Pracoval jsem i na všech možných kovoobráběcích strojích. Umím dokonce i kovářské řemeslo, protože za mých učňovských časů se to vyžadovalo. Sváření proudem i plynem je samozřejmostí. Řidičský průkaz na všechno, co má kola i pásy, co jezdí po silnicích i po terénu, jakbysmet. Na vojně jsem byl řidič tanku a rovněž tak opravář tanku. Bydlel jsem dvacet let na vesnici, takže mne nezaskočí ani zemědělské práce, ani chovatelství hospodářských zvířat. Když vypukne válka a lidé budou utíkat z měst, v lese si poradím a má žena nemusí mít strach, že by neměla ani střechu nad hlavou. Ale podle pana Halíka, náramně vzdělaného člověka, který není schopen zatlouct hřebík, já patřím mezi tu většinu hloupých lidí, kteří ničemu nerozumí a nemohou o ničem rozhodovat.

Aby zde nevznikl dojem, že jsem nějak zakomplexovaný vůči lidem s vysokoškolským vzděláním. Velice si vážím inženýrů, kteří dokáží projektovat stroje, inženýrské sítě, řídit logistiku. Velice si vážím architektů, kteří dokáží vyprojektovat celé stavby i náročné stavební komplexy, kteří musí vše navrhnout a propočítat do poslední cihly. Velice si vážím chemiků, biologů, vědců, kteří pracují pro zlepšení životních podmínek lidstva. Vážím si doktorů kteří zachraňují lidské životy. Vážím si všech vysokoškolsky vzdělaných lidí, kteří se svou prací zasazují za to, aby se nám všem na této zemi žilo lépe a bezpečněji.

Váží si takovýchto vysokoškolsky vzdělaných lidí i profesor Halík? Zdá se, že moc ne. Pan Halík uznává především absolventy sociálních, politických a teologických věd. Prostě, ten kdo umí okecat cokoli a má na to diplom, to je jeho člověk. A ostatní? To je jen póvl a plebs, který ničemu nerozumí.

Tak tedy, vážení přátelé, především pak ti z vás, kteří se živíte poctivým řemeslem, kteří umíte stavět, obdělávat půdu a produkovat obživu, kteří umíte vyrobit nábytek, ušít šaty nebo boty, kteří umíte vařit, upéct chleba nebo třeba prostřít krásnou tabuli, vypěstovat květiny, zdravotní sestry a pečovatelky, kteří umíte poskytnout člověku záchranu a péči, prostě všichni, kdož umíte vzít za jakékoli dílo, všichni, kdo umíte dělat cokoli, co je užitečné ostatním lidem, tedy vězte, že podle pana Halíka, náramně vzdělaného profesora, překypujícího čistou esencí inteligence, jste jen obyčejný póvl, odpad, prostě lidská žumpa, která má jen makat a odvádět daně, aby bylo z čeho vyplácet takové Halíky a nestrkejte nos do věcí, kterým nerozumíte! Pan Halík to řekl jasně. Pouze on a jemu podobní mohou analyzovat situaci, diskutovat o ní a pak jí vyhodnotit. To vše zvládne pan Halík a jemu podobní od psacího stolu. Ty stovky znásilněných žen, šikanovaných dětí, terorizovaných a zabitých lidí na ulicích evropských měst, ničemu nerozumí.

Pan profesor Halík uvádí, jako svůj vzor, papeže Františka. Kdybyste si náhodou nemohli rychle vzpomenout, který to je, tak je to ten, který jako zástupce Krista na zemi, to je jeho oficiální titul, líbal nohy muslimům, kteří se nikterak netají úmyslem ovládnout svět ve jménu svého proroka, který má do Kristovy lásky opravdu hodně daleko. Je to ten papež, který prohlásil, že Bible a Korán je vlastně jedno a to samé, a že není rozdílu mezi křesťanstvím a islámem. Je to ten papež, který všemožně podporuje invazi nepřátelských cizáků do zemí Evropy a tohoto papeže má pan Halík jako svůj největší vzor. Vkládá do něj veliké naděje. Mimochodem, pan Halík je rovněž prorokem, jak to o sobě, velice uhlazenou formou říká. Co mi to jen připomíná? Do Evropy se tlačí miliony lidí, kteří také mají za vzor jistého proroka!

Pan profesor Halík je prostě dokonalost sama, to je zcela jistě bez diskuse.

Pokud si pustíte reportáž DVTV s paní Drtinovou a profesorem Halíkem, všimněte si jeho čistého a nesmírně upřímného pohledu. Co? Říkáte že to nejde? Tak to bude asi tím, že není schopen podívat se jinému člověku přímo do očí. Alespoň ne na dlouho. Mohli byste mu totiž nahlédnout do duše a o to tento ďáblův přisluhovač opravdu nestojí.

Pokud byste se rozhodli podpořit jeho prezidentskou kandidaturu a čirou náhodou nejste majitelé vysokoškolského diplomu, máte smůlu. Pan profesor Halík prohlásil, že jeho budou volit jedině inteligentní lidé s vysokoškolským vzděláním.

Hm. Tak to jsem smutný. Jak rád bych jej volil ale nemohu. Nemám diplom, nejsem tedy inteligentní. Umím si vůbec zavázat tkaničky na botách? Když nemám diplom... nevím, nevím. Budu to muset někdy vyzkoušet! Snad se mi to podaří!

Pan nesmírně inteligentní profesor, je zdá se, příliš hloupý na to, aby dokázal pochopit, že pokud je v nějaké zemi ohrožen lid dané země, prvořadým úkolem vlády je zajistit bezpečnost obyvatel země, obranu státu a až potom se zabývat ekonomickými otázkami, kolik nás, co bude, nebo nebude stát a co tím získáme nebo ztratíme. Protože v zemi, kde jsou obyvatelé v neustálém ohrožení života, v zemi, kde vládne teror a násilí, v zemi, kde je cizáky vysávána státní pokladna a ničeny a devastovány hodnoty, v takové zemi nebude fungovat žádná ekonomika, dokonce ani ta, která se zrodila v Halíkově geniální hlavě! 

Zdroj: Parlamentní listy.

Vojtěch Bartók.

 

Štítky článku:

prestiž 1: 73,94 přečteno 19 667×

42 Hodnotit článek 288

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Hlupáci, plebs a luza nemůže o ničem rozhodovat. Prof. Halík.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
Miloslav Pletánek:
Být vysokoškolák je to samé jako být vyučený protože vysoká škola nějakého směru ještě není zárukou roho, že tito lidé rozumí politickým vědám. Jenom …
Miloslav Pletánek:
Být vysokoškolák je to samé jako být vyučený protože vysoká škola nějakého směru ještě není zárukou roho, že tito lidé rozumí politickým vědám. Jenom …
Milan Vichta:
Vtipné, výstižné, přesné, pod obsah sdělení v článku se lze plně připojit. Přeji všem krásný den
ejet:
Já mám také vzdělání a s tímto článkem NAPROSTO a ve všem souhlasím!

V interní diskusi je 5 příspěvků | poslední příspěvek 1. 7. 2016 15:39 || Diskutovat

Facebook diskuse