Necenzurujeme.cz

Exkluzívně: Před popravou

Londýn protestuje proti zacházení s válečnými zajatci v ruských rukou. Ne všechny ruské zbrojařské firmy jsou na sankčních seznamech. Co je post-vakcinační syndrom?

www.orf.at: Pro-ruští separatisté tvrdí, že město Lysyčansk je plně zablokováno; podle ukrajinské strany je zásobovací cesta důležitá pro ukrajinské obránce volná. Ukrajinští vojáci z této oblasti: ruská strategie je rozstřílet postupně všechno -jakmile nějakou budovu zničí (kde bychom ev. mohli být), ostřelují další. Urputné ruské útoky se ale vedou na širší frontě: míří na Mykolajiv, Charkov, Oděsu... 

Podle britské agentury Reuters některé ruské zbrojařské firmy či jejich vedení nejsou na sankčních seznamech, jde téměř o tři desítky osob ze zbrojařského průmyslu a 14 firem, jež dosud nejsou sankcionovány USA, UK ani EU.

Londýn protestuje vůči Moskvě proti zacházení s válečnými zajatci; proruští separatisté uvádějí, že i další dva zajatí Britové byli obviněni podle stejných paragrafů zákona, podle nichž již byli odsouzeni k trestu smrti dva jiní Britové.  Týká se to nyní 22letého muže, který chtěl v tzv. doněcké republice vykonávat humanitární pomoc, a (dalšího) dobrovolníka, který se připojil k ukrajinské armádě.

www.theguardian.com: Další dva zajatí Britové by mohli čelit trestu smrti; jeden z nich pomáhal ženě se dvěma dětmi při evakuaci, ale Rusové ho spolu s druhým Britem obviňují ze žoldnéřství (podle ruských médií); jde patrně o tlak Moskvy na západní země. 

Ve státních ruských médiích se objevil titulek: Exkluzívně - před popravou (patrně ještě před soudním řízením). 35letý těžce zraněný (obvázaná hlava - video)... Ruská vláda uvedla, že plánuje velké soudní řízení s ukrajinskými vojáky - zajatci z mariupolského Azovstalu. (Moje pozn.: zajímalo by mě, zda si tito zajatci mohli přivolat vlastního advokáta, zda měli možnost předložit úřední dokumenty o jejich činnosti na Ukrajině, co konkrétně je věrohodně doloženo jako jejich "zločin".)

Na učitele na Rusy okupovaných územích je vykonáván nátlak: aby neztratili práci nebo nebyli postiženi i jiným způsobem, mají podepsat dokument, že budou učit podle pravidel ruských škol. Také www.svt.se uvádí: ruský ministr školství: Až začne škola, "proběhne integrace", už jsme začali se školením učitelů a distribucí učebnic. Jeden z učitelů, který nechce vystupovat pod svým jménem: v Rusku (jen) matematika, fyzika, biologie a chemie neobsahují propagandu. Hodiny společenských věd budou vypadat jinak (než na Ukrajině).

SVT.se: Kyjev znovu otvírá školy, lidé se musí zaškolit kvůli riziku leteckých útoků.

EU chce zrušit litevskou blokádu ruského zboží, zdá se, že hrozby (Ruska) se vyplácejí (Rusku). Podle Der Spiegel EU zamýšlí dát zelenou obnovení přepravy zboží do a z Kaliningradu, takové rozhodnutí by zredukovalo litevskou blokádu. Rusko se na tuto blokádu značně zlobilo. (Neměla jsem čas to zkusit více ověřit, může jít o ruskou dezinformaci, nebo o prapodivné diskuse v EU; pokud jde o zboží na sankčním seznamu, EU podle mě nemůže schválit jeho dovoz či vývoz mezi Evropou a Ruskem. Nebo že by Putin spoléhal na pomoc Merkelové či Orbána?)

Silné exploze v Mykolajivu: starosta města varoval - zůstaňte v úkrytech. Nová vlna útoků ruských robotů na více místech Ukrajiny byla hlášena během týdne.

Největší evropská jaderná elektrárna v Záporoží okupovaná Rusy: ukrajinský provozovatel JE znovu získal kontakt s monitorovacím systémem. Mezinárodní agentura pro atomovou energii chtěla urgentně provést kontrolu této JE, podle Reuters ale ukrajinské úřady byly proti, pokud jsou zde přítomné ruské vojenské síly. JE má 6 reaktorů. (V minulosti byl na ČT24 šot, podle něhož měli Ukrajinci naopak zájem o přítomnost mezinárodní dozorčí agentury na Ukrajině.)

Norsko věnuje Ukrajině 10 mld norských korun, premiér slíbil dlouhodobou pomoc. Osobně navštívil Ukrajinu vč. válkou zmítaných oblastí a vč. kyjevského muzea hladomoru, setkal se s V. Zelenským. 

Někteří se vrátili do Rusy silně poničené Buče u Kyjeva a opravují své domy. Vrátil se sem i šéf ukrajinské provozovny švédské společnosti Scania: mj. se tu setkal s minami; ruští vojáci provozovnu zdemolovali, ukradli auta.

Boj o přežití lidí v Severodoněcku - podobná situace jako v Mariupolu (vybombardované město) - nedostatek elektřiny, vody. Na druhé straně řeky se bojuje o Lysyčansk.

www.tagesschau.de: Vedlejší účinky očkování - vzácné a málo prozkoumané. Po covid-očkování se vyskytuje tzv. post-vakcinační syndrom: jak je rozšířené, co jsou spouštěče a jak se léčí? O očkování se říká, že je to základní kámen pro tlumení covid-pandemie, ale nyní i (německý) ministr zdravotnictví K. Lauterbach musel připustit, že se po vakcinaci objevují případy závažných následků (ministr sklidil kritiku za svůj výrok, že covid-vakcinace nemá vedlejší účinky, podotýká redakce). Tagesschau: o vedlejších účincích nebo komplikacích lze mluvit, když se vyskytnou obtíže nad obvyklou úroveň reakce na očkování a trvají delší dobu. 

Odborníci uvádějí, že post-vakcinační syndrom se vyskytuje jen vzácně, ale hlášených případů přibývá. Redakce zpovídá experta B. Schieffera, který vede speciální pracoviště na univerzitní klinice v Marburgu. Ten vysvětluje rozdíl mezi reakcí na očkování a komplikacemi, k nimž patří mozková venózní trombóza, paralýza, zánět srdce, chronický stav vyčerpání. Příznaky post-vakcinačního syndromu (často bolesti hlavy, migréna, srdeční a oběhové potíže, poškození pohybu, chronická vyčerpanost), jež se vyskytují poprvé dva - tři týdny po vakcinaci, porovnává s tzv. dlouhodobým covidem (když uzdravení z covidu mají déle trvající obtíže). 

Schieffer uvádí, že post-vakcinační syndrom se týká především mladých lidí, kteří "možná" mají doprovodný (ještě neodhalený) imunologický defekt nebo akutní infekci. (Moje pozn.: tady jsem zpozorněla - akutní infekce či "defekt" lze zpravidla přezkoumat, ovšem odpovědi lékaře místy vyzněly jako pokus problém zastírat či odsunout.)

Expert říká: Při našem prvním šetření vidíme, že většinou jde o mladé ženy, které (před očkováním) byly sportovně aktivní, stejně tak v profesním životě. (Po očkování) prožívají významné omezení svých tělesných a duševních schopností. Lékař usuzuje, že problémy mohou souviset s něčím jiným než s vakcínami - např. celiakie nebo borelióza mohou být příčinami závažnějších komplikací. Pro doktory, k nimž se pacient vydá, to znamená detektivní práci - zjistit proč zdánlivě imunokompetentní mladý člověk má náhle obtíže. Léčba je individuální (podle konkrétních obtíží). Lékař se přimlouvá za další výzkum.

Redakce uvádí, že německý Institut P. Ehrlicha (www.pei.de), který se věnuje mj. bezpečnosti vakcín, chce nechat zpracovat "robustní epidemiologickou studii", mělo by jít o porovnání pacientů po dlouhodobém covidu a po covid-očkování. (Moje pozn.: např. některé děti po očkování proti spalničkám mají i vážnější potíže ve formě spalničkových obtíží - horečka, vyrážka; o vážnějších obtížích po covid-vakcinaci psala některá německá média, např. Berliner Zeitung, už v polovině loňského roku, tak se divím, proč se PEI chystá ke studii až po roce, mohl mj. čerpat z dat zdravotních pojišťoven - povšimněme si, že se tu nesdělí žádný konkrétní počet lidí s obtížemi tzv. post-vakcinačního syndromu, resp. jejich různé druhy, jež přetrvávají dlouho.) 

Institut PEI pro SWR sdělil, že přibývá případů podezření na post-vac syndrom, ale na základě chybějících dat se nedá mluvit o rizikovém signálu; u více hlášených případů nebyla diagnóza lékařsky potvrzena nebo diagnostickou spolehlivost hlášených případů nelze hodnotit. (Moje pozn: Úřady se k věci jakž takž začaly vyjadřovat, ovšem spíš vyhýbavě, teprve když některá média naplno rozmázla kauzy, v nichž vážněji onemocněl po vakcinaci mj. někdo veřejnosti dobře známý, např. mladá operní zpěvačka, u níž lékaři nenašli nic defektního před vakcinací ani po ní - kromě obtíží "po očkování".)

Redakce: lékaři jsou povinni hlásit závažné komplikace, v praxi ale někteří z nich uvádějí, že na to nemají čas, vyplnění formuláře trvá 20-30 minut a je to špatně honorované. PEI pro lepší zajištění dat vybídl dotčené, aby sami své obtíže hlásili online nebo telefonicky přímo tomuto úřadu a aby kontaktovali svého lékaře. Ovšem v SRN je jen málo specializovaných klinik na tuto problematiku (já dořeknu: podle článků v médiích jsou pacienti lékařem odbýváni, jakmile řeknou - po očkování se mi stalo tohle, anebo lékaři tápou v diagnóze, pacient chodí od jednoho lékaře k dalším, nic se nezjistí, obtíže přetrvávají).

Co zdravotní problémy spouští? Schieffer: Paralelně by mohlo dojít k dlouhodobému covidu, mechanismus je stejný: při očkování se v těle vytvoří spike-protein koronaviru, který také spouští imunitní reakce v těle v případě koronavirové infekce. (Tak tady si nejsem jista přesností překladu či vyjádření v češtině, resp. co jak lékař skutečně řekl a co z toho napsala redakce; navíc mi dnes bylo horko a k tomu jsem po roce a půl osobně otrávená zastíracími manévry různých úřadů a lékařů kolem potíží po očkování, mj. těží z toho, že starší lidé jsou už zvyklí na různé potíže, takže nic moc nehlásí, někdy prostě rovnou umřou a nikdo se příčinou moc nezabývá. Zdravotní problémy mladých po vakcinaci jim ty manévry poněkud zkomplikovaly.)

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky článku: společnost

prestiž 1: 3,96 přečteno 337×

7 Hodnotit článek 3

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Exkluzívně: Před popravou

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse