Necenzurujeme.cz

I kdybyste vyhráli….

Po letech máme reprezentační hokejový tým opět schopný postavit se jakékoliv světové konkurenci a zkouška jeho připravenosti se blíží. Již v sobotu..

Příchod finského trenéra Kari Jalonena znamenal opravdu nastartování naší reprezentace tím správným směrem. Jako fanoušek hokeje a divák jsem sledoval ten vývoj od chvíle, kdy reprezentaci přebral namísto pana Pešána. Nejde jen o sérii vítězství, ani o dvě turnajová prvenství, ale i jako divák sleduji s opravdovým nadšením změnu atmosféry v týmu a to nejen na ledě. Po dlouhých letech to vypadá, že MS bude úspěšné a na konci bude konečně zase medaile.

Měl bych se tedy těšit a doufat, že se nepletu, kdyby nad celým sportem, tedy nejen hokejem, nevisel opravdu strašlivý mrak.

Ano, mluvím o tom, že ruským sportovcům byla zakázána účast takřka na všech světových akcích a sportovištích. A není zřejmě náhodou, že v USA a Kanadě v jejich NHL tomu tak není, tyto dvě země nebraly MS nikdy jako nějakou prestižní akci a málokdy poslaly kvalitní týmy složené opravdu z toho lepšího co tam u nich po ledě bruslí. Takže rozčarování z dvojího přístupu musí zarazit i toho největšího odpůrce všeho ruského. V Evropě se prakticky nic takového neděje, zde mají takříkajíc ruští sportovci utrum. Ano, i v Evropě sportuje ještě pár ruských sportovců, ale rozhodně v neporovnatelném měřítku s již zmíněnou NHL a i nižšími hokejovými soutěžemi v zámoří.

Pro Američany i Kanaďany je NHL naprosto nesrovnatelná s jakoukoliv jinou akcí a obzvlášť pak na jiném kontinentu. Kdyby tam spustili šikanu ruských hokejistů, jejich soutěž by upadla do podprůměru a odrazilo by se to nejen v kvalitě, ale i v návštěvnosti.

Nějaké MS a bojkot ruských hokejistů je jim šumafuk. Možná se i baví, když vidí ten marast, který zde nastal při té honbě na ruské sportovce.

A tak se přímo nabízí spekulace, pokud naši hokejisté letos zvítězí, budou si opravdu moci říci, že vyhráli MS protože se to tak jmenuje, a nebo budou vítězi nějakého turnaje ve Finsku bez účasti všech světových týmů, kdy o tom ruském se dá napsat, že je jedním z nejlepších na světě. Bude to viset a bude to dlouho kousat v každé hlavě sportovce, který dosáhne na zlatou medaili. Co by bylo, kdyby bylo?

Své by o tom mohli vyprávět medailisté jak z her v Moskvě tak i z těch následujících v USA. Vyhrát tam, kde by měli být ti nejlepší a vědět přitom, že nějaký politik zařídil, že tomu tak není, to je opravdu až nesnesitelně těžké břemeno a bude těžké se s ním i v blízké budoucnosti vyrovnat..

Ne, nebudu se dívat, protože nesnáším plošná a nesmyslná politická rozhodnutí a navíc jsem bytostně přesvědčený, že 99% ruských sportovců si žádnou válku nepřeje a třeba na rozdíl od těch ukrajinských do žádné války nezasahují. O provokacích vyloučením Běloruska nemá cenu ani se zmiňovat. Vsadím se, že v Číně je režim desetkrát horší a i přesto si nikdo nedovolí a ani netroufne Číňany odkudkoliv vyloučit nebo je jinak omezit. Bělorusko posloužilo jako jedna ze zbraní proti Rusku, každý to ví, vidí, ale málokdo o tom otevřeně mluví.

Vrcholem prašivosti byly pak Paralympijské hry, kdy zakázali životem těžce zkoušeným lidem účast na OH v Číně a ukázali jim, že ta světová humanita je velmi hluboce pochroumaná díky politice o které se léta tvrdí, že do sportu nepatří. Zřejmě se ta slušnost která je požadovaná po druhých kamsi společně s hrdostí a ctí někam vytratila. Doufám, že ne nenávratně..

Závěrem mi dovolte dotaz, čím více jsou nebezpeční světu ruští hokejisté z KHL než ti, kteří hrají v USA a Kanadě?

Na to si musí najít odpovědi každý sám v sobě…

A i přesto co jsem napsal, budu držet našim hráčům palce jak jen to půjde, ale jak už jsem napsal, ten mrak tam bude prostě viset na věky….

Štítky článku:

prestiž 1: 20,89 přečteno 357×

0 Hodnotit článek 17

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

I kdybyste vyhráli….

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
garik:
Vůbec nejhorší jsou USA , vraždí po celém světě a nikdo je za to netrestá !

V interní diskusi je 1 příspěvků | poslední příspěvek 12. 5. 2022 12:23 || Diskutovat

Facebook diskuse