Necenzurujeme.cz

Pár slov k MS dvacítek

Když pošlete dítko do obchodu pro brambory a ono Vám donese autíčko a nebo vláček, zřejmě ho podle nového a „lepšího“ pohledu na svět budete mít potřebu pochválit. Už prý jen za to, že se do obchodu vůbec vydalo..

Sledoval jsem současné mistrovství dvacítek velmi pečlivě a musím se přiznat, že jsem až v šoku z toho co nyní čtu o statečných výkonech našich mladíků..

Když Kanada nastřílela Němcům šestnáct branek, byli mladí hokejisté pokáráni a napomenuti ze zesměšňování soupeře.. Kde se tohle bláznovství vzalo? Pamatuji se jak na MS ve fotbale v Brazílii, Němci v prvním poločase rozdrtili domácí Brazilce a o přestávce je jejich trenér žádal, aby toho nechali a přestali Brazilcům střílet branky..

Myslel jsem si a stále bláhově myslím, že každý jde na trh se svou kůží dobrovolně a počítá nejen s tím, že může uspět, ale i s opakem. Jinak by to bylo bláhové a hloupé..

Naši mladí hokejisté sice projevili dostatek snahy a ochoty uspět, ale to bylo tak vše, co dokázali ve svých zápasech předvést.

Pro někoho překvapivé vítězství na Ruskem, které evidentně zápas podcenilo a po obdržené brance se už nevzpamatovalo, mi přesně zapadá do onoho vzorce korektnosti. Kdyby totiž na ty naše kloučky vlítli od začátku jako na ostatní soupeře, byla by z toho zase sedmička jako od dvou dalších favoritů v naší skupině.

Vítězství nad slabounkým Rakouskem nemůže zastínit naivní výkony a především pak to, že našemu mládežnickému hokeji již dávno ujel vlak. Naše malá země vždy rodila a vychovával perfektní hráče, kteří se spolu velmi často sehrávali po celý svůj hokejový život. Já vím, dnes jsou motorem všeho peníze a tak není nic neobvyklého, když odejde třináctiletý klouček do zahraničí s vidinou nejen velkých vítězství, ale především pak pořádného balíku za svou dřinu.

Problémem našeho hokeje současnosti není ani tak tato podstatná skutečnost, ale především pak to, že naši reprezentační trenéři tyto hokejisty, byť výkonnostně často slabší, než kluci z domácích lig, povolávají a staví na nich celý tým. Dělají z nich skoro nadlidi a ostatní je vidí jako ty, kteří tu medaili urvou i za ně..

Bránit v pěti v bloku před brankářem nám docela šlo, ale můžeme to ještě nazývat hokejem? Naším hračičkovským a oblíbeným hokejem, který nám v minulosti přinesl desítky medailí a úspěchů?

Nechci dnes plakat nad rozlitým mlékem, ale nemohu s čistým svědomím číst o tom, jak to ti naši chlapíci krásně odehráli a že potřebují pochválit za předvedený výkon. Je to jen čistý alibismus a obyčejná lež…

Nebýt již výše zmíněné falešné korektnosti, dostali by včera od Kanady desítku. Takto dala Kanada dva rychlé góly a zbytek odbruslili v tréninkovém tempu a bohatě jim to stačilo na maximální kvapík našich…

Odstoupili jsme již před lety z konceptu, který vychovával ty nejlepší hokejisty světa a nyní nedáváme těm, kteří byli vždy fanoušky českého hokeje to co očekávají. Namísto toho jim lžeme a namlouváme, že zřejmě sledovali jiné mistrovství, protože to, ze kterého se naši vracejí zase jako zpráskaní psi, aniž by to na sobě dali najevo a připustili si, že na to nemají, bylo o vysoké morálce a bojovnosti celého týmu, ale jen se odklonilo štěstíčko…

A dokud se podobné mravy budou tolerovat, dokud budou lidi z vedení našeho hokeje balamutit sami sebe, tak se vůbec nic nezmění. A nezmění to ani snaha Záruby a jeho expertů, jejich nalháváním si do kapsy.

Náš hokej je momentálně tam, kam to činovníci nechali zajít. Je na samém dně a žádné vylhané chvály mu nepomohou se vrátit opět na výsluní…

Ale dokud to alespoň bude kapat, bude se rejžovat a mrhat mnoha talenty, kteří by skutečně na ledě položili za úspěch i život….

Je mi to moc líto, že jsem se musel takto rozepsat, mnohem raději bych napsal něco o úspěchu, ale na ten si s podobným systémem, který ničí náš hokej, budeme muset ještě velmi dlouho počkat…

Je potřeba si uvědomit, že třeba jabloň nedá taky hned šťavnatá jablíčka, ale musí se nejprve zasadit, pečovat o ni a až za čas sklízet plody. Ještě donedávna se sklízely plody práce lidí, kteří v bývalém režimu hokeji obětovali vše jen pro svou lásku k hokeji. A to je to, co nám v současnosti chybí…...

Štítky článku:

prestiž 1: 14,39 přečteno 229×

0 Hodnotit článek 9

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Pár slov k MS dvacítek

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse