Necenzurujeme.cz

Rozčarování z 39. Sjezdu ČSSD

Zvolení vedení, o něž si Sobotka řekl, říká jasně, že se ČSSD opět rozhodla být stranou jednoho muže - narážím na neúspěch ne jen Jeronýma Tejce, ale i Jaroslava Foldyny.

Jasně to říká, že kritika je nevítaná a že minimálně třetina ČSSD nemá v jejím vedení ani jediného svého zástupce. Toto nevidím jako dobrou cestu, myslím si naopak, že o to větší bude zodpovědnost nově zvoleného vedení za případný volební neúspěch. Tehdy se bude doopravdy „lámat chleba“ a ukáže se, zda tato volební strategie uspěje či neuspěje.

Já osobně jsem spíše kritický, myslím si, že to jen přispěje k ještě většímu rozštěpení strany, protože, zjednodušeně řečeno, „pro-zemanovsky“ smýšlející členové strany jsou fakticky zahnáni do kouta tím, že je většina nekompromisně „převálcovala“ a nedala jim ani „cenu útěchy“ třeba v podobě jednoho řadového místopředsedy. Toto nepovede ke skutečnému semknutí strany ani k obnovení důvěry tradičně-levicových voličů v ČSSD, spíš jen ke strojené „jednotnosti“ z donucení. Jsem velmi zklamán výsledky 39. sjezdu.

Nechám se tedy překvapit, jak tento výsledek vyhodnotí voliči letos na podzim.

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Rozčarování z 39. Sjezdu ČSSD

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse