Necenzurujeme.cz

Moskva platí zahraniční subjekty

Někteří vytýkají USA, že svými penězi podporují politickou opozici v různých státech, pokud se část veřejnosti chce vymanit z ruského vlivu. A co finance od Kremlu?

www.orf.at (14.9.): Moskva financovala zahraniční politiky - podle amerických tajných služeb. Mělo se to týkat politických stran a kandidátů v zahraničních volbách - stovky miliónů eur. Od roku 2014 bylo z Moskvy převedeno nejméně 300 miliónů USD do desítek zemí, aby Moskva získala vliv na národní politiku. 

Je to ale jen špička ledovce, říká zástupce americké vlády, zjevně Rusko poskytovalo více peněz. V dřívějších zprávách tajných služeb USA byly v této souvislosti uvedeny např. Hercegovina a Bosna. Moskva se snažila ovlivnit americké prezidentské volby 2016.

Také v Itálii se vede diskuse o ruském financování volební kampaně. Italské levicové strany zajímá, zda Moskva finančně podpořila pravicové populisty a konzervativní subjekty. Šéf italské sociální demokracie: Voliči v Itálii musí vědět, zda velmoc, která je proti Evropě, jmenovitě Rusko, financuje politické strany v této zemi.

V současné době Rusku ovšem peníze docházejí - moje pozn. na okraj; i Rusové se přestávají bát poukazovat na zhoršující se ekonomickou situaci vinou chyb vedení státu. Uvidíme, jak dopadnou desítky petrohradských a moskevských zastupitelů, kteří žádají odvolání V. Putina z funkce - jsou nyní už v rukou vyšetřovatelů a patrně i soudců, ale podle náznaků i v ruských médiích patrně budou mít své pokračovatele v odporu proti nesmyslnému válčení.

Štítky článku: politika

prestiž 1: 2,65 přečteno 282×

7 Hodnotit článek 2

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Moskva platí zahraniční subjekty

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse