Necenzurujeme.cz

4krát očkovaný dr. Fauci

Šéf lékařských poradců amerického prezidenta dostal covid-19 a léčil se v rozporu s doporučením amerických úřadů.

Na kauzu mě upozornila redakce www.nytimes.com, jenže ta má články jen pro předplatitele, takže jsem si nejprve přečetla jen titulek a úvod: 81letý ředitel amerického Národního institutu zdraví (NIH) a šéf zdravotnických poradců amerického prezidenta J. Bidena dr. Anthony Fauci věří, že ho - po nákaze covid-19 - udržel mimo nemocnici antivirový lék Paxlovid. Mne ale zaujalo spíš to, že dr. Fauci byl očkován proti covidu celkem čtyřikrát: nejprve základní dvě dávky, pak dvě dávky doplňující. A dále to, že na sobě experimentálně vyzkoušel lék, který je v USA schválen zatím jen pro nouzové užití (tedy nejde o běžnou léčbu), jde o lék firmy Pfizer; dr. Fauci ho přes doporučení dvou amerických odborných institucí (FDA a CDC) vyzkoušel dvakrát po sobě, zvolil delší než doporučené užívání. Pak je tu i okolnost, že nejprve měl pozitivní test na covid, pak negativní, poté opět znovu pozitivní.

Tak jsem hledala dál u jiných zdrojů:

www.breitbart.com a www.forbes.com: 15. června NIH oznámil, že dr. A. Fauci (po 4 dávkách vakcíny) byl pozitivně otestován, a to antigenním rychlotestem (moje pozn.: už loni měly americké úřady pochybnosti ohledně spolehlivosti PCR testů na covid-19, resp. na jeho poslední varianty, zvláště pokud jde o omikron; do jaké míry věří ve spolehlivost antigen-testů?, ani ty nejsou spolehlivé na sto procent, jak dále konstatuje odborník).

Měl prý jen mírné příznaky, ale vzhledem k jeho vyššímu věku, v němž může dojít ke komplikacím, zvolil 5denní užívání léku Paxlovid (orální tablety antivirotika) od firmy Pfizer (moje pozn.: tady jsem si říkala, zda dr. Fauci jen nechce udělat další reklamu této firmě). 

Po 5 dnech užívání tablet měl po další tři dny test negativní (opět antigenní test), avšak 4. den měl test opět pozitivní. Během fóra politiky týkající se globálního zdraví Fauci řekl: Další den jsem se cítil hůře, mnohem hůře než při prvním zápasu s covidem. Vrátil se tedy k léčbě Paxlovidem - právě mám 4. den pětidenní (druhé) léčby, uvedl. Naštěstí se nyní cítím dobře, i když nejsem zcela bez příznaků, necítím se ale jako akutně nemocný.

Breitbart.com uvádí, že Paxlovid je v USA povolen pro lidi s mírnými či průměrnými příznaky viru, podle Centra pro kontrolu nemocí (CDC) však "neexistuje důkaz, že by druhá léčba (prodloužená nad 5 dnů) byla nutná" (CDC tento názor zveřejnilo v informacích pro lékaře). 

Přinesla Faucimu jeho druhá léčba Paxlovidem zlepšení? ptali se novináři. "Oh, možná, snad." 

Také Forbes.com uvádí, že ani CDC, ani FDA (jež schvaluje léčivé přípravky a vakcíny) nedoporučují delší léčbu Paxlovidem. Úřad FDA rovněž pro lékaře zveřejnil: Neexistuje důkaz o prospěchu z delšího užívání (např. 10 dní místo pěti dní).

Případ onemocnění a léčby dr. Fauciho u tohoto zdroje komentuje lékař, novinář, autor prof. Bruce Y. Lee, který v současnosti působí na univerzitě v New Yorku (škola veřejného zdraví, zdravotní politika) a je mj. docentem při J. Hopkins Bloomberg školě veřejného zdraví. Nedoporučil občanům experiment dr. Fauciho na jeho těle. Expert vyjmenoval mnoho bodů, o nichž lze uvažovat, že k nim mohlo dojít. 

Například se ví, že žádný test, podobně jako žádná vakcína, není na sto procent spolehlivý, dr. Fauci např. mohl být během nemoci falešně negativní, ve skutečnosti mohlo jít o jednu a tutéž nákazu, nikoli o reinfekci. Covid-testy nejsou "super-přesné". Taky je tu možnost, že lék nedosáhne na všechny buňky v těle, jež obsahují virus (nezničí virus plně). Jedním z důvodů, proč nebrat léky delší dobu (zvláště když to nedoporučují odborné instituce), je to, že virus by se mohl stát odolný vůči léku. Podle CDC dodatečná léčba, když se vracejí příznaky, není nutná. Je lepší se řídit doporučením FDA, jež lék schválila pro nouzové užití, nikoli experimentovat.

Takže tak jako mnoho jiných Američanů se i dr. Fauci nakazil covidem, přes 4 dávky vakcíny, konstatují média.

Moje pozn.: V ČR vyšla v češtině kniha Roberta F. Kennedyho (synovec bývalého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho): Skutečný Anthony Fauci - s podtitulkem Bill Gates, Big Pharma a globální válka proti demokracii a veřejnému zdraví. Jsem na tuto publikaci zvědavá, je dostupná v knihkupectví, ale pro chudší zájemce jsem zajistila, aby ji měla i např. Městská knihovna v Praze (knihovna ji prý obratem objednala). R. F. Kennedy, Jr., je právník, spisovatel, aktivista v oblasti zdraví dětí, kritik vakcín. Ještě před povolením první covid-vakcíny v r. 2020 v USA upozornil americké úřady na některé látky ve vakcíně, které mohou být pro některé lidi rizikovější; úřad FDA mu dal za pravdu, informace o možných vedlejších účincích se pro veřejnost doplnila. Kennedy je ovšem "solí v očích" těm, kdo jsou závislí na farma-byznysu či jsou zcela nekritičtí vůči potenciálním nebo i prokázaným vedlejším účinkům nejen vakcín, ale i léčiv. 

 

 

 

 

Štítky článku: společnost

prestiž 1: 11,32 přečteno 368×

1 Hodnotit článek 5

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

4krát očkovaný dr. Fauci

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse