Necenzurujeme.cz

Obavy z jaderných elektráren

Švédsko zrušilo pandemický zákon. Rusko více zničilo, než kolik toho dobylo. Kde se skrývá Putin? Berlínský lékař: povinné očkování by otevřelo dveře ke zneužívání. 

Švédská televize www.svt.se mj. informuje, že Česká republika posílá na Ukrajinu vojenská vozidla (58 tanků). Zatímco Rusko obviňuje Ukrajinu, že dnes ráno poblíž ukrajinské hranice v Rusku "ukrajinské vrtulníky" zničily sklad s palivem (podle Moskvy to bude mít dopad na pokračování jednání), Ukrajina naopak obviňuje Rusko, že sabotuje humanitární pomoc a blokuje evakuaci civiliního obyvatelstva v Mariupolu. (V době, kdy jsem sledovala aktuality, se ukrajinská strana k oněm vrtulníkům nevyjádřila, Novinky.cz odkazovaly na ukrajinského novináře, který tvrdil, že "byly ukrajinské", ČT24 uváděla, že tyto vrtulníky má i Rusko, dále zaznělo, že se k místu incidentu přiblížily nikoli od ukrajinské strany, ale ze severu.)

Čína a EU na summitu - Čína je pod tlakem.

Mezinárodní agentura pro atomovou energii (IAEA) plánuje navštívit Černobyl; věnují se tomu i další média, např. švýcarská televize www.srf.ch uvedla, že ještě ráno se v Černobylu, v uzavřené zóně (po havárii v r. 1986) zdržovaly některé ruské vojenské jednotky. 

www.theguardian.com: IAEA šetří tvrzení, že Rusové uprchli z Černobylu "s nemocí z ozáření", (prý) ruští vojáci okupující JE v Černobylu opustili místo poté, co se setkali s vysokými dávkami radiace - měl to potvrdit ukrajinský úřad , že ruští vojáci byli vystaveni radiaci. Ukrajinský Energoatom uvádí, že Rusové vykopali zákopy v lese uvnitř uzavřené zóny a že vojáci zpanikařili po prvních známkách onemocnění z ozáření, což se ukázalo velmi rychle a začaly přípravy k opuštění místa; podle některých informací měli být ruští vojáci posláni do speciálního zdravotnického zařízení v Bělorusku - po jízdě tanků přes "mrtvou zónu" kolem JE, se zvířeným radioaktivním prachem. Ruská vojska také ustoupila od města Slavutych, kde žijí pracovníci z Černobylu. IAEA připravuje pro tuto oblast pomoc a podporu.

www.svt.se: M. Kragh z Centra studií východní Evropy říká, že Putin v Mariupolu ukázal, co se stane, pokud ruský seznam požadavků nebude splněn, Putin je připraven Ukrajinu rozdrtit.

www.bbc.com/news: Mohla by Ukrajina vyhrát válku? Reportér z Ukrajiny: Rusko více zničilo, než dobylo, to je špatná návratnost nákladů na invazi; během několika týdnů selhalo na klíčových frontách, nedokázalo se dostat do Kyjeva ani ovládnout větší města. Můžeme (ale) stát na začátku dlouhé války s Putinovou snahou získat více území. Putinův osud je zřejmě svázaný s úspěchem nebo se selháním invaze. Může po delší období pokračovat s posilováním vojska, těžkých zbraní. 

Reportér z Moskvy: Kreml by to nikdy nepřiznal, ale existují známky, že přinejmenším někteří ruští vojáci jsou nezkušení a nepřipravení; ministerstvo obrany nedávno přiznalo, v rozporu s Putinem, že byli vysláni branci pro boj na Ukrajinu. (Na druhou stranu) Rusko prý získalo 16 000 dobrovolníků ze Středního východu, mnozí z Islámského státu, ti mohou mít víc zkušeností, někteří by se méně zdráhali útočit a usmrtit civilní obyvatelstvo. 

www.nytimes.com: Šéf CIA byl pozitivně otestován na covid-19 a má mírné příznaky. Fotky z Ukrajiny: zničené domy, pohřbívání... K ruským silám se připojují syrští bojovníci - "vrátí Moskvě laskavost za pomoc prezidentovi B. al-Assadovi.

www.berliner-zeitung.de: Němečtí křečci vykoupili v obchodech stolní olej a mouku.

www.svt.se: Kde se skrývá Putin? Může Putin opustit zem, aby se setkal se Zelenským? O tom se diskutovalo ve švédské televizi, já bych musela pro překlad dohledat písemné texty. 

Ve Švédsku bylo zatím zaregistrováno 26 000 ukrajinských uprchlíků, očekává se nárůst na 100 000 - 300 000, migrační úřad získá 9,8 mld SEK, část peněz půjde do obcí, stát chce uprchlíky přerozdělit podle velikosti obcí, pracovních příležitostí apod.

Švédsko zrušilo tzv. pandemický zákon: covid-19 již není považován za společnost ohrožující nemoc; zanikla covid-opatření; kdo by byl infikován, má zůstat doma. 

www.srf.ch: Ve Švýcarsku (na národní úrovni) už neplatí žádná covid-opatření, ani roušky, ani izolace (za den hlášeno téměř 13 000 pozitivně otestovaných, ale na JIPkách jen 132 pacientů), některé kantony ještě ponechaly roušky ve zdravotnických zařízeních.

V Itálii končí téměř všechna covid-opatření, zaniká i nouzový stav; už žádný covid-pas např. v hotelech či obchodech ani ve vnějších prostorách restaurací. Ve vnitřních prostorách ale ještě roušky, na pracovištích, ve veřejné dopravě, v divadle či kině ještě covid-pas; od 1. května nebude covid-pas v dopravě. Ale do poloviny června ještě platí povinné očkování osob od 50 let. 

Za den přichází do Švýcarska kolem 1000 Ukrajinců, byly otevřeny dvě vojenské tělocvičny.

www.berliner-zeitung.de/gesundheit-oekologie/eine-impfpflicht-wuerde-das-tor-zum-missbrauch-weit-oeffnen-li.219816: redakce má rozhovor s berlínským lékařem, internistou se znalostmi infektologie (promoval v oblasti dějin medicíny z tématu rasová ideologie, což v rozhovoru využil při kritice, jak se v současnosti tabuizují vedlejší účinky po covid-očkování). Za 35 let své lékařské činnosti se setkal s 5 - 6 případy vedlejších účinků po různých druzích očkování, zatímco nyní má mezi svými pacienty (zčásti se ale na něj obracejí i pacienti mimo jeho stálou klientelu) 96 případů vedlejších účinků po covid-vakcinaci. 

Uvádí mj. případ 62letého muže, který byl až na vyšší krevní tlak zcela zdravý, jeho žena ho nutila k očkování (květen 2021), poté utrpěl embolii, léčil se v nemocnici, pak ho doma postihla sinus venózní trombóza; na smrtelné posteli řekl: Řekněte všem, že by se neměli nechat očkovat. Pro lékaře to byl šok. Tenkrát např. nevěděl, že lze zkoušet podávat kortison, aby se tlumily masivní zánětlivé procesy. 

Průběžně se začal setkávat s dalšími pacienty s vedlejšími účinky po očkování: lidé mají závrať, kožní příznaky, problémy s klouby aj., chodí od jednoho odborného lékaře k dalším - příčina potíží se nezjistí, anebo když se zmíní o svém očkování proti covidu, se mnozí lékaři od těchto pacientů odvrátí, nikdo jim nepomůže. 

Lékař E. Freisleben kritizuje tabuizování těchto případů, nedostatečný výzkum v této oblasti; posílá hlášení o těchto pacientech německému Institutu P. Ehrlicha a těm, kdo přijdou do jeho ordinace, zkouší pomoci. Uvedl případ, který skončil po očkování v komatózním stavu, ale po podání kortisonu se stav zlepšil. Setkal se také s mladými lidmi, kteří se nechali očkovat z různých důvodů, ač zpravidla vědí, že pro ně covid-19 není většinou ohrožující - je bolestné zjistit, že bývalý mladý sportovec měl po vakcinaci problém s chůzí do schodů. 

Mezi jeho pacienty je zhruba polovina očkovaná - u 3 % se vyskytly závažné vedlejší účinky. Mj. zaznamenal i případ matky tří dětí, která se nechala očkovat Novavaxem: ač předtím běhala triatlon, teď má problém se svým fungováním jako matky. Lékař je proti povinnému covid-očkování, o němž nyní diskutuje německý parlament. Tvůrce německé ústavy po 2. sv. válce válce dobře věděl, proč zakotvila sebeurčení člověka a jeho nedotknutelnost, to by se nemělo rozmělňovat. 

Švédská televize SVT měla včera na webu článek o covid-hospitalizovaných podle statutu očkování (corona-i-intensivvarden): "Při pohledu na čísla mějte na paměti, že (...) neznamenají, že existuje tak velké riziko, že skončíte na JIP po očkování, protože většina populace je očkována." Během března bylo hospitalizováno 116 covid-pacientů (patrně tu jde jen o intenzivní péči):

15 ve věku od 80 let, z nich 40 % bylo plně očkováno, 13 % nebylo očkováno, u dalších nebyl znám statut očkování; 36 pacientů 70-79 let: plně očkováno 56 %, zčásti 3 %, žádné očkování 17 %, 25 % neznámo; 29 pacientů 60-69 let: plně očkováno 52 %, zčásti 10 %, žádné očkování 7 %, 31 % neznámo...

Dále SVT uvádí, že na JIP či na standardních lůžkách jsou zpravidla rizikové skupiny pacientů (ať očkovaní nebo ne), např. z 29 % se srdečním či plicním onemocněním, ze 43 % vysoký krevní tlak, z 25 % diabetes...

 

 

Štítky článku: Covidválka

prestiž 1: 7,90 přečteno 376×

2 Hodnotit článek 2

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Obavy z jaderných elektráren

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse