Necenzurujeme.cz

Vydávali chřipku za SARS?

USA zřejmě odstupují od "zlatého standardu" - PCR test nahradí jinou metodou. Izraelští odborníci zvažují ukončit pandemii nakažením očkovaných.

www.timesofisrael.com: Svět zažívá covid - tsunami, kdy je globálně denně v průměru jeden milión nově pozitivně otestovaných, což je nejvyšší číslo od začátku pandemie. Přitom velký počet bezpříznakových či jedinců s méně závažnými příznaky ze statistik uniká. Celosvětově ale v posledních třech týdnech klesá počet covid - úmrtí. Izraelské ministerstvo zdravotnictví povolilo ukončit karanténu i prostřednictvím antigenního testu.

www.jpost.com (Jerusalem Post): za den téměř 4000 nově infikovaných, tj. nejvíce od září. Prof. C. Cohen, vedoucí imunologické laboratoře jedné z izraelských univerzit, na základě analýzy uvádí, že vlna nákazy omikronem skončí teprve tehdy, až dojde k promoření očkovaných a ti pak získají přirozenou imunitu. (Dnes o tom informují také Novinky.cz s tím, že se v Izraeli zvažuje "metoda hromadné nákazy". Očkovaní a uzdravení prý nyní už nemusí do karantény po setkání s nakaženou osobou, zmírnila se opatření proti šíření infekce. Počet hospitalizací neroste.) 

www.worldometers.info/coronavirus/country/israel: ze současných 18 652 infikovaných je 89 osob ve vážném stavu, tj. 0,5 %.

www.corona-transition.org/2022-soll-der-pcr-test-zuruckgezogen-werden: V USA by měl být ve shodě úřadů CDC a FDA v příštím roce stažen z užívání zlatý standard RT-PCR test; nahradit ho má multiplexní metoda, která detekuje nejen SARS-CoV-2, ale i chřipkové viry A/B. Na rozhodnutí amerických úřadů (doporučení pro laboratoře a testovací pracoviště) poukazuje ekonom M. Chossudovsky s tím, že nyní používaný PCR test není spolehlivý: detekuje jen pozitivitu, nikoli nemoc, a nerozlišuje jiné viry. 

(Moje pozn.: před několika měsíci jsem u amerických zdrojů pátrala po diagnostických možnostech v USA, někteří odborníci uváděli, že mnohé nemocnice a další pracoviště už rutinně používají diagnostiku rozlišující různé respirační viry. I někteří američtí experti měli podezření, že se do covid - statistiky promítají i jiné viry způsobující hlavní zdravotní problémy u pacientů. Já jsem si pak letos na podzim kladla otázku, zda se také do české statistiky místy nepromítl např. RS virus či chřipka.)

Na webu amerického Centra pro kontrolu nemocí www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/lab (multiplex assay) se lze přesvědčit, že např. už v září CDC doporučovalo jednoduchý (nový) test k diagnostice SARS i chřipkových virů, umožňuje laboratořím provést více testů s méně reagenciemi, úřadům pak usnadní kontrolu také nad chřipkou.

V článku na Corona-transition se dále uvádí, že změnu v diagnostice doporučuje i evropské středisko pro kontrolu nemocí ECDC. Pro politiky je to ale oříšek: neuposlechli včas varování WHO, která upozornila na nespolehlivost PCR testu, bez klinických známek nemoci ověřených lékařem se tak za nemocného označí někdy i neinfekční osoba (jež se z různých důvodů zobrazila jako "pozitivní"). To ovšem nyní - když to vlastně CDC nepřímo potvrzuje - problematizuje věrohodnost dosavadních statistik případů covid-19. 

Na českém internetu (www.biogen.cz) se nabízí "combo test" na covid-19 i chřipku A/B. Pokud tedy PCR test nemůže rozlišit jiné viry, pak by se tím patrně mělo zabývat i české ministerstvo zdravotnictví. Jak uvádí ECDC (www.ecdc.europa.eu), chřipka je podobně zákeřná jako covid-19, zvláště u osob s vážnou chronickou nemocí může výrazně zhoršit zdravotní stav vč. fatálního vyústění.

Těm, kdo se chtějí srozumitelnou formou dovědět více o covid-19 a vakcínách, doporučuji na www.echo24.cz blog např. anesteziologa M. Hály (Hrajeme si na... očkování), který mj. upozorňuje, že stávající očkovací látky jsou populaci vnucovány, ač byly vyvinuty proti viru, který dnes prakticky neexistuje. Se zahraničními experty souzní blog dalšího lékaře V. Čížka, který odkazuje na vědecké poznatky, podle nichž čím více se očkuje, tím více hrozí vznik mutací odolných vůči vakcínám. Zvyšuje se pravděpodobnost, že oběťmi mutací se stanou očkovaní. Do třetice tu je rozhovor s českým imunologem J. Svobodou, který už loni upozorňoval na potřebu chránit zranitelné, ale nedusit život většiny společnosti, jíž covid-19 zdravotně neškodí. Ani on nepodporuje plošné očkování. Odkazuje na švédskou studii, jež ověřila, že kdo prodělal kolem r. 2003 SARS-CoV-1, má imunitu už 17 let (a možná trvá i déle, zatím se ji dařilo ověřovat po 17 let). 

A kdo si chce od covid-19 odpočinout a v něčem hledat nějakou posilu pro příští rok, tomu doporučím publikaci Paměti psychologa: rozhovor s mezinárodně uznávaným americkým odborníkem Philipem Zimbardo. Je známý svým Stanfordským vězeňským experimentem (studenti v něm sehráli vězně a dozorce; i celkem slušní jedinci se v určitých podmínkách bohužel mohou stát krutými). Dosavadní výzkumy prý ukázaly, že málokdo odolá silnější manipulaci (asi tak nanejvýš 10% - 30 % populace nepodlehne např. politické, mediální a jiné manipulaci). Psycholog se zabýval vůdcem sekty Chrám lidu J. Jonese (prý se inspiroval Orwellem). Lidé by se měli učit ovládat svou mysl tak, aby její ovládání nemohlo být zneužito jinými. (Portál, Praha, 2021.)

Avšak i tato publikace svým způsobem souvisí s covid-19: Corona-transition upozorňuje, jak někteří zkorumpovaní politici rostoucí počet pozitivně otestovaných (přes jistou nespolehlivost testování) v různých zemích zneužívají - manipulací s čísly (sděluje se počet infikovaných, nikoli počet hospitalizovaných) vyvolávají obavy občanů a omezují někdy život společnosti v rozporu s vědou i ústavou. 

 

Štítky článku: Covid

prestiž 1: 17,43 přečteno 351×

1 Hodnotit článek 13

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Vydávali chřipku za SARS?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse