Necenzurujeme.cz

Jak se Vám v té lži žije a dýchá?

Patřím ke generaci která se narodila v časech totalitních. Tehdy pokud jste jako já nebyly dětmi rodičů – zapálených soudruhů, věděli jste, že skoro vše co napíšou noviny nebo se odvysílá v televizi, je pustá lež.

A to tehdy dokázalo národ neskutečně semknout a i díky tomuto prozření se nakonec podařilo naší zemi vymanit z komunistického vlivu. Tedy přesněji řečeno toho oficiálního komunistického vlivu. Protože světe div se, ale oni přes noc nezmizeli, ale ti mocnější a vlivnější se právě přes noc stali vlivnými podnikateli a třeba v restitucích a privatizacích nabyli neskutečných majetků, které jim, v nově rodící se zemi, zajistily postavení a ještě větší vliv. Pamatujete konec skvělého filmu Báječná léta pod psa? Ano, myslím ten okamžik, kdy ta největší kariéristická svině jede okolo domu hlavní postavy a říká co říká. Nebylo Vám z toho zle na duši a srdci? A přesně takhle to totiž bylo ve skutečnosti. Lidi, kteří opravdu trpěli pod jejich nadvládou byli u toho, když se z těchto soudruhů stali manažeři a majitelé. Jedinou výhodou pro obyčejné lidi tak bylo to, že už jim nemuseli říkat soudruhu, ale obyčejně, šéfe nebo bossi…

Utekla už řada let od onoho listopadu 1989 a máme tu opět vládu lhářů a kmotrů. Máme tu opět vládu, která nám každý den neskutečně lže. Máme tu vládu, která vytváří nesmyslné ideologické bludy a lže tak, že už se jim ani od huby nepráší.

Mému bráchovi někdy na začátku devadesátých let utekla švagrová s rodinou do západního Německa. Režimem byl odměněn také, musel odejít ze své práce, stejně jako pár let předtím můj otec. A to přísahám, že svou švagrovou potkal jednou jedenkrát ve svém životě a to na svatbě.

Proč o tom píšu? Protože se to vrátilo. Dnes je to ovšem ve spojitosti s druhou stranou a objevují se návrhy, aby ti, kteří za svou prací odešli do Ruska a tím nemyslím jen sportovce, byli potrestáni jak si mocní a vlivní (paradox, že?) přejí.

Spousta lidí Rusko opustila právě na základě politických tlaků. Hokejisté, fotbalisté, basketbalisté, vědci i obyčejní dělníci.

A víte co je paradox číslo jedna? My tak moc patříme na západ, že ta uvolněná místa přebrali sportovci ze západu. Já Vám nelžu. Žijeme v časech internetu a každý z Vás se může podívat na soupisky sportovních týmů a sledovat kolik přišlo do KHL hokejistů z Kanady a USA. Ty soupisky jsou dostupné na pár kliků a každý se může sám přesvědčit zda Vám tu vyprávím pohádku a nebo je to realita. To samé ve fotbale, ale tam se jedná většinou o fotbalisty z Jižní Ameriky. A v souvislosti právě s fotbalem, by mě zajímalo jak se dnes asi cítí Jan Kuchta, který podlehl politickému nátlaku a chtíc hrát za národní tým opustil Rusku a tak nějak tuším, že si uspíšil konec i ten reprezentační.

Nejen naše vláda, ale i přední představitelé EU nám tvrdí jak sankce na Rusko fungují, jak je ruská ekonomika v prachu a jak EU slavně vítězí. A tady Vás všechny se zdravým rozumem opět odkážu na internetové vyhledávače. Zkuste třeba takovou blbost jako jsou letáky v ruských supermarketech a porovnejte třeba ceny potravin tam a u nás. A to je země, která je, na rozdíl od nás, opravdu ve válce. Využijte webové kamery a nahlédněte na život v ruských městech. Porovnejte si, zda to sedí s tím co slyšíte o zbídačené zemi.

Také se pamatuji jak komunisté označovali své nepřátele a jak je nazývali.

I tato rétorika se dnes tiše vrátila a ty názvy jsou hodně podobné. A mě vždy napadá, jak se třeba cítí ti studenti, kteří si vylepily na své profily ukrajinské praporky a slyší jak třeba o jejich rodičích nebo prarodičích mluví nejen politici, ale i jejich kamarádi. Napadá mě, zda jim aspoň trošku vadí, že o jejich blízkých mluví jako o dezolátech, švábech a páté koloně. Zda vůbec přemýšlí o tom, že si spousta rodičů musela utrhnout od huby, aby oni mohli vystudovat. Zda o tom přemýšlí alespoň ve chvíli, kdy jim táta tajně strčí do ruky nějaké bankovky a nebo máma vypere haldu špinavého prádla….

Já vím zcela určitě, že bych takto o svých rodičích nikoho mluvit nenechal a určitě bych jim nepřiděloval nálepky. A především si jsem vědom toho, že mnoho rodičů těch dnešních „bojovníků“ má vysokou školu života, tedy školu, ze které má mnoho vysokoškoláků děsnou legraci a označuje právě jejich absolventy za hnůj…

Já od této vlády žádnou otevřenost a nepředstíranou slušnost nečekal a tak zklamán nejsem. Mě mrzí, že je ani po devíti měsících neprohlédli jejich voliči a to zejména ti mladší. Vždyť oni už lžou naprosto ve všem a lžou naprosto přirozeně.

Třeba včera premiér, když lhal o tom jak byl usazen na základě toho, jak úžasný náhled na naši zemi má západní svět. Když jeho lež snadno vyvrátil skvělý politický glosátor, právník doktor Tomáš Tyl z Brna, nikde se neobjevila ani čárka omluvy za dezinformaci občanů. A nebýt brněnského právníka, který zná a umí, kdo z nás by věděl, že premiér opět prachsprostě lhal a zveličoval tak jak se mu to hodí? A přitom je to naopak, lidi a to nejen politici mají strašlivou legraci z našich postojů a prohlášení naší vlády ke konfliktu na Ukrajině. Využijte opět mé rady a vyhledejte si hromady komentářů k naší vládě přicházejících ze zahraničí a zejména ty z USA mají opravdu náboj a šťávu.

Já nevím jak to máte nastavené Vy, ale já nechci mít vládu, která nás nejen ožebračuje, ale i každodenně lže všem a o všem.

Kriminalizujete Babiše, OK, Vaše věc. Kdo mě někdy v minulosti četl, ví, že já rozhodně jeho fanouškem nejsem, ale co je takový Babiš v porovnání s kmotry v pozadí, jako třeba Hlubuček či Redl. A oni nám již opět běhají v ulicích a ani nechci vědět, čím se momentálně zabývají.. Já se jen ptám, tohle Vám nevadí? Tady nesvoláte na Letnou setkání pro tisíce lidí, abyste jim řekli, že to je špatně, že chcete, aby byl potrestán každý lotr a nejen Babiš?

V klidu si žijte, veďte války tak jak je vedete, ale nezapomínejte, že příští na řadě, můžete být Vy a nebo Vaši blízcí. Nedávno se tady zachraňovaly mraky starších občanů a vnucovala se jim vakcína, byli izolovaní od svých blízkých, aby se zachránili. Dnes, když se na ně valí skutečná pohroma v podobě tuhé zimy a neschopnosti této vlády, Vám fakt pro vaše rodiče a babičky stačí rady, aby si vzali další svetr? Už netoužíte po jejich záchraně tak jako před dvěma roky? Ne, nechci být zlý a omlouvám se, za tuto neomalenost, ale jsou věci, které opravdu neumím pochopit. Život máme všichni jen jeden a je jen na nás jaký si ho uděláme a co dovolíme druhým, aby udělali oni nám. Ale zároveň přiznávám, že to co nyní tato vláda a její podporovatelé provádí lidem této země, stojí skutečně za víc než za pouhé zamyšlení…..

Štítky článku:

prestiž 1: 32,27 přečteno 542×

1 Hodnotit článek 37

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jak se Vám v té lži žije a dýchá?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse