Necenzurujeme.cz

O hroší kůži nebo sebeobětování?

Představa, že někoho nemám rád, že jim pohrdám a přeji si, aby navždy zmizel a pak si s ním tisknu pravačku a plácám se po zádech takřka v jednom dresu, mi způsobuje kopřivku po celém těle..

Ale i takové věci se dějí a i takové věci mnozí omluví a divné jim opravdu nepřijdou.. Proč? Protože Covid přece…

Mne osobně by hanba fackovala, kdybych se cítil jako bojovník za demokracii a o pár měsíců později bych šel do vlády s tím nenáviděným Babišem, ale pan Blatný to jistě nedělá pro ministerské křeslo, ale obětoval se, aby zachránil tisíce mrtvých, to je jasná věc..

Znám mnoho lidí, kteří by se ještě nedávno novému ministrovi vysmáli do očí za jeho přelétavost, ale dnes jsou tak propadlí pandemii, že ho nejen chápou, ale idealizují si ho natolik, že mu to v roli spasitele snad i sluší..

Nikdy bych si nedovolil polemizovat o odbornosti pana Blatného, to fakt ne, ale jako člověk je u mne v hlubokých minusových vodách a vyplavat z nich nemůže ani kdyby zítra na tiskovce řekl, že v posledních dnech byl na silných sedativech a premiérovi na pozici ministra kývl proto, že se domníval, že nahradí právě jeho..

Kázat vodu a pít víno… Jak příznačné pro poslední dva ministry zdravotnictví, že?

Můžete si o mně klidně myslet, že na ně nasazuji třeba z méněcennosti nebo závisti, ale mně se vyloženě hnusí ti, kteří si neumí stát, pro funkci a vlastní prospěch, na svém, byť by své nové já zabalili do zlatého obalu...

Ono je to v politice vždy stejné. Skoro každého semele, sebere mu jeho prvotní ideály a nadšení pro věc, pak se jen začlení, snaží se moc nevyčnívat, aby pramínek náhodou nepřestal dávat tu lahodnou tekutinu na bankovní účet..

Je velmi smutné, že celou společnost ovládají peníze. Dá se za ně koupit takřka vše, ale pokud si jednou někdo zlomí sám sobě páteř, už to prostě napravit nejde. A tak pro mne nový pan ministr zdravotnictví zůstane jen kariéristou, který si neumí stát na svém názoru. A pokud bude stejným způsobem řídit i celé ministerstvo, pak se máme na co těšit. Pak se může stát, že to co platilo ráno, už v poledne platit nebude a večer bude všechno úplně jinak. Musíme se přece v těchto nelehkých časech obětovat pro dobro společnosti ať už vypadáme jako blbec a nebo člověk s hroší kůží….

Dostali jsme se do opravdu hloupé fáze života. Občané země, která se před třiceti lety vymanila z totality a policejního státu, dnes tleskají nejen přeletavému ministrovi, ale i policajtovi, který uhodí člověka jen proto, aby mu nahnal strach a ukázal kdo je zde zase pánem....

Těším se až to bude za námi, protože se to začíná opravdu velice podobat časům minulým a v nich znovu opravdu žít nechci...

Štítky článku:

prestiž 1: 13,09 přečteno 257×

0 Hodnotit článek 7

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

O hroší kůži nebo sebeobětování?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse