Necenzurujeme.cz

Já jsem panu Prymulovi naopak vděčný..

Lomcuje vztek národem, probouzí se nejhorší scénáře jak zamávat s ministrem zdravotnictví, jak mu to spočítat, osladit a hnát no nejlépe až za hranice. Ale proč?

Zkuste na chvilku přemýšlet bez toho aniž byste byl coviďák a nebo chřipečkář..

Představte si třeba ambulanci ve které v kruhu sedí deset lidí a psychiatr jim vykládá o škodlivosti pití alkoholu a kouření. O malé přestávce však pár pacientů zahlédne jak ve své kanceláři hltavě šlukuje ze zapálené cigarety a před ním stojí navíc flanděra pivka.. Co se asi odehraje v hlavě těch, kteří se před chvílí káli a takřka styděli za to, že si ještě ráno ke kafi zapálili taky?

Půjdete dobrovolně do hořícího domu, když víte, že můžete uhořet a nebo se udusit? A nebo jinak, seberete dětem sladkosti a pak je jakože tajně sežerete za rohem, když je chvilku předtím zavřete v jejich pokojíčku a vyděsíte je zákazem opuštění pokoje pod hrozbou zákazu televize, wi-fi nebo chození s kamarády po venku? Nemyslím si…

A zásadní problém je v tom, že pan Prymula, a to i přes jeho vynikající herecká vystoupení, není můj rodič, ale i tak pojal podezření, že mi bude přikazovat něco, co sám není schopen dodržet..

Ale já jsem moc rád a víte proč? Protože tím ministr zdravotnictví vlastně odpovídá na otázky ohledně smrtelného nebezpečí nákazy. Pokud by ten středeční Prymula měl být tím předchozím Prymulou, kázajícím občanům o morálce a smrtelném ohrožení, pak by netrávil večer bez roušky a v zakázaných prostorách, ale minimálně seděl doma a vymýšlel strategii jak se toho neřáda zbavit…

Jen pro upřesnění, tím neřádem myslím vir, nikoliv pana ministra….

Umlčují se a zesměšňují lidi, kteří svým vzděláním nebo pozicí ve společnosti mohou vnést klid do mnoha domovů a namísto toho se tu šíří zákazy a nařízení, je upíraná svoboda, svoboda pohybu, názoru, projevu a skoro i vlastního myšlení. Z těch lidí dělá hlupáky člověk, který není schopný dodržet ani svá nařízení..

Tak čeho se bát?

Ano, ten vir tu je, ale rozhodně to není zabiják, který sestřeluje lidi na ulicích, je, ale neničí životy tak jako současná vláda a jeden vejlupek, který s hroší kůží a arogancí snad myslí, že se z něho celý národ podělá..

Ne, rozhodně ne celý pane ministře a kdybyste byl slušný člověk, už by po Vás nebylo ani vidu ani slechu…. Ale to by se po kariéristovi lačnícím po moci fakt chtělo moc..

A tak ještě jednou díky, že jste mne sám ukázkově utvrdil v tom, že mi žádné smrtelné nebezpečí nehrozí, průser je ovšem ten, že jste takto utvrdil i tisíce lidí, kteří jsou ve vážném ohrožení díky svým předcházejícím nemocem.. A v tomto případě bych ve Vaší kůži rozhodně být nechtěl..To nebude lehké spaní.. I když…. Ale nic...

Štítky článku:

prestiž 1: 15,99 přečteno 356×

2 Hodnotit článek 12

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Já jsem panu Prymulovi naopak vděčný..

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse