Necenzurujeme.cz

Jak stádo oslů jdeme za vládní mrkví!

Naše vláda znovu národu dokázala, že sáhnout na peníze nadnárodních společností, které od nás odtékají bez zdanění, je nemožné

Zato třást občanem jak oslem, až z něj peníze padají, považuje za jediný možný postup pro plnění státní pokladny. Proč také ne, když ani nezahýkáme, a dál jdeme za státní mrkví, co visí na špagátě před naší hlavou, a kterou nikdy neochutnáme.

My nemáme právo vyčítat našim dědům, že uvěřili v lepší svět, když v roce 1948 pochodovali Prahou dělníci s puškami, které měly zajistit spravedlnost a cestu k blahobytu. Uvěřili krásné vizi, a ti co pochybovali – mlčeli. V roce 1949 byli umlčeni. Ne nemůžeme jim nic vyčítat, když dnes sami mlčíme k naší cestě k chudobě. My nemůžeme potomkům tvrdit, že jsme neznali cíl, když vedení EU o tom samo nenechalo nikoho na pochybách. I dítě pochopí, že ne naše neznalost, ale naše lenost a zbabělost jsou příčinou světa, ve kterém žije. Zkušenost našich dědů, ze které jsme se měli poučit, je nám naprosto k ničemu.

Když se kácí les, létají třísky. Tato věta vyjadřuje, že je normální počítat s nevinnými a náhodnými obětmi při prudkých společenských změnách. Tyto změny se vždy tváří, že pro lidi svět zlepší, a třísky jsou bohužel nevyhnutelné zlo provázející tuto změnu k lepšímu, ale že výsledek za nějaké ty oběti stojí. Jak je to ale s třískami při změně společnosti k horšímu?

Nezůstanou pak vlastně ze všeho jen třísky? Nevinné, náhodné, hloupé, důvěřivé, vystrašené třísky, na cestě k chudobě. Postavme se všichni té snaze udělat z nás oběti chudoby!!! Nepodceňujme odhodlání vlády udržet se u moci za jakoukoli cenu. Bratrskou pomoc spřátelených armád nevyjímaje. V roce 1949 bylo na nápravu pozdě. V roce 2024 bude možná také pozdě.

Štítky článku:

prestiž 1: 20,85 přečteno 350×

0 Hodnotit článek 17

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jak stádo oslů jdeme za vládní mrkví!

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse