Necenzurujeme.cz

Radek Banga si stoupl pod okap a teď se diví, že je mokrej…

    ... to je slušnější forma zdůvodnění jeho kritiků, že za to, co se sneslo a snáší na jeho hlavu si může sám. Ano může, pokud někdo kritizuje a vystoupí z řady, pak by měl počítat s tím, že i on se dostane pod „drobnohled“. Jenže...

    Jenže, co se vlastně stalo? Radek Banga vyjádřil veřejně na „Slavíkovi“ svůj postoj, pískal a demonstrativně opustil sál. Nebyl první a ani poslední, kdo takovou formu protestu použil. Pokud jej chceme kritizovat pouze za toto, pak si jak se říká kálíme do vlastního hnízda, protože si stěžujeme, že nám je kritika zakazována či znemožňována a přitom jeho za kritiku napadáme. Takže, měřme stejným metrem, protože Radek Banga má právo vyjádřit svůj názor stejně, jako jej má kdokoli jiný. Jenže, Radek Banga si pod ten okap stoupl mírně řečeno dosti naivně.

    Jistěže má každý právo se vyjádřit, že se mu něco nelíbí. To je v naprostém pořádku a toto právo nesmí být nikomu upíráno. Nicméně, pokud někoho obviním z čehokoli, měl bych to být schopen doložit. A pokud se to snažím dokládat prostřednictvím manipulací, polopravd či lží, musím počítat s tím, že mne ten okap, pod který jsem si naivně stoupl, řádně promáčí. Jestliže Radek Banga tvrdí, že Ortel propaguje to samé, co propagoval Himmler, jestliže tvrdí, že Ortel tím, že má na tričkách lebku s hnáty, propaguje nacismus, pak srovnává nesrovnatelné a lže. Pokud tvrdí, že Ortel podněcuje xenofobii a nenávist, měl by to doložit. Jistěže ne každý muslim řeže hlavy, ale uctívá Korán, který , zjednodušeně řečeno, hlásá nenávist k bezvěrcům, propaguje právo Šaria a ponižuje ženy.

    Jestliže Radek Banga tvrdí, že Ortel vyjadřuje ve svých textech nenávist vůči Vietnamcům, Židům, Romům a já nevím komu ještě a přitom jde o texty skupiny Conflict 88 z doby, kdy v ní T. Ortel nepůsobil, musí počítat s kritikou, která se na jeho hlavu snesla. Navíc, pokud Radek Banga volá po slušnosti a texty jeho skladeb obsahují až nechutné a nepublikovatelné vulgarity, vyznívá to dosti podivně. Radek Banga se zachoval nefér a měl by se za svá tvrzení o propagaci nacismu a srovnávání s Himmlerem omluvit a byl by klid. Tedy, nikoli za protest proti skupině Ortel, ale za lži, kterými ten protest zdůvodnil.

    Radek Banga prohlásil, že Ortel propaguje to samé, co Himmler - myslel tím toto?:

   

    Jenže je tu další jenže. Pokud by z protestu media neudělala atrakci, pokud by se okamžitě na věci nezačali na straně jedné zviditelňovat nesoudní sluníčkáři a na straně druhé skuteční náckové (není tím myšlen Ortel ani slušní kritici Bangy), pak by věc vyšuměla. Jenže z věci se stalo politikum. Okamžitě se přidali „rozhořčení umělci“, kteří napadají i Lucii Bílou za to, že vyjádřila slušně a kultivovaně svůj názor a přitom se nepostavila ani na jednu z obou stran. Pokud poslanec a nastávající ministr vlády za ČSSD pan Chvojka kvůli umístění hudební skupiny Ortel v soutěží Český slavík a podává stížnost na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, pak pochybuji o jeho soudnosti. Svým postojem upírá v 21 století lidem právo hlasovat pro to, co se jim líbí a to považuji za krajně nebezpečné.

    A je tu další jenže. Skutečnými viníky nejsou (jen) zúčastněné strany, ale jednak naše media, razící pouze ten „správný názorový proud“ a zejména naši politici, kteří dlouhodobým neřešením podstatných věcí dávají důvod ke kritice. Pokud by se nelily nesmyslné miliardy do více jak stovky neziskovek, které mají „za úkol“ zlepšit soužití, odstranit nesnášenlivost, přizpůsobit nepřizpůsobivé a politici by namísto tohoto alibismu účelně konali, nebylo by co kritizovat. Pokud politici tvrdí, že je super jak migranti z Afriky budou oplodňovat naše ženy a ty jim radostně budou nastavovat své klíny, pak jde o zrůdnost a ponižování evropských žen.

    Pokud politici tvrdí, jak ty miliony migrantů pomohou svojí prací ekonomice Evropy a přitom odborníci a oficiální organizace po průzkumech konstatují, že 85 – 90 % migrantů je nezaměstnaných s ohledem na absenci pracovních návyků, intelekt, mentalitu a zvyklosti generací, pak se nemohou divit kritice. Pokud se bagatelizuje násilí migrantů vůči ženám, zatajují se statistiky o dramatickém nárůstu kriminality, vyvolaném migranty, pak se zase nemůžeme divit kritice, třeba formou textů Ortelu. To samé, pokud manželka ministra obrany „předhazuje“ migrantům české ženy. To je podstata problému, kauza Banga versus Ortel je jen jeho výsledkem.

    Dnes řešíme Ortel a Bangu, namísto toho, abychom řešili příčinu. Ať se na mne redakce zlobí nebo ne, ať mne třeba také zakáže za to, že se snažím na věc dívat slušně a s nadhledem, má podle mého na této hysterii svůj nezanedbatelný podíl. Pokud je Partik Banga šéfadmin blogu, myslím, že by to chtělo více nadhledu při propagování blogů týkajících se jeho bratra na titulní straně zejména v okamžiku, pokud jde vesměs o blogy jednoho názorového proudu. Tentýž nadhled by to chtělo při mazání diskusí či rušení blogerů. Současným přístupem je dávána do ruky jen hůl těm, co poukazují na tendenčnost a cenzuru blogu. Takže jsem si také dal tu práci a toto je lebka na tričkách Ortelu:

 

Toto je lebka z uniformy SS:

   

Pokud administrátor maže diskusní příspěvky dokládající, že lebka není nacistický znak, či že ta co má Ortel na triku není okopírovaná z uniformy SS, pak to opravdu začíná vypadat, že se vracíme někam, kde jsme byli před listopadem 1989. Před listopadem 1989 jsme volali po demokracii, po právu svobodně hlasovat, po právu svobodně a beztrestně vyslovit svůj názor a dnes, dnes jsou nám pomalu a nenápadně tato práva politiky a medii odebírána ale hlavně, tato práva chce jedna názorová skupina té druhé zakazovat. Radek Banga se nemůže divit kritice, pokud lže o lebkách a srovnává s Himmlerem. Tady prostě ujel a měl by se za to omluvit.

    A dovolím si doplnit dodatečně (21,56 h) malou úvahu ke kritice, že zde panuje cenzura. Nelze zaměňovat cenzuru s požadavkem na dodržováním pravidel blogu a jeho diskusí. Pokud nějaké medium nastaví pravidla, měla by být dodržována. Pokud dojde k situaci, kdy je u jednoho názorového proudu dodržování těchto pravidel striktně vyžadováno a jejich nedodržení postihováno a druhému názorovému proudu je soustavné porušování těchto pravidel tolerováno, pak není něco v pořádku a pak se nelze divit kritice, že jde o cenzuru. Pokud by pak ta pravidla porušoval sám administrátor, pak by stálo za to uvažovat o změně pravidel, nebo administrátora.

    Co je ale pro mne zcela nepřijatelné, aby bylo Radkovi Bangovi vyhrožováno, aby byl napadán pro příslušnost ke svému etniku. Takové konání zcela kategoricky odsuzuji. Radek Banga by si však měl uvědomit, že současnou hysterii (za přispění medií) rozpoutal sám nikoli svým protestem, ale tím, jakými manipulacemi, nepravdami a až křivými obviněními jej vysvětloval. Měl by se za ně omluvit a media by měla ukončit stávající hysterii. Jinak, když prší a stoupnete si pod okap (respektive jeho svod), nemůžete se divit, že jste mokrej jako myš.

Vadáno: 29.11.2016 21:15 na: idnes.cz

   

Štítky článku: cenzurakavárnamultikultispolečnost

prestiž 1: 17,34 přečteno 1 085×

0 Hodnotit článek 10

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Radek Banga si stoupl pod okap a teď se diví, že je mokrej…

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse