Necenzurujeme.cz

Ministr kultury Martin Baxa znásilňuje nezletilé dívky!

Ptáte se mě, jak jsem na to přišel? Jednoduše. Baxa má totiž nástroj, kterým by to šlo. A to jej usvědčuje z viny.

Fialova pětidemoliční vláda hodlá zvýšit televizní a rozhlasové poplatky. S velkou radostí to oznámil ministr kultury Martin Baxa z ODS, na němž bylo vysloveně vidět, jak se těší, až nás bude odírat o další peníze.

Někdo může namítnout, že to zvýšení není tak hrozné. Nicméně už samotná existence těchto poplatků je nekalou praktikou: Stát je totiž vymáhá nikoliv za konkrétní sledování ČT a ČRo, nýbrž automaticky za každou domácnost, která vlastní televizi a rádio - bez ohledu na to, zda její členové ČT a ČRo vůbec sledují. Správně by se to tedy nemělo jmenovat "koncesionářský poplatek," nýbrž "daň z vlastnictví televize a rádia".

Baxa navíc hodlá tuto někalou praktiku ještě rozšířit a de facto zavést "daň z vlastnictví mobilu a počítače" - kterou by platila prakticky každá domácnost. To je zaprvé v příkrém rozporu s předvolebními sliby ODS (o nezvyšování daní a nezavádění nových) a zadruhé je to spíše prvek socialistické diktatury než "vyspělé západní demokracie", o níž vláda pořád mluví.

Základní myšlenkou této daně je presumpce viny. Baxa chce, aby tuto daň platili automaticky všichni s mobilem či počítačem. Je mu jedno, zda ti lidé opravdu sledují ona veřejno(proti)právní média - prostě mají platit jen proto, že mají nástroj, kterým by to šlo.

A podle stejné logiky obviňuji Baxu ze znásilňování nezletilých dívek. Je mi jedno, jestli to opravdu dělá, nebo ne. Prostě má nástroj, kterým by to šlo. A to je jasný důkaz jeho viny.

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Ministr kultury Martin Baxa znásilňuje nezletilé dívky!

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse