Necenzurujeme.cz

Miloš Zeman – pro některé ovar či hulvát, pro mne můj prezident

    Miloš Zeman prý rozděluje tuto společnost. Čím? Tím že pojmenovává věci, jak jsou? Nerozděluje, či lépe řečeno, nepolarizuje ji více mediální protizemanovská kampaň, či protizemanovské tažení sluníčkářské kavárny a aktivity, jako "hledáme antizemana"?

    Ano, možná by prezident Miloš Zeman v některých případech ubrat na jadrnosti slov, jenže slova, která používá, nejlépe popisují to, co Zeman komentuje. Kavárně nevadilo, že Havel byl možná větším alkoholikem, než Zeman, že opakovaně lhal národu, souhlasil s „humanitárním“ bombardováním Jugoslávie, či si nechal spolu s knížetem na míru „uplést“ restituční zákon. Že posílal omluvy do Sudet. Že byl nevěrný manželce v době, kdy umírala na rakovinu.... Kavárně z Havla vyrobila vzor cnosti a pojmenovala po Havlovi letiště. Není to nic platné, stejně zůstane v podvědomí lidí jako Letiště Ruzyně.

    Nepomohou sochy, lavičky, přejmenování ulic a škol po Havlovi. Náměstí v Dejvicích vždy všichni lidé říkali „kulaťák“, bez ohledu na to, zda se jmenovalo VŘSR, či Vítězné. Na druhou stranu Evropské třídě dodnes lidé říkají „leninka“. Žádná přejmenovávání, žádná mediální masírka nemůže zásadně ovlivnit názor lidí, alespoň ne těch, co si zachovávají soudnost a nadhled. Miloš Zeman by možná občas mohl „zmírnit“ slovník, možná by si někdy mohl dát o sklenku méně, zcela jistě, pokud poskytuje oficiální rozhovor by měl mít místo flanelky oblek. Ano, pokud si na google vyjedete fotky Michala Horáčka, je téměř vždy v obleku a kravatě. To ale nemůže zastřít jeho naivitu, absenci vlastního názoru a sluníčkářství.

    Miloš Zeman je jediný významný politik, který se vymezuje (ač je či byl zastáncem EU) diktátu Bruselu, Merkelové, servilní politice vlády k Bruselu, migraci a islamizaci Evropy. Pro někoho je populista. Ale i Churchil byl ve své době obviňován za to, že transparentně pojmenovával věci z populismu. Nakonec se ukázalo, že měl pravdu a zásadní podíl nejen na záchraně Británie před Hitlerem, ale i zásadní podíl na vítězství ve II. Světové válce. Pokud kavárna a Kroměřížská výzva hledají prezidentského kandidáta „protizemanovského“, pak hledají kandidáta „protinárodního“. Dovolím si tvrdit, že Miloš Zeman vyjadřuje svými slovy a činy to, co si většina této země myslí a přeje.

    Pokud odpůrci Zemana hledají „svého“ kandidáta dosavadním stylem, nemají šanci nalézt Zemanovi konkurenta. Kampaň nelze stavět ve 100% na negativistickém postoji k současné hlavě státu. Protikandidát by měl mít dlouhodobě známé konzistentní názory, měly by za ním stát nejen slova, ale i jeho činy. Měl by být nadstranický a nepodléhat žádné názorové či ekonomické skupině, či jí být dokonce řízen a placen. Neměl by zesměšňovat a urážet oponenta, ale korektně protiargumentovat a předložit svůj program. Ono začít objíždět republiku a ptát se lidí co chtějí ve chvíli, kdy v této zemi Michal Horáček celý život žije, je poněkud podivné. Michal Horáček je vynikající textař a měl by u své profese zůstat.

    Miloš Zeman je můj prezident a pokud bude znovu kandidovat, budu pro něj hlasovat znovu.

    Vydáno: 6. 11. 2016 17:56:20 na   idnes.cz

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Miloš Zeman – pro některé ovar či hulvát, pro mne můj prezident

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse