Necenzurujeme.cz

Rodiče, manželky, dědové, babičky - Čtěte a mluvte. Pavel je válka

Podrobně jsem analyzoval, co oba kandidáti v duelech na kameru řekli. Videa výroků a souvislostí. Mohu se mýlit, ale mě obsah slov Petra Pavla vyděsil. Ne, Andrej Babiš neumí mluvit. Generál hovoří s bravurou profesionálního hráče pokeru. Také na to byl vyškolen. Musel jsem pečlivě sledovat obsah jeho slov v duelech s Babišem. Též analyzovat obsah toho Babišovo drmolení. 

Volba Pavla za prezidenta je obrovské riziko. S volbou Babiše není jistota žádná. Na morální gesta vhazováním prázdných obálek je příliš vážná doba! Každá prázdná obálka je hlas pro generála. Přesvěčte jít k urnám každého, na kom Vám alespoň trochu záleží! Ti kdo se o politiku nezajímají, k volbám nechodí, si musí uvědomit, že politika se zajímá o ně. Riziko, že budou navlečeni do uniforem je zásadní. 

 

 

Po internetu koluje video "Generál Pavel chce vyhlásit válku". Je to sestříhaný FAKE. Tak to vskutku neřekl. V originále však jinými slovy řekl totéž. Jen, že "zatím" je ta válka proti Rusku v podpoře Ukrajiny. Přesněji její aktuální vlády. Nikoli prostých Ukrajinců. Ten FAKE je hloupý a navíc diskreditující. V duelech s Babišem však generál Pavel prozradil mnohem víc a z toho jde opravdu strach. 

Vše zásadní jsem proto z obou duelů vybral, aby si každý mohl jednoduše udělat vlastní názor, kdo co konkrétně u podstatných otázek přímo na kameru vyřkl. Text je navíc doplněn o další živé výroky dalších osob, aby mohl každý vše pochopit v plných souvislostech. Přesněji v souvislostech, které alespoň mě osobně tvoří jednu zcela ucelenou mozaiku, z které mi vyplývá, že nás gemerál Pavel do konfliktu s Ruskem zatáhne. Ne snad až zcela záměrně, ale proto, že je přesvědčen (a v dulelu to nezpochybnitelně na kameru řekl a v NATO o tom jsou přesvědčeni rovněž), že Rusko je třeba porazit, že musí z Ukrajiny ustoupit. Rusko však za žádnou cenu neustoupí.

Text je proto doplněn dokumentem ruského autora. V něm západní publikum prosí "Nevěřte mi, ale alespoň mě vyslechněte". V dokumentu je plně zachyceno jak konflikt vnímají Rusové a že se nikdy nevzdají. Z toho alespoň mě vyplývá, spustí-li se veškeré v NATO předpřipravené mechanismy, spolu s navíc aktuálně Fialovo vládou připravovanou zákonnou novelou, že se již pro vyslání našich chlapců na frontu nebude muset ptát parlamentu, je náš brzký vstup do horkého konfliktu naprosto nevyhnutelný. 

 

(FAKE)

 

 

(ORIGINÁL)

 

Generál si hned v úvodu duelu na České televizi krátce postěžoval na nefér kampaň protikandidáta. Na jeho plakáty, že Babiš chce mír, Pavel válku. Dle něj podpásovka zneužívající strach voličů. V dalším textu se pokusím ukázat, že až taková podpásovka to rozhodně není.

 Stížnost  generála na nefér podpásové plakáty, že Babiš je mír, Pavel je válka: 

 

Potom začala debata. Ti které politika nezajímá, ji odhaduji nesledovali. Kdo by poslouchal skoro dvě hodiny nějakých politických keců. Ti, kterým poradil pan Bašta nebo Okamura vhazovat prázdnou obálku, neb je to gesto každého morálního občana, nejspíš také ne. Ono ale jde o příliš. Nějakým morálním gestům se vláda, které budou určeny, pouze vysměje. O to víc pokud díky nim budou mít na hradě svého generála. Pan Koller měl pravdu, když v jedné z diskusí, myslím na Svobodném Vysílači prohlásil, že Bašta je chameleón. K vypočítavému postoji Okamury se raději ani vyjadřovat nebudu. Ať si to přečte na svém facebooku od svých členů a voličů, co si o něm myslí. 

Ne, Andrej Babiš mluvit opravdu neumí. Zlepšilo se to, ale stále nic moc. Na jakýkoli dotaz loví z hlavy všechny souvislosti, zprava, zleva, ze široka. To je sice důkaz, že o věcech přemýšlí ze všech stran, ale posluchač se v tom utápí. Skočil-li mu navíc moderátordo nebo protikandidát do řeči, měl problém navázat, občas se navíc chytl na vyrušení a začal odpovídat mimo původní téma a původní dotaz vpodstatě zapoměl. Za to byl obratem moderátorem opět vyrušován a napomínán. Moderátor to snad dělal schválně. Navíc, i v případech, že mu jasně na nějaký dotaz odpověděl, znovu a znovu chtěl slyšet nějakou jinou konkrétnější odpověď, ačkoli taková prakticky nebyla objektivně možná. Generála nepřerušil snad jedinkrát a dotěrnými doplňkovými otázkami jej nezasypával. 

Generálovo odpovědi byly jak když vystřihne. Stručně jasně po vojensku. V otázkách mimo rámec armády však byly veškeré jeho výroky sice naprosto profesionální, bravůrné, ale nic než obecné keci se posluchač nedozvěděl. Konkrétním a zcela konstruktivním návrhům Babiše se navíc dokázal vysmát a s ledovým klidem profesionálního karetního hráče (nebo perfektně v klamání protivníka vyškoleného špiona pro práci v nejhlubším utajení), vyložil svou obecnou, naprosto nic neříkající odpověď. Text proto doplňuji o výroky obou pánů na ekonomické otázky, kde Andrej Babiš má naprosto konkrétní a lehce realizovatelné návrhy (pokud by byla ze strany naší vlády vůle) a Petr Pavel jen perfektně a naprosto přesvědčivě vyřčené, bohužel ale jen floskule. Tedy i kdyby nedošlo k tomu nejhoršímu - válce, s naprosto neúměrnou drahotou všeho by Babiš přece jenom něco z pozice prezidenta udělat dokázal. Pavel v zásadě nabízí jen svolání jakýchsi odborníků různých názorových proudů. 

Petr Pavel, co se týče vystupování, má můj naprostý, zcela upřímný obdiv. Naším prezidentem však být z mého pohledu nesmí. Riziko, že nás zatáhne s Fialou, Černochovou a NATO do války je naprosto reálné (pro mne osobně hraničící s jistotou).

Se šílenou drahotou nám také nepomůže, neboť z jeho výroků vyplývá, že tomu opravdu naprosto, ale naprosto nerozumí a prezentuje jen jakési neurčité obecnosti, které mu poradili jeho propagandisté. I já amatér něco tuším o tom, že inflace vzniká, pokud centrální banka do oběhu skrze nepřiměřené nízké úroky začne hrnout neúměrné množství peněz, a díky tomu se začnou zvedat jak mzdy, tak i ceny. U nás je pouho pouhé zdražování se kterým ČNB vcelku nic neudělá. Stoupá pouze index spotřebitelských cen, nikoli mzdy. Důvod. Neúměrná cena klíčového vstupu veškeré domácí výroby a služeb - elektřiny. Tu ale vyrábíme. S plynem je to horší. Zde cenu bez koordinace s EU vyřešit nelze. Cenu elektřiny má však stát-vláda plně ve svých rukou. O tom ale níže v části ekonomika.

Posluchač sledující zejména formu vystupování, nikoli obsah slov, musel nabýt jasného dojmu. Pavel je reprezentant "par exellence". Co otázka, to odpověď rychlá, stručná, velmi přesvědčivě řečená. Babiš koktavec plácající páté přes deváté. Důležitý je však obsah slov. Nikoli forma. A to zejména v dnešní napjaté době, která aktuálně připomíná blížící se hurikán. Andrej Babiš není žádná výhra, ale on je určitá naděje. Minimálně v tom, že svým kličkováním získá snad ještě nějaký čas.

 

Otázky na téma válka

Pavel - Válka na ukrajině je i naše, válku musíme vyhrát, Rusko se musí stáhnout:

 

 

Babiš - Nepošlu naše děti do války

Pavel - NATO je obranná ne útočná organizace (Pozn.: Asi jako v případě 2 měsíců bombardování Srbska zahájeného 14 dnů po tom, co jsme do něj vstoupili, nebo v případě přepadení Iráku pro Husajnem držené zbraně hromadného ničení, které se nikdy nenašly)

Pavel - Náš závazek pomoci napadené jiné zemi NATO vyplývá z článku 5 (Pozn.: článek pro členy závazný není. Je na vládě každého člena, jakou formou napadnutému pomůže a zda-li vůbec. U nás se k případnému nasazení vojska musí usnést i parlament - zatím. Vládní novela, že se naše vláda nebude muset nikoho ptát, je v plném proudu příprav):

 

 

Babiš - Při napadení jiného člena NATO jako první svolám bezpečnostní radu státu:

 

 

Pavel - Při napadení jiného člena NATO jako první kontaktuji NATO:

 

 

Pavel - Ke kolektivní obraně zde máme NATO, tam je většina opatření předjednaných tak, bez toho aby se musela svolávat nějaká politická jednání!!! (Pozn.: Napadení člena NATO ze strany Ruska je přitom s vyhrocováním konfliktu na Ukrajině naprosto reálné. Například Slovenska. Slovenska jako takového ne. Ale letecké základny US-Air Force na Slovensku, kterou přes nesouhlas většiny Slováků jejich prezidentka bez zaváhání USA pronajala. Kdy? V tom momentě, jakmile z této základny začnou na Rusko startovat americké stíhačky. Přitom naše vláda intenzivně pracuje na tom, aby obdobným způsobem pronajal letiště v Mošnově.):

 

 

Kdo je leader NATO. Nezpochybnitelně USA. Kde se vzal vládou a médii mohutně podporovaný kandidát Petr Pavel. Byl to lobista Kolář, kdo jej vytvořil a to na podnět ambasády USA!!! Ten Kolář, který boural v Praze sochu maršála Koněva, osvoboditele Prahy před fašismem.

 

Proč se Rusko nikdy nevzdá. Odpověď naleznete v dokumentu ruského autora "Nevěřte mi, ale prosím alespoň mě vyslechněte" 

 

Podobné odpovědi jako na ČT zazněly u obou kandidátů o pár dnů dříve v duelu pro Blesk.

Babiš - Mám mírový plán. Kontaktoval bych Zelenského. Potom všechny leadery zemí EU. Zjistil bych jejich pohled na věc. Pokusil bych se všechny pozvat do Prahy na mírový sumit.

Pavel - To jsou nesmysle. Od toho zde máme NATO:

 

Ten scénář zataření našich mužů do frontových linií Ukrajiny si z výše uvedeného dokážu plně představit.

  • Rusové zaútočí v odvetě na například na Slovensku ležící letiště USA. Nebo dokonce provokaci. Nějaká raketa dopadne do nedalekého Ukrajinského přeshraničí. Například na železniční shromaždiště zbraní určených pro Kyjev v Rumunsku. 
  • President Pavel kontaktuje NATO. To NATO, kde mají vše již, jak řekl předpřipravené. Zde aktivují článek 5.
  • Následně toto oznámí Fialovi, že zde máme aktivovaný článek 5. Fiala formálně svolá vládu, ta to posvětí v souladu s předpřipravenými plány NATO a jde se za nadšeného hýkání médií na Rusa
  • Nejprve stálá armáda, hned po ní aktivní zálohy. V krátkém čase mobilizace vybraných ročníků. V odvetě začínají dopadat Ruské rakety na česká letiště, zbrojovky, železnice, elektro trafostanice...

 

V kombinaci s novelou, kterou vláda aktuálně tlačí, že se nebude již po novu muset ptát žádného parlamentu, zda-li s aktivací článku 5 také souhlasí, v jaké podobě a zda-li vůbec, s generálem v presidentském křesle, vše dohromady, považuji za smrtící koktejl! 

Co aktuálně a velmi spěšně Fialova vláda posouvá do parlamentu ke schválení. To dokáže asi nejlépe vysvětlit JUDr. Jindřich Rajchl. Ten Rajchl, který byl v době covidu úhlavním nepřítelem Babiše. Tehdy vedl proti jeho vládě okolo 30 žalob pro neustavnost nařízení. Zavírání občanů v okresech, prakticky zákaz vycházení po setmění, povinné roušky, povinná vakcinace, segregace neočkovaných, zbytečné testování, atd... Soud Babišovo nařízení shodil ze stolu, do druhého dne vláda vydala nové stejného principu, pouze lépe právně ošetřené. To soud opět shodil, vláda vydala jiné a tak stále dokola. Tak tento JUDr. Rajchl to pochopil, řekl bych, naprosto shodně, jako já trochu přemýšlející amatér. To absolutní nebezpečí pro všechny naše spoluobčany, pokud se stane president generál z NATO, jehož kampaň iniciovalo velvyslanectví USA za podpory lobysty Koláře nenávidějící Rusko až za hrob.

JUDr. Rajchl volá POPLACH - lidi probuďte se !!! Prosím, prosím všechny. Odpusťte panu Babišovi. Generál Pavel, v kombinaci s Fialovo vládou, Černochovou na obraně a navíc schválenou novelou s právem na 60 dnů, bez jakéhokoli dalšího jednání vyslat naše kluky do Ukrajinských zákopů, TO JE SMRT

 

Maminky, otcové, synové, prarodiče. Jsou-li vám Vaši příbuzní, potomci, známí, kamarádi blízcí. Dojdete-li ke steným závěrům jako já po chladné a zcela racionální analýze, mluvte s nimi. Sdílejte tento článek kde můžete, zachraňte je. Zachraňte sebe. Zachraňte nás.

Chcete aby v blískosti Vašich domů vybuchovaly ruské rakety? Chcete aby ti na frontě skončili takhle, nebo aby toto byli přinuceni dělat?

NECHCETE! Tak jděte a hoďte to v co největším počtu tomu proklínanému Babišovi! Prázdná obálka je hlas pro Pavla.

 

Najděte si čas a shlédněte toto velmi kvalitní americké akční drama "Nedívej se nahoru" z roku 2021. Rozhodně se nudit nebudete. Film Vás vtáhne do děje okamžitě. Ta kometa, to je Rusko, které se nikdy nevzdá a u nás vládnou, ale zejména v USA naprosto a do detailu stejní magoři jako v tom filmu. 

 

Nevěříte, že je film naprosto přesná alegorie současné reality? Tak si zkuste najít čas, a zkuste se seznámit s následujícími dvěma vysoce kvalitními texty.

The SAKER: USA – opice s jaderným granátem v tlapě, neoconi jako existenční hrozba pro naši planetu

Přemysl Janýr, PSYCHOPATÉ I a II

 

Komunisticko-STBácká minulost kandidátů

Pro mne osobně je prakticky zcela nezajímavá. Mne zajímá jejich současnost a co od obou pánů můžeme na hradě očekávat. Protože se v duelech různě na toto téma osočovali a navíc se internetem šíří nálepky, FAKE, různé lži včetně pravdivých dokumentů, dávám sem vykrucování obou pánů ze svých minulustí a to včetně jejich výroků z minulosti, které někde řekli na kameru a nyní se interpretují všelijak. Názor nechť si udělá každý sám. Malý rozdíl zde ale přece jenom vidím.

Andrej Babiš ať spolupracoval s STB nebo ne, byl maximálně spolupracovníkem, na kterého to STB vedlo spis a komunistou řadovým.

Petr Pavel na toho STBáka přímo studoval, byť pro oblast vojenství. Tedy studoval na toho, kdo ty spisy na své spolupracovníky přímo vedli a komunistou byl aktivním, neb zastával funkci předsedy místní buňky.

Pavel - jak se bránil v duelu na ČT a co tehdy skutečně na Seznamu proběhlo:

 

Babiš - jeho argumentace v ČT a co povídal před lety u Jana Krause:

 

Ekonomika - jak by kandidáti řešili tu dnešní drahotu

 K otázce jsem se vyjádřil již výše, že Andrej Babiš navrhoval konkrétní řešení drahoty, a to výkupem akcií ČEZu a následnou rapidní slevou ceny elektřiny. Není třeba být ekonom, aby bylo jasné, že pokud se na našem území zdraží klíčový náklad veškeré výroby a služeb, tak že své produkty musí rapidně zdražit. Naprosto všichni. Tomu se říká zvýšení indexu spotřebitelských cen. I zaměstnanci na tom budou bledě a budou chtít přidat. Jenže problém je že není od kud brát. Proč? Protože zisky v případě ČEZu se z 30% ztrácí mimo republiku. Kam mizí zisk mezi výrobní cenou a výhodným prodejem na Lipské burze toho 70% státního podílu netuším. Pokud elektřinu prodá Temelín na burze své dceři ČEZ distribuce za velmi výhodných podmínek a i kdyby si divize ČEZ distribuce na ni ještě něco přihodila, než ji prodá podnikatelům a domácnostem, je ještě jakž-takž únosné.

Stát takto v podstatě od odběratelů vybírá skrytou dodatečnou daň. Co vláda se zizkem ze svých akciovek ČEZ výroba (elektrárny) a ČEZ distribuce (dráty po kterých vám ji dodává) financuje, je již otázka druhá. Připadá mi, že především kyjevskou válku a ukrajinské uprchlíky.

Elektřinu, kterou nakoupí na burze od Temelína ale rakouský EON, nebo například Pražská energetika, byť za docela draho, domácnostem a našim podnikatelům překupuje za ještě dráž. To jsou zisky již výhradně soukromé. U EON je navíc problém, protože peníze tímto způsobem z ČR odtékají a do oběhu se k nám již nevrací. To by je museli utratit za něco u nás vyrobeného, nebo u nás zpětně investovat. Prostě kdokoli roužne v obýváku, jde si uvařit kafe, pekař co rozžhaví pec, autoservis spustí zdviž a korunka ke korunce kape v Rakousku, nebo v případě zahraničních partnerů ČEZu někde v USA. Ztratit státní kontrolu nad komoditou jejíž cena ovlivňuje cenu absolutně všeho u nás vyrobeného je zásadní průšvih. Domácí producenti jsou v zahraničí nekonkurence schopní tedy nevyváží a doma je začne drtit levný dovoz. Následuje krach, propouštění... 

Stát musí platit sociální programy. Nemá ale z čeho, když není nikdo, kdo by mu platil daně. Musí pak začít vydávat dluhopisy, ty ale kupují též zahraniční investoři a úroky jdou opět mimo republiku. Saturovat dluhopisy může i ČNB tak, že peníze začne tisknout (tak jednoduché to díky svázanosti se světovým měnovým fondem navázaným na především Dolar to zase není). Ve finále, aby se zachovala alespoň nějak únosná parita kupní síly (poměr cen na trhu s reálnými příjmy obyvatel), aby občané ve velkém neumírali hlady pod mosty, začnou na bankovkách přibývat nuly. Tak to je teprve potom inflace. S takovou ČNB ale již nic nenadělá.

Petr Pavel však pojmy inflace a růst indexu spotřebitelských cen naprosto nerozlišuje. Andrej Babiš jde po příčině hrozící inflace a to je všeobecné zdražování všeho pro nesmyslnou drahotu klíčového finančního vstupu. V našem případě elektřiny. S cenou plynu nic moc nenaděláme. Ten netěžíme (něco malinko na Moravě). Jediná cesta je nakoupit v Rusku napřímo. To by i prodávalo. Stejně jako Maďarsku, ale my máme nákupy z Ruska napřímo zakázány (Od EU přirozeně - maďarský president Orbán je rebel a poslal EU s nařízením někam...). Navíc je těžké jej do Evropy dopravit. Záhadný terorista přece vyhodil ty severní plynovody do luftu. Kromě toho plyn do ČR distribuje a prodává německý RWE. Tak nevím o jakém plynu, který "MY" máme Fiala hovoří. Zapálíte sporák, pustíte kotel a korunky odkapávají v Německu. Cenu elektřiny však vláda vyřešit může. A to v podstatě obratem. ČEZ je ze 70% v majetku státu. Pak by index spotřebitelských cen začal opět klesat (nastalo by zlevňování). 

Premiér Fiala nám počátkem léta zdělil, že musí chránit zahraniční akcionáře. Ale že to řešit určitě bude. Nejdříve však v horizontu 2 až 5 let. Tak to může být již polovina tuzemských producentů po krachu, nebo přestěhovaná mimo území ČR. Říkám si, je to blbost, neschopnost, lenost nebo záměr?

Generála Pavla poradci naučili, že má mluvit o inflaci a naslouchání odborníkům různých názorů. Bývalému premiérovi se navíc vysmál, že řešení ceny elektřiny, klíčového vstupu, je jen jakési odtržené zabíhání do detailů, které se musí řešit komplexně. Dle něj se u nás z čista jasna, respektive kvůli Putinovi vzala nějaká ta inflace a tu dle něj vyřeší ČNB, nezávislí odborníci, případně EU.

Má pozn.: NATO by to dokázalo vyřešit také. Pokud porazí ve válce Rusko. To prodá svá státní ložiska a potrubí zahraničním přátelům. Rázem cena klesne, opraví se potrubí v Baltu i na Ukrajině (tam pomalu uhnívá pro neúdržbu) a Němci si mohou začít spouštět své plynové elektrárny, pro vykrytí svých větrníků a solárních panelů jak je libo.  Green Deal pak může frčet jedna radost. No to se ale dostávám již na tenký led neb to je teorie, o které se mluvit nesmí. Zavání konspirací.

Pokud bychom měli všichni v ČR levnou elektřinu, tak bychom ten drahý plyn ještě nějak dali. Jako třeba Španělé. Ti jsou s elektřinou na štíru, ale zase mají levný plyn z Afriky.

Nu posuďte řešení pana Fialy a řešení té "inflace" z úst obou presidentských kandidátů.

Premiér Fiala počátkem léta k národu:

 

Babiš a Pavel v duelu na Blesku:

 

 Pavel a Babiš v duelu na ČT: 

 

ZÁVĚR

Z mého pohledu, i pokud nedojde ke katastrofickému scénáři (kapitola Válka), já budu volit rozhodně Andreje Babiše a pokusím se to vysvětli, pokud možno největšímu počtu lidí i když v době covidu mne opravdu svým chaosem hodně, ale hodně naštval. Též zdílím Babišův názor, že je jedinou protivahou všech, jejichž kandidáti-strany se díky rozdříštěnosti nedostali do parlamentu. Těch propadlých hlasů bylo tehdy opravdu strašně moc.

Andrej Babiš - prosba voličů o důvěru

 

Aktualizace

Alexandr Vondra - Projev na shromáždění ODS dne 18.1.2020. Svého času nejbližší spolupracovník Havla. "Radar je pasé, ale odvážně navrhněme Američanům, zřídit na Mošnově společnou strategickou leteckou základnu!" Následoval mimořádně bouřlivý potlesk:

 

 

Generál Řehka - náčelník generálního štábu. Projev na velitelském shromáždění AČR 22.11.2022. "Kdyby došlo ke střetu mezi Ruskem a NATO, naší země se to dotkne okamžitě"

 

Na Andreje Babiše na hradě bychom, pokud by nás do té eskalující války zatáhnout skutečně chtěl, mohli alespoň křičet pod okny, že při kampani měl ústa plná míru. Na generála Pavla nikoli. Vždyť už nyní tvrdí, že do toho půjdem, eskalovalo-li by to, rovnou a naplno.

A ono to eskaluje. V Moskvě instalují na střechy domů protivzdušnou obranu. Na dostřel břehům USA míří křižník s hypersonickými raketami. Naši železničáři dostávají instrukce jak postupovat při opravách tratě při mimořádných událostech. Německo posílá zbrusu nové tanky Leopard na ukrajinské bojiště.

Co nám generál Pavel s generálem Řehkou zapomněli říct je, že na frontu půjdou naše děti, ne jejich.

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Rodiče, manželky, dědové, babičky - Čtěte a mluvte. Pavel je válka

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
shpenat:
Bohužel, autor článku v mnohém uvádí nepřesné, či nepravdivé informace. Pokusím se na některé poukázat: 1) poznámka k bodu o NATO jako obranné alianc…

V interní diskusi je 1 příspěvků | poslední příspěvek 26. 1. 2023 13:15 || Diskutovat

Facebook diskuse