Necenzurujeme.cz

Přes 300 kněží ignoruje zákaz oddávat homosexuály

Lze ještě bránit normální svět? Parlamentnelisty.sk 15.3.2021 informovaly: Katolická církev a její kněží nemohou žehnat svazkům osob stejného pohlaví, protože „Bůh nemůže žehnat hříchu“, rozhodla v pondělí Vatikánská kongregace. Informovala o tom agentura AP. Kurýr IN se ptá? A co těch 71 pohlaví, které rozlišuje Facebook. Ty se v katolických kostelech oddávat nebudou?

Dvoustránkový dekret této vatikánské instituce, který má za úkol dohlížet na dodržování katolické doktríny ve věcech víry a morálky, je oficiální odpovědí Svatého stolce na otázku, zda katoličtí duchovní mohou požehnávat homosexuálním svazkům.

Toto rozhodnutí však není hodnocením homosexuálních osob jako takových, pokračuje prohlášení podepsané prefektem kongregace kardinálem Luisem Ladariou.

S homosexuály musí společnost zacházet s úctou a důstojností, ale homosexuální pohlavní styk je nicméně nepřirozený, přibližuje AP tradiční postoji Vatikánu.

Papež František loni veřejně podpořil právní ochranu registrovaných homosexuálních partnerství a uznal potřebu zákonů umožňující takové svazky. Vatikán však následně vysvětlil, že se jeho vyjádření týkaly pouze právní oblasti, nikoli oblasti církevní.

Již druhý den však slovenské Parlamentne listy píší: 

Skupina více než 300 liberálních kněží v Rakousku hodlá ignorovat vatikánský zákaz žehnat homosexuálním párům. V úterý o tom informovala agentura DPA.

„Tento dekret je urážkou mnoha křesťanů a rozmazává a diskredituje osvobozující poselství Ježíše,“ napsalo v úterý hnutí známé jako Pfarrer-Initiative.

Rakouská skupina, která v roce 2011 vydala „Výzvu k neposlušnosti“ a obhajuje mimo jiné možnost vysvěcení žen i ženatých mužů, protestuje proti argumentu kongregace, že požehnání mezilidských vztahů je možné pouze tehdy, je-li v souladu s Božími plány. Kněží a jáhnové iniciativy dodali, že při bohoslužbách budou s žehnáním homosexuální lásce pokračovat.

Zdroj: Parlamentne listy – pondělní článek a článek z následujícího dne

Redakce Kurýr IN se ptá: Lze ještě bránit normální svět? Kdy začnou katoličtí kněží oddávat neutroisy s androgyny nebo transmasculiny s two-spirity? Proč být ale skromný! Co tak v katolickém kostele před bohem všemohoucím požehnat šťastnému manželskému osmisvazku: T* žena, žena, non-binary, pangender, androgynous, androgynes, FTM a F2M?

Není to omezení na oddávání pouze homosexuálů zase nějaká lidskoprávní „diškriminácia„??? Vždyť Britský Facebook rozlišuje 71 pohlaví! Tak, kde to jsme? Někdo by si na ty rebelující kněze měl pořádně posvítit. Rasisty jedny! A na papeže už vůbec. Co si to dovoluje vydávat za xenofobní zákazy?!?

A abychom nezapomněli. Co s takovou Šichtařovou, která se naváží do práva mít v občance 64. pohlaví? Copak se nenajde žádná humanitární lidskoprávní nezisková organizace, která by se za ty two-spirit (tj. dle Facebooku to 64. pohlaví) postavila?

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Přes 300 kněží ignoruje zákaz oddávat homosexuály

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse