Necenzurujeme.cz

Koronavirus, aneb ďábel je skryt v detailech

Nechci nosit dříví do lesa, psát, co již bylo stokrát napsáno. Děkuji všem, kdo pomáhají v boji proti koronaviru, kromě těch v první linii jsou to IT odborníci a lidé zajišťující logistiku.

Pracovníci elektráren, řidiči kamionů, pracovníci laboratoří provádějících více a více testů denně, a také ti, kteří místo falešného chlácholení, že „koncem dubna bude zase vše v normálu“, říkají upřímně lidem i nepříjemnou pravdu, třeba že roušky budou do prázdnin, nikoli do velikonoc, zde konkrétně Roman Prymula.

Dnes ráno (31.03.2020) se již v médiích objevily zprávy o více než 3000 potvrzených nakažených.

V tuto chvíli to vypadá, že „plošná karanténa“ snad začíná zabírat a nárůst počtu infikovaných zvolna klesá, ale ještě je příliš brzy na optimismus, o tom budu přemýšlet, až kdyby klesající tendence vydržela řekněme dva týdny a déle.

A nyní již přejdu k těm „ďábelským detailům“. Prve bych zmínil včerejší výměnu Prymuly za Hamáčka v čele Ústředního krizového štábu. Na jedné straně oceňuji Hamáčkovu pracovitost a vše dobré, co v časech této krize pro naše občany udělal a ještě udělá. Nemohu si ale nevšimnout vtíravého pocitu, že z velké části je tato aktivita motivována snahou získat ztracené politické body pro sebe a svou stranu, ČSSD. Již od počátku vnímám jakousi křivdu z jeho strany, podporovanou i „kavárensko-sluníčkovou“ částí opozice, že již od počátku měl vést krizový štáb právě Hamáček jako politik, nikoli odborník Prymula, s čímž jako občan ČR bytostně nesouhlasím, kterýžto nesouhlas ještě umocňuje potlesk „demožumpy“ a Pirátů poté, co konečně Hamáček usedl do čela onoho krizového štábu, zatímco taková KSČM je podstatně zdrženlivější, ani u SPD či jiných provlasteneckých nevládních stran jsem nezaregistroval radost nad tímto Hamáčkovým úspěchem.

Také není dobré tak lehce zapomínat, jak se Hamáček choval před „koronakrizí“, viz „předsudečná nenávist“, kauza Poche, nebo již za krize, kdy na otázku, co říká na opoziční kritiku, odvětil, tuším na konci tiskovky v období kolem 17. či 18. března, že jedinou kritiku prý zaznamenal od SPD…, takže Kalousek, Fiala, Piráti…, to vše je z jeho hlediska asi „v nejlepším pořádku“. To i Jana Maláčová, jež odpovídala na tutéž otázku po něm, se zachovala čestněji, když odvětila, že je to o tom kterém člověku, že nebude zobecňovat, řečeno mými slovy, ovšem existují kompletní videozáznamy ČTK na Livestreamu, kde si má tvrzení může kdokoli ověřit.

Také hybridní „kavárenská“ propaganda, kupř. namířená proti pomoci z Číny, nabírá na sofistikovanosti, kdy od primitivního kádrováctví typu – raději se nakazit, než kupovat roušky z „totalitní“ Číny, protože Tibet…, přešla do roviny vadných čínských respirátorů v Holandsku, což již na část lidí může zabrat, viz dřívější zkušenosti s některými velmi levnými čínskými výrobky, při čemž již spousta lidí neví, jaký pokrok v tomto Čína za poslední léta udělala, viz Huawei…, nejspíš právě proto ty nekompromisní americké sankce – strach z kvalitní a levnější konkurence.

Další nebezpečí cítím v protirouškové propagandě, k níž se přidává i světová zdravotnická organizace WHO, jež snižuje smysl jejich nošení, není-li dotyčný sám nakažený. Věřím, že budoucnost jasně ukáže smysluplnost a velkou opodstatněnost povinného nošení roušek, ale výše zmíněné bláboly od reality odtržených papalášů WHO + „světových kaváren“ mohou ještě napáchat mnohé škody.

Také mě udivuje, jak pozdě někteří naši vrcholoví představitelé, včetně některých odborníků, pozdě hovoří např. o agresivnější a mírnější mutaci viru, když již před časem tu probíhaly veřejně dostupné články v Češtině o mutacích L a S.

Již pátého března!!!

Koronavirus: Co to je? Nákaza zmutovala do dvou typů

Naproti tomu „objevení Ameriky“ z 30. března:

„Ukazuje se, a je to trochu spekulace, že v některých případech ten virus se chová jinak než v případech jiných. Je otázkou, jestli to jsou úplně stejné klony nebo jestli je to nějaká varianta, která je trochu odlišná, protože konkrétně u toho taxikáře (jde o případ prvního komunitního přenosu v ČR) ten virus se choval velmi agresivně, postihl vlastně podobným způsobem jeho nejbližší příbuzné, nakazilo se několik lidí,“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lame-se-chleba-rekl-Prymula-Nakazene-sestry-Mozna-jinak-A-temna-informace-o-viru-u-nas-618835

Včera jsem narazil na další „objevení Ameriky“ ohledně léčby chlorochinem, resp., hydroxy-chlorochinem:

Nová naděje pro pacienty s koronavirem: lékaři jim nasazují přípravek Plaquenil

Přitom já už jsem na takové informace, včetně užití těchto látek ne jen proti u nás neobvyklé malárii, ale též mnohem obvyklejšímu revmatu / artritidě, narazil mnohem dřív, opět Česky, takže se obávám, že snahou možná je záměrně moc nešířit tyto informace k občanům, aby se nesnažili si podobné léky obstarat pro vlastní potřebu, což považuji za nezadatelné právo každého člověka – chránit vlastní zdraví, když státy se ukazují jako ne úplně nejspolehlivější!

  1. března:

Může chlorochin či hydroxy-chlorochin v kombinaci se zinkem či azitromycinem vyléčit COVID-19?

Strašení SÚKLu proti chlorochinu z 27. února:

SÚKL varuje: užívání chlorochinu proti koronaviru může mít vážné vedlejší účinky, prevence neexistuje

Závěrem bych tedy všem silně doporučil místo slepé víry v autority používat vlastní rozum a kritické myšlení, obstarávat si informace z více různých, třeba i protichůdných zdrojů, kdo umí cizí jazyky, tak určitě tyto znalosti využít, příp. i možnosti byť nedokonalých strojových překladačů! Také je dobré nezůstávat na povrchu, nevěnovat se jen tomu, co je na titulních stránkách novin či v hlavních televizních zprávách, ale všímat si toho, co zůstává v pozadí, neb spousta toho, co jakoby zapadne, se v budoucnosti ukáže jako velmi důležité, ale to už bývá většinou pozdě na možnost takové informace využít řekněme v zájmu zdraví a života sebe či svých blízkých!

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Koronavirus, aneb ďábel je skryt v detailech

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse