Necenzurujeme.cz

Lidi, opravdu vám to ještě nedošlo?

Opravdu vám stále nedošlo, jaká hra se tu hraje? Nejde jen o likvidaci svobody slova, ale i o likvidaci soukromého vlastnictví, o jednu jedinou povolenou energii - elektřinu, abyste pak byli snáze ovladatelní.

Nemáte na koupi vlastního bytu? Nedosáhnete na hypotéku? Nejste schopni splácet tu, co máte? Uvažujete o prodeji vlastního bydlení, abyste přežili? Vždyť ale ty peníze z prodeje spotřebujete a pak nebudete mít už nic. Stačí se podívat na realitní trh - prodeje stagnují, ceny klesají a nekupují ani investoři - čekají na větší pokles cen, až lidi budou prodávat v zoufalém boji o přežití střechu nad hlavou za jakoukoli cenu.

Kolik jste projeli benzinu či nafty před dvěma lety a rok a kolik za posledních 12 měsíců? Za chvíli zjistíte, že auto je věc stojící na ulici nebo v garáži, kterou si nemůžete dovolit používat pravidelně, nebo častěji.  Taxík vyjde levněji. V zoufalství prodáte střechu nad hlavou, abyste přežili a půjdete do pronájmu. Jenže ouha, ten pronájem vás vyjde na stejné peníze, jako splátky hypotéky, na které dnes nemáte. Byty pod cenou skoupí korporace a budou vám je draze pronajímat. O to jde.

A tak brzy spotřebujete peníze za to, co jste prodali, peníze, které navíc díky inflaci ztratí za rok 20 - 25 hodnoty, tedy kupní síly. Jíst přece musíte, platit energie také no a nájem pak taky. Nakonec vám nezbude nic. Pořád vám nedošlo, že vláda proti současnému stavu nic nedělá, protože jí to vyhovuje, jelikož do rozpočtu díky inflaci teče cca o 20% více příjmů? Ty peníze ale vláda potřebuje na nákup nesmyslně drahých zbraní z USA.

Potřebuje je na pomoc více jak půl milionu Ukrajinců u nás. Potřebují ji opravdu všichni? Proč nejdou ti mladí rozesmátí ukrajinští hoši bojovat za vlast? Vláda potřebuje vaše peníze na nesmyslné IT a jiné zakázky, které se zřejmě rozkradou a mnohé budou k ničemu a nikdy se nespustí. Potřebuje je na nesmyslné zbrojení. Narvali do nás anticovid chemii, možná v rozporu se zákonem, utráceli miliardy v nouzovém režimu tak, aby nemuseli dělat výběrová řízení.

 Dnes varují, že další očkování je škodlivé? Nakupovali přes čerstvě založené firmy roušky proti prachu (a ne proti covidu) a „nezbytné“ zdravotnické potřeby bez atestu za 500,- Kč/kus a ty firmy je nakupovaly z Číny za 25,- Kč. Nikdo nebyl šetřen, nikdo není stíhám za rozkradení vašich daní. Nakupovali za miliardy vakcíny, které se pak pálí. Pálí vaše daně. Provize a zisky zainteresovaných firem ale nikdo nespálil. Byl nouzový režim, a tak bylo vše povoleno.

 Proto stát dnes odrbe důchodce a pak každého z nás? Vláda, složená z novodobé Národní fronty, ze stran, které se včera nenáviděly, ale dnes jsou SPOLU, aby mohly být u penězovodů, u koryt.  Nadáváte? Proč? Vždyť jste tak rozhodli vy, respektive 1 493 905 voličů, kteří volili SPOLU a 2 855 134 voličů, kteří nepřišli k volbám. Chápete? 1 493 905 lidí rozhodlo za 8 275 752? Nepřijde vám to šílené?  Vládne nám Novodobá národní fronta, jejíž strany prohrály volby a přesto vládnou.

Budeme kupovat zcela nesmyslně stíhačky F-35, kdy cena jedné je vyšší, než pronájem všech stávajících Gripenů? Budeme předělávat za miliardy logistiku a letiště? Budeme kupovat německé tanky Leopard, které neunese většina našich mostů, a tak budeme stavět mosty nové? Za co, když většina je údajně v havarijním stavu? Pětikoalice slibovala že bude šetřit a přitom rozhazuje plnými hrstmi, nejvíce od roku 1990!

Budeme naprosto nesmyslně nakupovat zbraně ve chvíli, kdy je více jak 300 tisíc seniorů a více jak jeden milion rodin s dětmi na hranici chudoby? Nají se za ty zbraně a zaplatí nájem?

 

 Chodíte demonstrovat? Nadáváte na facebooku? Opravdu si myslíte, že tím něco změníte? Vždyť to, co se dnes děje, zavinila většina z vás. Za dva roky zase naskočíte na předvolební sliby, na mediální propagandu, která volby rozhoduje a pak zase půjdete demonstrovat? Zas to, co se dnes děje nemůže Putin a svým způsobem ani současná vláda diletantů a válečných štváčů, ale většina z vás, která tu vládu zvolila. Proberte se, moc prosím.

Michal Malý, místopředseda MO Trikolora Praha

Napsáno pro Parlamentní listy

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Lidi, opravdu vám to ještě nedošlo?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse