Necenzurujeme.cz

Neberme mladým trávu a sdílení, aneb proč uspěli Piráti

Když jsme byli hluší k neškodným požadavkům velké části mladé generace, jako je povolení pěstovat si „marjánku“ pro vlastní potřebu či beztrestně si zadarmo sdílet muziku a filmy, máme, co jsme chtěli.

Důsledkem je, že tito mladí pak nabudou dojmu, že vlastenec = „zpátečník“ neochotný pochopit potřeby mladších, takže podpoří ultralevicová sluníčka např. z Pirátské strany, napojená na extremistické hnutí Antifa, v USA nově označené za teroristickou organizaci.

Muziku si lidi kopírovali již dlouho, minimálně od 60tých let, kdy se u nás ve větší míře rozšířili kotoučové magnetofony, rozhodně to nepřišlo až s počítačovou érou. Jenže autorsko-vydavatelská lobby si začala pro sebe ukrajovat víc a víc našich svobod. Jedna z největších zhůvěřilostí českých politiků na tomto poli byla, když na nátlak západu prodloužili copyrightová autorská práva z 50ti let po smrti autora na 70 let po smrti autora, a to se zpětnou platností, což svého času zarazilo volné vydávání děl Karla Čapka (zemřel koncem roku 1938) na internetu.

A podobné je to s marihuanou. Je jasné, že lži typu – začneš u jointa marihuany a skončíš na heroinu – již prokouklo mnoho lidí, a dokonce USA, symbol jednoho z nejtvrdších pronásledovatelů uživatelů měkkých drog, změnily postoj, když byla v některých státech USA na základě referenda marihuana legalizována úplně, tedy ještě ve větší míře než v pověstném Holandsku. A, světe, div se, nic se nestalo, Colorado se nezměnilo ve stát feťáků, dopravních nehod, krádeží, prostituce a nevím čeho. Naopak i původní tvrdí odpůrci legalizace nakonec byli pod tlakem reality nuceni uznat, že se mýlili a že jejich černé scénáře se nenaplnily, naopak, stát si přišel na nové peníze z daní na nově legalizované konopné výrobky.

Takže…, netrestejme ne jen mladé za kouření či pěstování si „trávy“ (nikoli neškodné, ale mnohem šetrnější ke zdraví než povolený alkohol…) pro vlastní potřebu a za sdílení hudby a videí… a ti nebudou mít důvod házet hlasy Ivanu Bartošovi, sympatizujícímu s násilníky z Antify a podporovateli masové imigrace – rozumným členům Pirátské strany se tímto moc omlouvám, ovšem lidi smýšlející jako jejich současný předseda Bartoš bych rozhodně v žádných volbách nepodpořil.

Uvědomme si, že neochota vyjít vstříc potřebám mladé generace v těchto malichernostech u nich může vést ke stejnému pocitu naštvanosti vůči starším, jako vede arogance tzv. pražské kavárny k naštvanosti ne jen mě, ale i mnoha dalších obyčejných lidí na tuto tak zvanou „intelektuální elitu“. Nebuďme tedy stejně „zaberanění“ jako neomarxisté a kavárna, ale naopak ukažme vlastním příkladem, co znamená rozumná tolerance a respekt bez kulturního masochizmu, potlačování vlastních tradic, bez ustupování islamizačnímu nátlaku, ale také bez tendencí k ultrakonzervativnímu, národnímu či náboženskému autoritářství, viz některé země na východ od slovenských hranic. Je to, jak se říká, prašť jako uhoď.

 

P.S. Používání slova „pirátství“ pro kopírování informací proti vůli autora považuji za stejně nehorázné demagogické nálepkování, jako označování třeba Tomia Okamury nebo Martina Konvičky za „nácky“. Krádež znamená, že okradený přijde o nějaký svůj majetek, což u tzv. „pirátství“ rozhodně neplatí, spíš to lze nazvat jako neoprávněné nakládání s informacemi…, ale rozhodně ne krádeží, to je naprostý nesmysl.

 

Colorado dva roky po legalizaci konopí: klesá kriminalita a stoupají daňové výnosy

 

Nahrál na YouTube 10 hodin šumu. Dopustil se prý porušení autorských práv

 

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Neberme mladým trávu a sdílení, aneb proč uspěli Piráti

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse