Necenzurujeme.cz

Jsem zastáncem pragmatizmu a selského rozumu.

Proto mně ideologičtí lidé nerozumí. Proto jsem také schopen změnit názor, pokud mě pozdější zkušenosti a jejich zhodnocení logickým přemýšlením dovede k přesvědčení, že jsem se v tom či onom těžce mýlil.

Ideologové z různých „táborů“ tomu říkají „převlékání kabátů“, já tomu naopak říkám poučení se z vlastních chyb a omylů, což je něco úplně jiného. Když někdo „převléká kabát“, dělá to kvůli politickému, kariérnímu či ekonomickému prospěchu. Když se někdo poučí z vlastních chyb a změní postoje, dělá to z niterného přesvědčení, i když mu to naopak může přidělat problémy, může ztratit politický vliv, dobře placené zaměstnání či přízeň některých lidí.

Když jsem začal veřejně vystupovat proti masové imigraci a neomarxizmu, dost lidí jsem si naštval, a dalo se to čekat…, i teď mi někteří každou chvíli vyčítají, proč to stále řeším, třeba i na vánoce. Ale pro mě je to otázka přežití našeho národa jako národa, s našimi zvyklostmi, tradicemi a způsobem života. Kdybych se podvolil nátlaku a k těmto otázkám mlčel, bylo by to proti mému svědomí, proto něco takového odmítám.

Ovšem rozhodně nejsem z těch, kteří by vlastenectví či národ měli za nějakou „posvátnou krávu“, tím bych poklesl zase do ideologie, jen bych multikulti nahradil třeba nacionalizmem. O to mi vůbec nejde. Jde mi o to, abychom si zachovali právo žít ve vlastní zemi ponašem, aby se u nás neomezovala svoboda projevu, aby se neomezovaly některé křesťanské a tradicionalistické projevy, včetně třeba omezování vánočních akcí či školních obědů bez vepřového, rušení některých oper či divadelních představení, aby se náhodou neurazila nějaká ta menšina…, naopak naprosto vůbec nemám potřebu šířit proti někomu nenávist. Podobně jako sluníčka, jen „z opačných pozic“ se zachoval Marián Kotleba, když svévolně v půlce zastavil jedno divadelní představení, protože se příčilo jeho vlastním hodnotám. Takže zrovna on nemá neomarxistům ani islamistům co vyčítat, chová se naprosto stejně, jen pod hlavičkou jiné ideologie, proto mu to Slováci v nedávných volbách spočítali, stejně jako Češi různým pokryteckým a prospěchářským politikům z tzv. tradičních stran.

Jestliže chci hasit požár, nejedná se přece o „nenávist k ohni“, ale o obranu životů a majetku. A podobně je to s otázkou mého vystupování proti některým zhoubným ideologiím. Jako Martin Konvička říkám – já k muslimům necítím nenávist, je mi jich naopak líto, že se stali obětí tohoto nenávistného a netolerantního náboženství.

Když se Ježíš hádal s farizeji, také to nedělal z nenávisti, v mnoha věcech by se s nimi naopak shodl. Ovšem bojoval proti jejich sektářskému fanatizmu, viz jeho věta, že sobota byla stvořena pro člověka, nikoli člověk pro sobotu, když farizeové fanaticky bránili všelijaké ty judaistické zákazy, co nesmíte dělat o šabatu. A já v podobném duchu říkám – člověk nebyl stvořen pro lidská práva, ale lidská práva pro člověka. A tím bojuji proti sektářství lidskoprávních „farizejů“, pro které je nemyslitelné lidská práva měnit jinak, než k nim jen přidávat, přidávat a zase přidávat, bez ohledu na následky.

Závěrem bych chtěl varovat ty, kteří mají tendenci vzhledem k naštvání se na jednu fanatickou ideologii podobně fanaticky podporovat ideologii opačnou. Tohle je cesta do pekel, správnou cestou je přestat se na svět dívat „černobíle“, stylem „Buď, anebo“. Žádný fanatizmus nikdy ještě lidstvu nic dobrého nepřinesl, to je třeba mít stále na paměti!

Někdy mi bohužel připadá, že stejně jako některá sluníčka nenávistně urážejí lidi, kteří bojují proti islamizaci a ilegální imigraci, tak někteří odpůrci islamizace a masové imigrace nenávistně urážejí ty, kteří si dovolí jen tiše špitnout, že jejich politický idol přece jen nemá pravdu ve všem, ale že se také může v něčem mýlit. Nebudu jmenovat, jen bych chtěl na tomto místě prohlásit, že pro mě je to „Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet“.

Stop všem druhům sektářství, fanatizmu, extremizmu a fundamentalizmu, ať náboženského nebo politického! Ať žije svoboda pro všechny tolerantní lidi, kteří neubližují druhým pro jejich odlišné přesvědčení, názory a postoje!

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jsem zastáncem pragmatizmu a selského rozumu.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse