Necenzurujeme.cz

Cenzura blogů na Idnesu přituhuje

Před chvílí jsem se na tamějším blogu dočetl od pana Luďka Mazurka, že pan Banga smazal celý blog Lucie provazníkové kvůli kritice Radka Bangy a obhajoby Ortelu.

Po krátké době se na stejném portálu objevil článek, kam zmizely blogy Lucie Provazníkové a Luďka Mazurka a že Patrik Banga jako šéf-admin blogu selhal. Psala jej jistá paní Přikrilová. Během několika minut zmizel i tento její článek.

Plný text zcenzurovaného blogu L. Provazníkové lze najít např. zde. Ovšem daleko daleko horší snad je výmaz blogů, které se paní Provazníkové zastávají. Tak daleko dřív pan Patrik Banga přece jen nezašel. Vzpomínám si, kdy já sám jsem se podobně zastal Břetislava Olšera, když mu byl smazán blog na Idnesu, článek měl tehdy poměrně vysoké hodnocení, ovšem tehdy se redaktoři/adminové snažili ještě věc slušně vysvětlit a nereagovali „silou“, tedy bezskrupulózními výmazy všeho, co se jim nehodí. Ovšem jakmile jde, aspoň jsem se to dočetl…, o bratra šéf-admina Idnes blogu – Radek a Patrik Bangovi jsou dle mých informací sourozenci, tak to už je samozřejmě „tětí do živého“, takže se začíná uplatňovat úsloví – já na bráchu…, a to i na úkor svobody projevu na tak velkém a čteném blogovacím serveru.

Nicméně, jak se říká, všeho do času. Věřím, že budou-li tyto praktiky Patrika Bangy pokračovat, utrpí tím čtenost blogů na Idnes obecně, což není z obchodního hlediska zrovna „dobrá zpráva“. Vyzývám všechny čtenáře blogu na Idnesu, pokud narazí na tento článek, aby nemlčeli, dávali karmu všem, kteří se nebojí „ve lvím doupěti“ upozorňovat na tamější cenzurní praktiky, vyjadřujte se v diskuzích pod těmito blogy, bojkotujte redakční blogy a články Bangových příznivců…, zkrátka ukažme cenzorům, že akce vyvolává reakci, že nejsme tak bezbranní a že může přijít „trest“, nikoli fyzický, ale trest od čtenářů. Pokorně se přiznávám, že tento text si netroufám na svém idnesáckém blogu zveřejnit, asi by to k ničemu nevedlo, proto jej publikuji zde, kde věřím smazán nebude, a tedy bude možno jej šířit.

Svobodě projevu zdar!

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Cenzura blogů na Idnesu přituhuje

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse