Necenzurujeme.cz

O nádherné písničce našich „umělců“, o Cizí zdi..

Nový hit, který má na svědomí internetový moderátor, bavič a podle mě kluk, který to má v hlavě hodně dobře srovnané, Kazma, mě před chvílí dojal až k slzám.  

Beru si třetí kapesník a usedám znovu před monitor a pouštím si píseň znovu. A opět se mi derou slzy, když vidím jak procítěný výkon ti naši „umělci“ předvádí.

Výtěžek z hitu poputuje obětem dopravních nehod. Tato myšlenka a snad i její realizace je skutečně jediným smysluplným počinem z celého toho divadélka, které je možné shlédnout.

Sociální sítě jsou až brutálním nástrojem a cestou ke zviditelnění se a k ještě větší propagaci sám sebe. Ale vždy i tento způsob bude mít svou světlou a i stinnou stránku. Sociální sítě nejsou ničím jiným, než odrazem obyčejného života.

Kdyby ti naši „umělci“ soustředili své síly do svých profesí a do svého kumštu a vyvarovali se například politických prohlášení a postojů, nevěřím, že by někdo jen tak přišel na jejich profil a tam na zeď vepsal nějaký ošklivý a nenávistný komentář.

Je tedy pravda, že někdy i třeba takový text hitu, jako je ten o neposlušných teniskách co by šly světa kraj, může v někom vyvolat pocit nevolnosti a možná i nenávisti, ale nemyslím si, že by zavdal někomu důvod k tomu, aby se sebral a šel napsat nenávistný komentář.

U té písně mám pocit, že se ti „umělci“ zřejmě spletli v procítěnosti textu a nebo netuší, že i sociální sítě umožňují zachovat si své plné soukromí a tak bych jim doporučil, aby zkusili najít na svém profilu to kouzelné tlačítko „Nastavení“ a tam svůj profil uzavřeli a žili si pouze v tom svém krásném světě bez nenávisti, jedu a zlých lidí..

Ano, jsem naivní. Ono to jaksi funguje jinak. Bez otevřeného profilu by nebylo „lajků“ a sdílení. Málokdo by se tak dozvěděl, nejen co měl „umělec“ oblečené na večírku z předešlé noci, ale hlavně by jaksi fanoušek netušil, kde bude příští koncert a kde se bude jeho milovaná stár nacházet třeba ve čtvrtek. A nebo tušil, ale bylo by zapotřebí k tomu využít placenou inzerci.

Nevím kde se v těch některých našich „umělcích“ vzal pocit, že když umí zazpívat písničku, že rozumí všemu a nikdo nemá právo s jejich názorem a pohledem na svět nesouhlasit. A už vůbec nevím, proč by pro mě měl být jediný správný názor nějaké zpěvačky nebo herce. Pokud budou psát své názory na hudbu, film či jiný druh umění, kterému skutečně rozumí, pak je asi vše v pořádku. Ale kde je důvod toho, že rádoby herečka pojme podezření, že její názor je jediný a správný a najde v sobě dostatek drzosti, že kritizuje třeba prezidenta země? To fakt čeká, že jen proto, že dostala nějaký štěk v nekonečném seriálu a nebo možnost vystoupit na pódiu před pár stovkami lidí, budou všichni nadšení z jejich nenávistných komentářů? Opravdu neví, že stejně jako jsou odpůrci, jsou i zastánci? A jak je vůbec možné, že když sama fluše „jed“, že se diví, že se jí dostane ze stejného džbánku? A proč by jako nemělo? Protože ona je jakože známá „osobnost“? A nebo kde je ten pravý důvod, aby s nimi nemohl někdo nesouhlasit?

Když zpěvák napíše, že zazpíval krásně písničku a že si to užil, nevěřím, že se pod jeho profil dostaví více než pět lidí, kteří mu napíšou, že zpíval tragicky a že jemu nebo jeho rodině něco udělají. V tomto případě bych i dokázal ten text pochopit, ale skutečně se to takhle může stát?

Kdyby zpěváci zpívali, herci hráli divadlo a své sociální sítě, tedy veřejné profily, by používali pouze k sebeprezentaci ohledně jejich pracovního a třeba i soukromého života, pak by vlastně neměl kdo tuto dojemnou písničku zapět.

Ale pokud se jako veřejně známá osobnost rozhodnou mluvit třeba o politice nebo politicích a prezentovat své názory a postoje veřejně, musím přece počítat s tím, že oslovím nejen ty, kterým se myšlenka zamlouvá, ale i ty, kterým ne. Pak je přece logické, že se povede diskuze a velmi často dochází i na ostrá slova.

Ale ani ten největší naivka by přece nečekal, že když někde někoho urazí, nebo o někom řekne něco špatného, že s ním budou všichni souhlasit a plácat ho pomyslně po zádech jaký je to pašák..

A tak máte vážení a milí „umělci“ asi jen tři možnosti.

Zavřete své profily, vytvořte soukromé skupiny a tam se po těch Vašich zádech bujaře plácejte a pište si fantastické a obdivné komentáře, a nebo si buď zvykněte na rub a líc a nebo přestaňte brblat do věcí, kterým nerozumíte a o kterých již předem víte, že naštvou velký počet lidí..

To, že umíte krásně zpívat a nebo zahrát v reklamě stromeček, z Vás skutečně odborníky na Zemana a nebo třeba na Rusko, neudělá. A nikde jsem neviděl zákon, který by Vám, Vy naši „umělci“ neumožnil si přímo k Vám domů pozvat pár afrických rodin imigrantů, vyplácet jim ze svého kapesné a postarat se o ně tak, jak většina z Vás otevřeně hlásá do světa a požaduje po druhých..

Chtít po druhých něco, co prostě sám nedělám, se stalo jakousi mantrou současné Evropy. Kolik z Vás páni a dámy z Vašeho světa alespoň tuší, že to co utratíte někde za večeři, je měsíční příjem někoho, po kom Vy chcete, aby se staral o lidi, kteří si starost a péči nezaslouží?

Lidi už mají dost sbírání víček a podporování někoho, koho ani neznají především proto, že vidí sami ve svém okolí, kolik potřebných lidí v naší zemi máme. A víte vážení umělci co je na tom skutečně to nejhorší? Asi tušíte, nejhorší na tom je podstata a skutečnost, že ti potřební se dokáží o to málo i podělit. Na rozdíl od mnoha uvědomělých a proti uměle vyvolaným strašákům bojujících jedinců..

Pokud nechcete „jed“ na své zdi, přestaňte se sami jako jed chovat. Rádců a poradců máme v této zemi již beztak nadbytek..

Tak ať Vám to hraje a zpívá..

A všem přeji krásnou neděli..

https://www.youtube.com/watch?v=fTy_ykJRIXw

Štítky článku:

prestiž 1: 21,26 přečteno 1 989×

2 Hodnotit článek 17

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

O nádherné písničce našich „umělců“, o Cizí zdi..

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
dahlie:
... moc hezky napsané ( netušila jsem, že tolik umělců rozumí politice... jsou pro mmě zklamáním)

V interní diskusi je 1 příspěvků | poslední příspěvek 25. 9. 2018 21:27 || Diskutovat

Facebook diskuse