Necenzurujeme.cz

V roce 1977 podepsali ANTICHARTU dnes nám chtějí radit

Jako oficálně evidovaná nepřátelská osoba v evidenci StB, si dovoluji připomenout že se mi nelíbí projevy naší kulturní fronty. Podle mne je mnoho „umělců“ kteří svým halasným antikomunismem zakrývají své chování v normalizačních letech po roce 1969. Zajímavé je, že publicisté na chování značné žásti kulturní fronty veřejnost neupozorňují, naopak i mezi nimi je množství problematických existencí.

V roce 1977 podepsali ANTICHARTU dnes nám chtějí radit

Oficiální název Anticharty zněl "Za nové tvůrčí činy ve jménu socialismu a míru" a její text, pod který se dobrovolně podepsalo velké množství českých celebrit, vychvaluje činnost Komunistické strany Československa. Umělci, kteří Antichartu podepsali, vyjádřili svou loajalitu komunistům a celému tehdejšímu zločineckému režimu. Seznam podpisů zájemci najdou na webu:

http://liquidator.blog.cz/1301/v-roce-1977-podepsali-antichartu-nyni-voli-schwarzenberga-aneb-seznam-ceskych-umelcu-kteri-podepsali-antichartu

Velkým překvapením pro mnohé, je fakt, že umělci, kteří tento dokument podepsali, se dnes tváří jako velcí bojovníci proti komunismu. Převážná většina z nich, díky tomu dokonce slaví úspěchy i dnes. Jmenovat bych jich mohl desítky. Připomenu na tomto místě pouze Zdeňka Svěráka. I on byl totiž v KSČ, jako ostatně mnozí další a ochotně podepsal v roce 1977 Antichartu (souhlas se všeobecným porušováním lidských práv v ČSSR). Spolu s ním se podepsalo celkem 76 národních umělců, 360 zasloužilých umělců a přes 700 dalších. Je jen málo těch starších umělců, kteří mezi nimi nebyli. To ale těmto prodejným komediantům nebrání v tom, aby nám dnes coby „angažovaní umělci“ vykládali jak bojovali proti komunismu. Při tom stejně jako před rokem 1989 parazitují na státním rozpočtu, pletou se do politiky a pomlouvají demokraticky zvoleného prezidenta.

Štítky článku: politikaspolečnostspravedlnosttotalita

prestiž 1: 43,81 přečteno 1 472×

2 Hodnotit článek 64

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

V roce 1977 podepsali ANTICHARTU dnes nám chtějí radit

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse