Necenzurujeme.cz

NA KOLENA!

Čas od času nám příroda naděli větší průser. Proč se to děje nevíme. Co víme že když se to stane, vždy se dohadujeme proč. Možná žádné proč není, ale dohady jsou vždy. Dříve když se ozvala pandemie, sopka, zemětřesení, výkyvy počasí, požáry, povodně a poté přicházel hladomor, přičítalo se to bohům a obětovali jsme jim.

Dá rozum že kněží, ač měli také strach, na tom vydělali. Pak nastoupila církev jednoho boha, a jak se nějaký ten větši průser stal, tak všichni na kolena, kajte se pacholci, to máte za trest, modlete se a zpovídejte, nezapomeňte přispět do kasičky. A lidé padali na kolena a vroucně se modlili. Také to nebyla sranda jako my, co by za to v minulosti dali kdyby mohli dřepět doma, žrát a čumět na televizi, nebo na počítač, pěkně v teplíčku a kafrat že není droždí,  a ještě musí člověk jít ven s rouškou.

 Tenkrát to bylo takové, že zažít jeden takový den našich předků, když je postihla nějaká taková rána, tak z toho naši ufňukanou generaci klepne pepka. A nemusíme se dívat do středověku, stačí, kromě španělské chřipky třeba dva výbuchy sopky v 19. století, kde kromě toho že zabíjela tubera, tak po každém výbuchu byla sprostá zima celý rok, sněžilo i v létě, a byla neúroda, a pro většinu lidí hlad. A to bylo ještě pohodlí proti dřívějším katastrofám. 

 Být to dnes tak se diskutuje kdo tu sopku vybouchl, jestli CIA, Mossad nebo Putin, popřípadě Čína. I dříve ne všichni měli za to že stačí upálit pár čarodějnic a je to v cajku. Sice bylo, nic netrvá věčně, ale snažili se přijít tomu na kloub. Teda snažíme, stále tápeme a vymýšlíme blbosti, jako by pandemie chřipky byla novota. Pro některé to padalo z nebe, proto se báli komet a meteoritů, poté vždy přicházel nějaký zmar. Ono to může být i tak, třeba tyto tělesa přinášejí víry, vzpomeňme na Tungusku na Sibiři, 10 let před španělskou chřipkou, také přišla z Číny, je možne že to na Sibiř také tak přišlo, i když to vypadá nepravděpodobně. 

Dohadovat se budeme stále. Vymýšlet různé kraviny proč se to děje také, ale já bych to nechal vědcům. I tak jim to bude trvat. Ale jelikož víra už je dnes mrtvá, neboli jako řekl Nietzsche, bůh je mrtev, tak říkám ať žije bůh. Protože život vyplní prázdnou díru. A máme tu nové náboženství. ZELENÉ. Ne všichni jsou Greténisti, je více odrůd, také ne všichni byli katolíci, dokonce byl čas kdy byli dva papeži. a pak spousta protestantských církví, mezi sebou nevraživí, totéž dnes. A přičítáme to tomu že planetu ničíme a špiníme, a planeta se brání. Bohužel planeta to dělala i když nás bylo přehršle, planetu jsme nemohli ničit a špinit, protože jsme na to ještě neměli. Zvířata více zabíjela nás než  my je,  dnes naopak. 

Ale lidi se nemění jen ta technologie, takže zase hodně lidí padá na kolena, a kajme se my hříšníci, Covid je trest za to že Zemi znečišťujeme, že je nás moc, že užíváme plastové pytlíky a brčka. A tady to teda máme. JAK ŘÍKAJÍ ANGLÁNI, ČÍM VÍCE SE VĚCI MĚNÍ TÍM VÍCE ZŮSTÁVAJÍ STEJNÉ. 

A ZATÍM JE TO JEN STARONOVÁ HISTORIE, AKORÁT JSME SI MYSLELI ŽE NÁS UŽ SE TO NETÝKÁ, ŽE MY POROUČÍME VĚTRU DEŠTI, MY JSME VYSOCE CIVILIZOVANÍ. A EJHLE!

Štítky článku:

prestiž 1: 14,51 přečteno 364×

0 Hodnotit článek 8

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

NA KOLENA!

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse