Necenzurujeme.cz

Paroubek je po Gottwaldovi ten nejnebezpečnější člověk ...

zaslechl jsem včera ve venkovské hospodě. Obec má 1026 obyvatel. Docela mne to překvapilo, protože jsem si myslel, že venkov jde „doleva“. Omyl. Je to půl na půl. Venkov není co byl. Na venkově platí osobní vztahy, Jeden zná druhého a každý ví o každém. Jestli je lump nebo poctivý. Potřebujete elektrikáře, zedníka, topenáře, právníka nebo dokonce doktora? Zajděte na venkově do hospody a seženete, co potřebujete. Perfektní kvalita a rozumné ceny. Na venkově ale poznají lumpy i na dálku. Ma první pohled. I z titulky novin. A jsou se vším hned hotovi.

Pak následoval výčet věcí, které za posledních 8 let „Jirka a spol.“ slibovali a komentář, který nejde opsat bez rizika okamžitého smazání blogu. Zhruba metrákový (jak jsem po chvilce zjistil zámečník) se svěřoval že nerad ODS a Klause a tak volil ČSSD, pak Špidlovo ANO, pak Paroubka. „Je to na hov*o,...“ prohlásil nakonec zámečník. „Třikrát jsem je volil a stojí to za čím dál větší hov*o. Slibujou přídavky, péči zadarmo a pak nic. Jen rozflákaný silnice a kšefty s akciema. Já makám celej život a mam ho*no, ajzboňák jde do politiky a za minutu udělá kšeft s akciema za sto melounů. A teď ještě mám platit u doktora zasměčoval u svého (každodenního) osmého piva zámečník. K volbám už nejdu, je to všechno stená svoloč, všichni jen kradou a na lidi se*ou, radši budu volit komunisty, ti je proženou..“. zakončil monolog.

Zdravotnictví zdarma. Jiří Paroubek si láskyplně přivinul chudáka nemocného občana na svůj rozměrný pupík plný socialistické zdravotnické péče zdarma. Co na tom, že na konci té socialistické zdravotní péče zdarma jsou občas mrtví díky péči heparinových vrahů, pozdních dojezdů sanitek, chybných diagnóz zcela přetížených a směšně placených lékařů, kteří jsou pod bičem rizika neúhrady výkonu ze strany VZP či jiném pojišťovny? Že ředitelé nemocnic nemají na mzdy a nové přístroje? Co na tom, že platy lékařů jsou možná nižší než platy stranických sekretářek Lidového domu? Lidový dům se tak sice jmenuje, ale je opravdu pro lidi? Tedy pro tu obyčejnou většinu lidí?

Jsem ochoten kdykoli doložit odpověď exnáměstka ministra zdravotnictví za ČSSD, který mne poslal do háje ve chvíli, kdy jsem zoufale bojoval o zdraví mé ženy, jež byla 8 let neléčena. Neobviňuji lékaře, ale socialisticvký systém zdravotnictví zdarma dle ČSSD, sytém, který z lékařů dělá dělníky pásové výroby a nutí je k tabulkovým výkonům často na úkor kvality lékařské péče.

Od 1.1.2008 se platí poplatky u lékaře. Zaplatil jsem je poprvé letos v lednu a to hned 2 x a zaplatil tedy 2 x 30,- Kč spolu s manželkou, když jsme šli na pravidelné preventivní vyšetření. Zaplatil jsem bez problémů celkem 60,- Kč, tedy dvě piva, která jsem si ten den stejně nedal, protože jsem řídil. Zjistil jsem ale, že se u lékaře přece jen něco změnilo. A to dost podstatně.

Ještě vloni jsem, přestože jdu k lékaři jen když musím (a to většinou využívám servis soukromých lékařů, které přímo platím za kvalitu a prevenci ), chodil velmi nerad. I k němu totiž chodí také pacienti „jen“ na pokladnu a čekárna byla vždy plná. Dvě až tři hodiny přecházení v čekárně mezi pokašlávajícími spoluobčany. I s vyšetřením 3 - 4 hodiny ztraceného času za jednu návštěvu u lékaře.

Včera jsem byl letos poprvé u lékaře. V čekárně na místo cca 20 lidí jich bylo 7. Na řadu jsem přišel nikoli za dvě hodiny, ale za 35 minut. Na místo urvaného doktora, který se mi vloni věnoval 10 minut, mi dnes ten saný, usměvavý, podal ruku a věnoval se mi místo obvyklých deseti minut celých třicet. Nedalo mi to a optal jsem se sestry co se děje. Řekla mi, že za uplynulých 14 dní dělala statistiku ordinace. Výsledek: pokles pacientů o 26 %, pokles vypsaných předpisů na léky o 34 %. „Lidi si radši, když mají víkendovou teplotu vezmou dovolenou a v pondělí jsou do práce,...“ dodala.

Zaplatil jsem 30 korun, lékař se mi více věnoval a ušetřil jsem 2 hodiny čekání. Hodina mé práce ve firmě stojí cca kolem 1.500,- Kč (a to jsem hodně při zemi). Takže jsem si za 30,- Kč „koupil“ cca 3.000,- Kč. K tomu úsměv sestřičky, podání ruky od lékaře a jeho aktivní pozornost při vyšetření, protože nebyl unaven a vystresován předchozím davem. Že by si Jiří Paroubek myslel, že nakoupí voliče za 30 korun? Tomu se mi nechce věřit.

Jak vypadá socialistické zdravotnictví dle ČSSD pánů Paroubka a Rátha? gott_big2.jpgZahlcení a vystresovaní lékaři, dentisté, kterých je málo a nestíhají a tak odmítají nové pacienty. Povinnost lékařů neučinit výkon který by VZP či jiná pojišťovna neuhradila, ředitelů zas, aby bylo na mzdy. A cenu snižování nákladů možná na sterilizaci, prádelnu, jídelnu, obnovu přístrojů a pořizování nových, pro pacienta lepších. Socialistický systém všeho zadarmo, na co všichni doplácínme, co se přerozděluje a „někdo nahoře v pojišťovně“ rouhoduje, kdo bude žít a kdo ne.

Ostatně, zdravotnictví (stejně tak jako jiné resorty) je v hluboké krizi. Dnes stávkují lékaři, kteří mají se dvěmi atestacemi menší plat, než sekretářka ve státních službách. Já se jim nedivím že protestují a vůbec je za to neodsuzuji. Jsem proti deficitním rozpočtům, ale lékařům je třeba přidat. I za cenu deficitního rozpočtu. Mnohý pekař má větší plat než lékař. Když ten pekař spálí chléb, tak se ten chleba zahodí. Když lékař po 12 hodinové stresující službe udělá chybu, jde k soudu. A někoho to stojí možná i život.

Nerozumím tomu, proč ČSSD podává na zavedení poplatků u lékaře ústavní stížnost. Chápu, že chce získat nové voliče na lži o zdravotnictví zadarmo. Vždyť ale zadarmo není a nikdy nebylo, každý z nás je každý měsíc platíme, i když jsme fit. ČSSD oblbuje lidi se zdravotnictvím zadarmo a protiústavností reformy a chce zrušit poplatky u lékaře. Pokud se jí to podaří, zase budu u doktora čekat tři hodiny. A to, věřte mi, nechci. Vy snad ano?

Jak se na to díváte Vy? Odpustíte si jedno pivo nebo 10 cigaret a zaplatíte 30,- Kč za poloprázdnou čekárnu a péči nevystresovaného lékaře, nebo chcete zdravotnictví „zadarmo“ podle pánů Rátha a Paroubka?

Já jsem s poplatky u lékaře spokojen.

Štítky článku:

prestiž 1: 77,98 přečteno 14 740×

0 Hodnotit článek 310

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Paroubek je po Gottwaldovi ten nejnebezpečnější člověk ...

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse