Necenzurujeme.cz

Svině!!!

Český člověk objevil internet. Pak jeho výhody. Rychlé získání informací, rychlé a levné oslovení klientů, levnou reklamu a prezentaci vlastní firmy. V řádech stovek korun měsíčně, přesto se mu to zdá drahé. Namísto psaní dopisů perem či propiskou píšeme maily. Namísto čtení knih, čteme blogy. Na místo chození do divadla nebo kina stahujeme filmy. Kdo z nás si naposledy koupil knihu nebo noviny a kolik z nás raději zapne počítač? Pak Čech, který občas, za totality v hospodě opatrně kritizoval režim objevil drogu. Anonymitu internetu.

Všimli jste si toho, kolik je na internetu „zaručených“ zpráv, tvrzení, pomluv, obvinění? Malý čecháček, škodič a závistivec je ve svém živlu. Štve ho soused, a tak někam napíše diskusní příspěvek, ve kterém označí souseda za zloděje nebo pedofila, přidá jeho nacionale, adresu či telefon. Než to soused zjistí, zpropagují informaci celosvětové vyhledavače. Lež byla vyslána, servery ji automaticky kopírují a předávají dál. Lež se propaguje a opakuje až se stane pravdou. Drtivá většina poškozených nemá šanci docílit toho, aby nepravdivá a poškozující informace zmizela a oni byli očištěni.

paroubkova.jpgVšimli jste si, jak nás politici prostřednictvím medií a to medií zejména internetových, začali přesvědčovat o tom, jak jsou "in" a jdou s dobou? Jak si začali „pořizovat“ štíhlé sexi milenky, ze kterých se přes noc staly manželky? Jak se z číšnic parlamentu přes noc staly úspěšné podnikatelky s kamarádkami živícími se prostitucí? Jak se z tlumočnic staly kultivované první stranické dámy, bránící svými pěstičkami metrákového manžela, stojícího v bezpečné vzdálenosti před fotografem? To vše nám dává internet. Masivní množství informací, bez možnosti postižení nepravdy a satisfakce. Internetová pomluva se hodí a není šance ji vymazat. Nejsem si zcela jist čistotou a upřímností lásky Petry Paroubkové k Jiřímu Paroubkovi jako k člověku. Jako k člověku, který by třeba chodil do práce jako výčepní. Zamilovala by se do něj i v takovou chvíli Petra Paroubková? Mnozí včetně mne mohou pochybovat. Petra Paroubková vystoupila z řady a anonymity a musí počítat s tím, že bude na mušce. To musela vědět předem. Pak ale proč tedy tato sexi "krásná a inteligentní" blondýnka bojuje pěstičkami proti slovenským fotografům? Kde byl v tu chvíli její statný metrákový (nebo více) manžel? Za rohem a v zákrytu. To je jedna strana věci. Petra Paroubková má co chtěla. Jirku s metrákovým pupíkem a sexi mozkem, co na svoji ochranu potřebuje pestičky útlé manželky. Jejich věc. Proč ale tyto události evokují tolik nenávisti? Je možné, že některé přhlouplé blondýnky skončí na zádech jen proto, že potkají muže, který má moc a peníze. Proč se ale hnhed najde anonymní dav, který vyrábí koláže a uráží je? Blba neudělá okolí, blb se stane blbem vlastním přičiněním. Prodejnou nebo vypočítavou ženu nezplodí její okolí, ale její rozhodnutí. Tak proč ten povyk? Pochopitelně, že když blondýnka vystrkuje v růžových šatiškách kolínka před fotografem, má k tomu osobní důvod a musí počítat jak s pubescenty onanujícími před její fotografií, tak s ostrými kritiky. Vybočila z řady. Ale ta reakce, jakkoli bude negativní by měla mít svoji mez slušnosti a faktičnosti. Poznámka autora: zdroj fotografie www.idnes.cz (Mafra).

Před časem vyšla kniha, ve které bylo (minimálně) naznačeno, že Dagmar Veškrnová-Havlová v době, kdy byla první dámou měla milenecký poměr s členem ochranky. Ve stejnou chvíli, kdy ve stejném domě spal její muž. President republiky. Jsme zřejmě jiná kultura, než ty vyspělé. Americký president strkal vlastní penis a pak doutník do stážistky Lewinské. Jestli někdo strká nepresidentský penis do bývalé první dámy, je nám jedno. Proč nám je tedy jedno něco a něco jiného ne? Naznačení toho, že první dáma souložila s členem ochranky ve chvíli, kdy vedle spal její manžel, president tohoto státu vyšlo jen knižně. Navíc, reakce tehdejšího presidentského páru byla vágní. Co by se ale tenkrát dělo, kdyby se tyto informace začaly šířít po internetu?

Jen se podívejte, kolik je na internetu pomluv a balastu. Kolik siláků, kteří nemají dostatek odvahy se při rozhovoru s kýmkoli mu podívat do očí, najednou díky internetu, hledí hrdě vpřed a hlásá svoji přízemní myšlenku jako pravdu. Kolik lidí obviňuje presidenta z tunelů, neodbornosti a píše o hlavě státu, že je (v lepším případě) blb. Abych byl objektivní, kolik anonymních mravokárců napíše, že je Paroubek svině? Kolik lidí napíše že je někdo zloděj či lhář a hodí odkaz na podobné tvrzení na internetu? Mnoho. Pravda se narodila. Poškození nemají šanci.

Podívejte se i na politiku. Nevypovídá snad tato fotografie, která není nijak upravena o aroganci a nenávisti vyfotografované osoby?internet3.jpg O tom, kdo má retoriku arogance a vulgarity a kdo ji má kultivovanou? Příklady táhnou. Pokud mediálně známý politik jedná arogantně a tuto aroganci ještě media ventilují dál, pak se tento sty šíří dolů a stává se samozřejmostí. Pak se nedivne nárůstu arogance mezi „obyčejnými lidmi“. Myslím si, že kdyby ubylo arogance socialistického Goebelse Parobka, ubylo by i arogance mezi lidmi „dole". Ostatně, prvním politikem který dal naší společnosti impuls k beztrestnému lhaní byl Václav Havel. Přes to jsem nucen protestovat proti atupidnímu zesměšňování Jiřího Paroubka a jeho novomanželky, byť legalizoval milenku během 48 hodin. Přes to vše se musím JIřího a Petry Paroubkových zastat. Zastat proti českým sviním.

Podívejme se na diskusní servery, na blogy a na tema politika. Bloggeři i „diskutující“, tedy ti co anonymně píší své reakce na rozdíl od bloggerů, kteří se provozovateli serveru identifikují. Nenarazil jsem snad na blog, kde by někdo nenapsal, že president je svině nebo expremier je svině. V anonymních příspěvcích pod blogy je takových napadení plno. Přes sytém avizující nevhodné příspěvky je nikdo nemasže. Když procházím blogy, které se týkají politiky, je mnohem více blogů, které kritizují levici a zastávají se pravice a současného presidenta než naopak. Jsou psány většinou bez vulgarit. Ale těch, co se zastávají levice a třeba Švejnara je minimum, oproti těm, kteří se hlásí k pravici a Klausovi. Čím to je? Nedávají nám snad politici jako ten, jehož nijak neupravená fotografie je u tohoto odstavce příklad?

Nepovoluje snad provozovatel blogů levičákům registrace či jim maže blogy? Nikoli. Všichni mají na blogu stejné šance. Anonymové v reakcích píší o tom, jak 90 % společnosti cosi nechce. Jak 90 % společnosti nechce Klause, ODS, poplatky ve zdravotnictví, reformu či cokoli jiného. Proč ale tito anonymové nenapíší blog, pod který se podepíší, u kterého je jejich jméno a příjmení a fotografie a nesdělí, v čem je Švejnar lepší než Klaus s doložením ověřitelných faktů, proč nevysvětlí a nedoloží pod svým jménem, s čím a proč nesouhlasí? Proč 90% bloggerů nese svoji kůži na trh a věcně, slušně a bez vulgarit s argumenty které jsou snadno doložitelné kultivovaně kritizuje levici a ta levice je přotom na blozích zastoupena jen 10 %, podporovanými samochválou bloggera Paroubka s blogy, připomínajícími prohlášení bývalé ÚV KSČ při schválení pětiletky? Ale proč je poměr anonymních reakcí přesně opačný a jejich slušnost také?

Protože většinou člověk, který vyslovuje souhlas mlčí. Prostě si něco přečte a souhlasí. Někdy klikne na karmu, ještě méně napíše souhlasný komentář. Lidé zcela logicky (potvrzeno psychology) projevují písemnou či ústní formou nesouhlas, než souhlas. Ne nadarmo se říká, že mlčení znamená souhlas. Trochu odbočím – co pak znamená mlčení 65% Čechů, kteří nechodí k volbám? Souhlas, ale s čím? Že to nemá cenu, že jejich hlas nemá vliv, že se nic nezmění? Omyl. Krutou daní demokracie je to, že za mlčící vetšinu nerozhoduje aktivní menšina.

Málokdo si ale uvědomuje, že to, že náš legitimní hlas u voleb nemá cenu, není pravda. Má cenu a to velkou. Podívejte se pod anonymní příspěvky pod blogy, zastávajícími se Klause, pravice, nebo kritizující levici. 95 % z těchto reakcí se zastává levice a většinou vulgárně napadá pravici a autory blogu. Pokud by tito anonymové byli skutečným vzorkem naší spoelčnosti a tvořili skutečné procentuelní zastoupení naší společnosti, pak by volby vyhrála ČSSD s 65 % a za ní by byla KSČM s 35%. ODS by neměla sídlo ve Sněmovní ulici, ale v emigraci v Londýně. Není tomu tak. To zdání míněníé je vedeno anonymitou internetu. To zdání se snaží ovlivňovat české anonymní svině.

Internet pomohl v Čechách stovkám tisíců lidí. Získat informace, práci, poznat partnera, koupit dům či auto. Vzdělávat se. Seznámit se. Stejné množství lidí ale poškodil. Doživotně. Denně desítky tisíc lidí prezentují veřejně, pod svým jménem a se svou fotografií své myšlenky, názory a vědomosti. Vedle toho statisíce Čechů plných žluči obviňují, napadají, pomlouvají a vyhrožují. Tak, jako se mi nelíbí anonymní urážky politiků, či jiných lidí, nemohu ani náznakem souhlasit s oplzlými kolážemi degradujícími oběť anikoli jejich autora, ale bohužel u davu mají za následek neodstranitelné poškozerní člověka, proti kterému jsou namířeny. Je známo, že nemám rád Jiřího Paroubka, nesouhlasím s jeho názory a nemám rád styl jeho jednání a projevu. Na druhou stranu mne ale naprosto nepříčetně vytočila koláž Jiřího a Petry Paroubkových, která koluje po internetu a proto k tomuto odstavci přikládám pouze jen její výřez. Jak je možné, že podobná svinstva internetová media prezentují? A opakuji, bez ohledu na politickou příslušnost osoby, jež je napadena. Jsem dalek toho, zamýšlet se nad upřímností lásky servírek či tlumočnic k politikům a nad tím, zda milují jejich sexi mozky, akcie, peníze, nebo sebe samé. Nebo je milují protože je prostě milují. Je to jejich věc. Ale napadání takovým neurvalým stylem, jaký je na přiložené fotomontáži jsem nucen ostře odsoudit! Přes to, či právě proto, že nemusím Jiřího Paroubka. Něčeho podobného je schopna pouze ta malá, zapšklá anonymní svině. kterou odsuzuji bez ohledu na to, které politické straně fandí a kterou napadá. Poznámka autora: fotografie odstraněna na základě požadavku právního zástupce P. Paroubkové. 

Jen se podívejme na diskusní příspěvky bloggerů na iDnesu, pokud se se dotknou polkitiky. Podívejte se pod mé blogy, pod blogy Karla Kříže, Evy Klokočníkové, Rudolfa Polaneckého, Petra Václavíka, Jan Jakoba a dalších. Napsali jsme pouze svůj názor. Věcně, slušně, s fakty a argumenty. A reakce anonymů? Vedle nich jediný slušně blogující (mluvou) sebestředný a sebepochvalující se Jiří Paroubek. JEDINÝ (na blogu) "slušný"LEVIČÁK.

Jakl asi vypadá asi ve skutečnosti ten na internetu silný anonym bez argumentů? Anonym plný zloby, nenávisti, řluče a pomluv?internet2.jpg Možná Stejně, jako na fotografii připojerné k tomuto odstavci mého blogu? Možná fyzicky, rozhodně však duševně. Ale znovu se ptám, kde je ta slušnost, která nás provázela v listopadu 1989? Pouštění sanitek a skandování „nesjme jako oni“. Bohužel jsme . Ale ne ti jako nahoře v politice, ale my dole. Protože my dole tvoříme politiku a vysíláme do ní lidi, jako jsme my. Některé slušné a poctivé, jindy české svině. Politici "nahoře" jsou obrazem naší společnosti

Můj předchozí blog „české svině vyprovokovaly“ anonymní reakce socánků a antiklausovců, které byly prosty jakéhokoli argumentu, faktu či důkazu a jen napadaly, obviňovaly a vyhrožovaly kritikům levice a profesora Švejnara. I když je transparentní, že tyto ataky jsou z 90 % ze strany levicových vlezdoprdelníků a nemakačenků, jsem nucen přiznat, že stejných nechutností se dopouští anonymní příznivci pravice. Byť ve srovnání s levičáky v minimální míře, jsem nucen i proti této minimální míře vystoupit ostrou kritikou.

Když jsem začal psát blogy, velmi rychle se začaly množit anonymní výhrůžky a to dokonce těžkého kalibru. Maily vyhrožující zmlácením, smrtí, i napadením mé manželky. Já si uvědomuji, že totuto větou provokuji a riskuji, ale ptám se: „Je z těch zapšklých čecháčků schopen někdo podívat se mi do očí a říct mi to samé, co anonymně píše? Je z těch, kdo mi tady v reakcích na blogy vyhrožuje rozbitím huby schopen se postavit čelem 110 kilovému chlapovi kterému je 52 let? Čekám. Na to rozbití huby i na ty podložené argumenty. Čekám několik měsíců, čekám marně. Česká svině kouše jen z brlohu své anonymity.

Proč z těch anonymů, reagujících na bloggery nidko nenapíše pod svým jménem a s věcnými, fakty podloženými údaji blog, v čem je Švejnar lepší než Klaus, v čem je ČSSD lepší než ODS, proč je lepší socialistické zrdravotnictví „zdarma“? Proš nenapíše čísla a fakta a na místo toho jen anonymně chrochtá a vyhrožuje v diskusi?

Protože to jsou české anonymní svině. Bez vlastní myšlenky, bez argumentů, bez potřebné míry inteligence a leckdy i vzdělání. Jediní, čeho jsou plni, je zášť a závist. Zášť vyvolaná vlastní neschopností realizace v realitě a nenávist vůči těm, kdo umí nebo mají víc.

Tito lidé ale naštěstí naši budoucnost neurčují. Alespoň doufám. Internetem prochází anonymní česká svině. Opravdu nemá žádná vliv? Jste opravdu přesvědčeni že píšu bez argumentů a jen jednostranně?

 

Hezký den a zbytek týdne. A hlavně zdraví. To ostatní se dá koupit.....

 

 

Michal Malý


Štítky článku:

prestiž 1: 64,72 přečteno 7 971×

0 Hodnotit článek 156

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Svině!!!

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse